Saç Yapınızı Tanıyın

Saç Yapınızı Tanıyın

Saçlarımız için bakım ürünü tercihleri yaparken ilk olarak her bakım işleminde olduğu gibi müdahale edilecek yapıyı detaylı bir şekilde analiz etmek gerekiyor.

Saç Yapınızı Tanıyın

Her kadın, saçlarının ne tür bir yapıya sahip olduğunu bilir ancak karma bir saç yapısına sahipseniz eğer bu sefer işler değişiyor ve kullanacağınız bakım ürünlerinde de farklılıklar yaşanabiliyor. Saç türlerine göz atalım ve ne gibi çalışmalar yapabileceğimizi inceleyelim.

Kuru Saçlar

Cansız, mat ve donuk bir görüntüye sahip olan saç yapısıdır. Bakımı her zaman için zor ve zahmetlidir. Kuru saçlar için önerilen kozmetik ürünleri ne denli etkili olur bilinmez ancak doğal masajlar ve doğal bakım ürünleri ile bu saçları daha canlı kılmak mümkün. Kuru saçlar, her zaman için daha kısa sürede dökülür ve saç kökleri de daha zayıftır.

Kuru saçlar için önerilen şampuanları tavsiye edebiliriz ve bunun için Pantene kuru saçlar serisi de listelerinizde yer alması gereken marka ve ürünlerden bir tanesidir. Forumlara göz attığımızda bu serinin oldukça etkili olduğu yazılıyor ve kullanıcılar gayet memnun. Zayıf saç derisini ve saç köklerini canlandırmak için günlük saç masajı da büyük önem taşıyor ve bu aşamada en etkili yöntem olan ılık su masajı karşımıza çıkıyor.

Nemli/Yağlı Saçlar

Kuru saçlara göre yağ oranı çok fazla olan ve dışarıdan bile fark edilebilen bir saç türüdür. Zorlu olduğu kesin ancak bakım yapıldığı takdirde en azından nem dengesini koruyabilir ve daha sağlıklı saçlara sahip olabiliriz. Nemli saçların en büyük eksisi, yıkansa bile yağ tabakasını bariz bir şekilde ortaya koyuyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor olmasıdır.

Bu görüntüden kurtulmak adına nemli saçlar için piyasada yerini alan kürleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Pantene ve Elidor arkasının bu tür saçlar için özel olarak ürettiği seriler mevcut ve dilerseniz listelerinize alabilirsiniz. Doğal bir bakım tercih ediyorsanız da sirke ve sarımsak kürleri uzmanlar tarafından tavsiye edilen kürler olarak karşımıza çıkıyor ancak tahmin edeceğiniz üzre kokusu ve rahatsız edici yapısı ile hanımların çok da içine sinmeyen bir bakım türü olduğunu da görebiliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.