Hint Kınası Saça Nasıl Uygulanır? Faydaları ve Zararları

Hint Kınası Saça Nasıl Uygulanır? Faydaları ve Zararları

Kadınlar arasında hint kınası saça nasıl yakılır? diye tabir edilen hint kınası , saç için doğal bir renklendiricidir. Hint kınası , saç boyasına göre çok daha zararsızdır ve içerisinde kimyasal maddeler barındırmaz. Böylece normal saç boyalarına göre çok daha sağlıklıdır ve saçları yıpratmaz.

Hint kınası saça nasıl uygulanır?

Hint kınası uygulamasına geçmeden önce hint kınası nasıl hazırlanır? bilgi edinmek için sizlere nasıl yapacağınız hakkında bilgi verelim. Hint kınasını hazırlamak için aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

  • Hint kınası ( saç uzunluğuna göre 1 veya 2 paket )
  • Limon suyu ( kıvamınca )
  • Badem yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Hint kınası hazırlaması : Temiz bir kase içerisine saçlarınızın uzunluğuna göre hint kınası paketini boşaltın. İçerisine çok fazla akışkan olmayacak , çamur kıvamına gelene kadar limon suyu katın ve en son 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyin. Karışım çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Artık hint kınası hazır hale geldi.

Hint Kınası Nasıl Uygulanır : Hint kınasını saçınıza uygulamadan önce boynunuza gelmemesi için eski bir havlu veya gazete kağıdı geçirin. Aynı zamanda hint kınasını saçlarınıza sürmeden önce mutlaka eldiven giyin. Sıra geldi hint kınasını sürmeye…

Kase içerisinde hazırladığınız ve çamur kıvamında olan hint kınasını saçlarınıza uygulayın. Hint kınası saçınızda 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Hint Kınasının Rengi Nasıl Koyulaştırılır?

Hint kınasının rengini daha koyu tonlara çıkartmak istiyorsanız limon suyu yerine , soğan kabuğu suyu ekleyebilirsiniz. Soğan kabuğu suyu , hint kınasının rengini daha koyu tonlara çekecektir. Eğer yıpranmış saçlara sahipseniz badem yağının yanı sıra hint kınasının içerisine zeytinyağı da ekleyebilirsiniz

Hint kınası , normal saç boyasına göre çok daha sağlıklıdır. Saçları yıpratmak yerine saçları besler. Aynı zamanda çok daha doğal bir saç boyası türüdür. Bunların yanında hint kınası yağlı olan saçlarda yağ dengesini sağlar ve saç tellerini kuvvetlendirir. Hint kınasını 60 günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Hint Kınasının Saça Zararları

Hint kınasının normal saç boyasına göre çok daha faydası olduğunu yazmıştık. Ancak hint kınasının zararları da yok değil. Peki hint kınasının saça ne gibi zararları olabilir , diyecek olursanız;

  • Hint kınası ile saçlarınızı boyadıktan sonra uzun bir süre normal saç boyası tutmayacaktır.
  • Hint kınası çok kuvvetlidir. Bu nedenle hint kınası ile saçlarınızı boyarken mutlaka eldiven kullanın ve saçlarınızdan başka bir yere bulaştırmayın. Aksi taktirde bulaşan her yerde ağır bir leke izi bırakacaktır.
  • Saçlarınız kuru iken hint kınası sürmeyin. Aksi taktirde saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Hint Kınasının Saça Faydaları

  • Hint kınası saçta kepek oluşumu engeller.
  • Hint kınası saçları daha hacimli , parlak , sağlıklı ve güzel gösterir.
  • Hint kınası içerisinde kimyasal maddeler olmadığı için tamamen doğal bir renklendiri olarak bilinir.
  • Hint kınası ile saçlarınıza zarar vermeden renk değişimi yapmanız mümkündür.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.