Gri Ombre Saç Modelleri ve Bakımı

Gri Ombre Saç Modelleri ve Bakımı

Son zamanlarda popüler bir saç stili olan gri ombre saç modelleri vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Küllü saç modası olarak bilinen bu akım tüm bayanların favorisi olmuş durumda. Saç renginde uzun soluklu bir döneme giren ombre saç modeli sarı tonlamaları ile başlangıç göstererek sezonda yerini almıştı.

Sonrasında ise hatırlayacak olursa daha fazla göz alıcı renkler ile hüküm süren saç modeli kızıl , mavi ve yeşil renkler ile daha belirgin renkte uygulanarak moda dünyasında yer edindi. Son olarak da gri tonlamalarda çıkış yapan saç modelimiz şimdilerde genç ve orta yaşta olan bayanlar için adeta vazgeçilmez. Kül rengi tonlamaları ile orta yaşta olan bayanlarda farklı bir tarz oluşturan saç modeli daha asi ve aynı zamanda daha şık bir stil oluşturarak saçlarıyla adeta fark yaratmalarını sağlıyor.

Gri Ombre Saç Modelleri

Gri ombre saç modellerine, resimlerle birlikte görünüşleri nasıl birlikte bakalım.

Ombre Gri Siyah Saç Modeli

blank

Gri ombre saç stili için uygulanan boyama işleminde gölgelendirme uygulanmaktadır. Gölgelendirme tekniği ile saç yapısında kahve rengi, sarı, kumral ve siyah gibi renklerin üzerine gölgelendirilmeler yapılmaktadır. Lakin bu detaylandırma kapsamında dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor oda gri saç modelinin sizin ten renginizle uyum sağlayıp sağlamayacağıdır. Gri renk tonlaması nötr bir saç rengi olduğundan dolayı ten renginiz ile uyum sağlamayabilir. Sürekli olarak makyaj yapan biriyseniz ve yüzünüzün renginde oynamalar yapıp belirli bölgelerde rötuşlar uygularsanız gri saç renginin ten renginize uyup uymayacağı çok da sorun olmayacaktır.

Kısa Saç Gri Ombre Modeli

gri ombre kısa saç modeli

Çünkü saç stili soluk renkler barındırdığından hem makyajınızın soluk olması hem de saç stiliniz bu tarz olması sizleri rüküş kılacaktır. Sizleri daha olgun ve yaşlı gösterecektir. Hafif gündelik yaşamda da şayet ki hafif tonlamalarda makyaj uygulamasında bulunuyorsanız o vakit siyah gri veya sarı gri saç tonlamasını tercih etmenizi öneririz.

Siyah gri saç stili esmer, gri sarı saç stili buğday ve gri ombre saç modeli ise beyaz tenli bayanlar için ideal bir seçim olacaktır. Her daim seçiminizi sadece dip kısımlara uygulamadan yaptırmanız sizin için artı bir değerlendirme olacaktır. Çünkü her ne kadar bazı ten rengi ile saç rengi uyumlu olmasa da sadece uç kısımlara uygulandığında yüzünüze çok fazla etki etmeyecek ve soluk görünmeyecektir.

Yoğun Gri Saç Modeli

Balyaj veya gölge ile saçlarınızı komple bir şekilde gri yapabilirsiniz. Bu ve bu tonları saçlarda daha fazla görebilmek saçlarınızın gri rengi ile dans edebilmesini sağlamak için kuaförünüze bu durum sıkıca belirtin. Ayrıca yoğun saç modelini tercih ediyor iseniz mutlaka ve mutlaka boya rengini koruyabilmek için buna uygun şampuan ve saç kremi kullanmanız gerekmektedir. Saçlarınızın bakımını ihmal etmemeniz her zaman istediğiniz renkte saçlarınızı görmenizi sağlayacaktır.

 

Yoğun gri ombre saç modeli

Dalgalı Gri Ombre

Hacimsel olarak görmek istediğiniz saçları orta çıkarabilecek saç modeli Dalgalı Gri Ombre modelidir. Saç düzleştiricisi veya kullanabileceğiniz kalın uçlu saö maşası ile saçlarınızı 10 saniye kadar bekletin ve saçlarınızın rengini ve hacmini ortaya çıkarın. Saçlarınızı maşa veya düzleştirici yardımı ile şeklini almasını sağladıktan sonra saçlarınızı tarayabilirsiniz. Dalgalı saç modeli ile güzelliğinizi bir kat daha artıracaksınız.

 

gri ombre dalgalı saç modeli

Bob Kesim Gri Ombre

Saç kesimi kısa olanlara da çok yakışan bob kesim gri ombreyi saçlarınızı köpük yardımı ile şekillendirip ombreleri daha çok ön plana atabilirsiniz. Yıpranan saçlar için önerimiz, saçlarınızı bob kesim uyguladıktan sonra ombre yaptırmanızdır.

 

Gri ombre bob kesim modeli

 

Renkli Gri Ombre

Şimdi sizlere bambaşka bir stille saçlarınızı nasıl daha cıvıl cıvıl hale getirmenizi ve saçlarınıza farklı bir ahenk katmanız için farklı bir öneride bulunmak istiyoruz. Saçlarına daha farklı renkler katmak isteyenler gri ombrelerin ucuna mor, pembe veya mavi renge boyayarak daha farklı bir tarz oluşturabilirler. Göze hitap eden bu stille kendiniz çok farklı hissedeceksiniz.

Gri ombre renkli saç modeli

Yarım Topuz Gri Ombre Saç Modeli

Gri ombreler için daha farklı bir saç stilinden yani yarım topuzdan bahsedelim. 2 ye ayırdığınız saçlarınızın üst kısmında kalmış olan kısmı dağınık topuz yapıyoruz. Daha güzel görünmesini istiyor iseniz topuzu daha dağınık yapmanız gerekecektir.

 

gri ombre topuz saç modeli

Gri Ombre Atkuyruğu

Önlerden iki üç tutam kadar bırakacağınız bu saç modeli, her saç rengine yakıştığı gibi gri ombre saç modeline de yakışmaktadır. Sizlerinde denemenizi önerebileceğimiz saç modelini kuaförünüz den isteyiniz.

gri ombre at kuyruğu

Sade bir şekilde kullanılmadan da uygulanan gri ombre saç modeli siyah gri, sarı, gri, kumral gri ve kahve rengi tonlamaları ile gri gölgelendirme sonucunda da oldukça etkileyici bir stil oluşturmanıza katkı sağlamaktadır. Sokak modasının favorisi olan gri saç stili, stil sahibi bir çok kişinin ayak uydurduğu saç modellerdendir. At kuyruğu saç modeli ile birlikte, her tarza ve stile uygun konsepte olan gri saç modeli cansız ve soluk bir renk tonlaması ile uygulandığından ötürü canlı renkte doğal bir makyaj uygulaması ile harika duracaktır. Eğer makyaj yapan veya canlı tonlamalar kullanan biri değil iseniz gri ombre saç modelinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

gri ombre saç at kuyruğu

Gri Ombre Saç Bakımı

Saçlarınız için özel üretilmiş olan şampuan saç bakım kremleri ve saç bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Gril saç renginizin daha canlı ve daha parlak göstermesini sağlayan silver şampuan adlı ürünlerden kullanmanız önerilir. Saçlarınızı gri renge boyatmanız saçlarınıza bakım yaptığınız sürece yıpratmaz. Düzenli saç bakımı ile saçlarınızın yıpranmasını ardından kırılma ve dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra saçlarınız için kullanılacak olan saç bakım yağları ile saçlarınızın daha güçlü ve daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Güncelleme: 10.02.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.