Cilt Bakımı

Gri Ombre Saç Modelleri

Gri Ombre Saç Modelleri

Ombre Gri Kısa Saç Modeli

Son zamanlarda popüler bir saç stili olan gri ombre saç modelleri vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Küllü saç modası olarak bilinen bu akım tüm bayanların favorisi olmuş durumda. Saç renginde uzun soluklu bir döneme giren ombre saç modeli sarı tonlamaları ile başlangıç göstererek sezonda yerini almıştı.

Sonrasında ise hatırlayacak olursa daha fazla göz alıcı renkler ile hüküm süren saç modeli kızıl , mavi ve yeşil renkler ile daha belirgin renkte uygulanarak moda dünyasında yer edindi. Son olarak da gri tonlamalarda çıkış yapan saç modelimiz şimdilerde genç ve orta yaşta olan bayanlar için adeta vazgeçilmez. Kül rengi tonlamaları ile orta yaşta olan bayanlarda farklı bir tarz oluşturan saç modeli daha asi ve aynı zamanda daha şık bir stil oluşturarak saçlarıyla adeta fark yaratmalarını sağlıyor.

Ombre Gri Siyah Saç Modeli

Gri ombre saç stili için uygulanan boyama işleminde gölgelendirme uygulanmaktadır. Gölgelendirme tekniği ile saç yapısında kahve rengi, sarı, kumral ve siyah gibi renklerin üzerine gölgelendirilmeler yapılmaktadır. Lakin bu detaylandırma kapsamında dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor oda gri saç modelinin sizin ten renginizle uyum sağlayıp sağlamayacağıdır. Gri renk tonlaması nötr bir saç rengi olduğundan dolayı ten renginiz ile uyum sağlamayabilir. Sürekli olarak makyaj yapan biriyseniz ve yüzünüzün renginde oynamalar yapıp belirli bölgelerde rötuşlar uygularsanız gri saç renginin ten renginize uyup uymayacağı çok da sorun olmayacaktır.

Gri Ombre Saç


Sade bir şekilde kullanılmadan da uygulanan gri ombre saç modeli siyah gri, sarı, gri, kumral gri ve kahve rengi tonlamaları ile gri gölgelendirme sonucunda da oldukça etkileyici bir stil oluşturmanıza katkı sağlamaktadır. Sokak modasının favorisi olan gri saç stili stil sahibi bir çok kişinin ayak uydurduğu saç modellerdendir. Her tarza ve stile uygun konsepte olan gri saç modeli cansız ve soluk bir renk tonlaması ile uygulandığından ötürü canlı renkte doğal bir makyaj uygulaması ile harika duracaktır. Eğer makyaj yapan veya canlı tonlamalar kullanan biri değil iseniz gri ombre saç modelinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Çünkü saç stili soluk renkler barındırdığından hem makyajınızın soluk olması hem de saç stiliniz bu tarz olması sizleri rüküş kılacaktır. Sizleri daha olgun ve yaşlı gösterecektir. Hafif gündelik yaşamda da şayet ki hafif tonlamalarda makyaj uygulamasında bulunuyorsanız o vakit siyah gri veya sarı gri saç tonlamasını tercih etmenizi öneririz.

Siyah gri saç stili esmer, gri sarı saç stili buğday ve gri ombre saç modeli ise beyaz tenli bayanlar için ideal bir seçim oalcaktır. Her daim seçiminizi sadece dip kısımlara uygulamadan yaptırmanız sizin için artı bir değerlendirme olacaktır. Çünkü her ne kadar bazı ten rengi ile saç rengi uyumlu olmasa da sadece uç kısımlara uygulandığında yüzünüze çok fazla etki etmeyecek ve soluk görünmeyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ