Sıcaklarda Makyajı Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Sıcaklarda Makyajı Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Sıcaklarda makyajı korumak için yapılması gerekenler hakkında hazırladığımız bu yazıda sizlere vereceğimiz tüyolar sayesinde, sıcak havalarda makyajınız bozulmadan güzel görünmenin tadını çıkarabilirsiniz. Makyaj yapmak bayanların başlıca güzellik uygulamalarından birisidir. Fakat yazın sıcak havaların da etkisi ile makyajın bozulması ve akması gibi sorunlarla çok sık karşılaşılmaktadır. Bunu önlemek için yapmanız gereken uygulamaları ve ne tür ürünler kullanmanız gerektiğini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Yazın Makyajı Korumak için Yapılması Gerekenler

Sıcaklarda makyajın akmaması için neyapmalı yöntemleri nelerdir?

Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanın

Sıcak yaz aylarında özenle yaptığınız makyajın akmaması ve daha uzun süre kalıcılığını koruması için, makyaj sabitleyici sprey kullanmalısınız. Bu pratik uygulama sayesinde yaptığınız makyajın bozulma riski ortadan kalkar, sık sık makyajınızı kontrol etmek ve tazelemek zorunda kalmazsınız.

Aşırı Far Uygulamaktan Kaçının

Bakışlarınıza derinlik kazandırmak için uyguladığınız far nedeni ile sorun yaşamamak için bunun yerine nude tonlarında göz kalemi uygulayın. Bu şekilde bakışlarınız derinlik kazanırken, sıcak hava nedeni ile farınızın akma riski de ortadan kalkar.

T Bölgesine Makyaj Bazı Uygulayın

Sıcak havalarda cilt kısa sürede yağlanabilir. Bunun sonucunda da makyajın bozulma riski ortaya çıkabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için T bölgesi olarak adlandırılan burun ve alın bölgesine makyaj bazı uygulayabilirsiniz.

Likit Fondöteni Çapraz Fırça Darbeleri ile Sürün

Likit fondöten kullanan bayanlar terlediklerinde fondöten sürdükleri yerlerdeki fırça izleri ortaya çıkabilir. Bunu önlemenin yolu, fondöteni sürerken çapraz fırça darbeleri uygulamaktır.

Dudak Parlatıcısı Kullanmayın

Dudaklarınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız, parlatıcı yerine parlak yapıdaki rujlardan kullanın. Dudak parlatıcısı sıcak havada yapışkan yapısı nedeni ile belli bir süre sonra rahatsızlık verebilir. Dudaklarınızın yapış yapış olmadan parlak görünmesi için tercihinizi parlak renkli rujlardan yana yapabilirsiniz.

Kaş Farı Yerine Kaş Kalemi Kullanın

Yazın kaşlarınıza verdiğiniz şeklin uzun süre bozulmadan kalabilmesi için kaş farı yerine kaş kalemi kullanmayı tercih edin. Bu şekilde kaşlarınıza verdiğiniz biçimi uzun süre koruyabilirsiniz.

Göz Kalemi Yerine Jel Eyeliner Kullanın

Göz kaleminin sıcak havalarda akması söz konusu olabilir. Göz kalemi aktığında ortaya çıkan o çirkin görüntüye maruz kalmamak için uzun süre kalıcılık özelliği olan jel eyeliner kullanın.

Ruj Sürdükten Sonra Üzerine Transparan Pudra Uygulayın

Yazın silinen rujunuz yüzünden sık sık makyaj tazelemek istemiyorsanız ruj sürdükten sonra bunun üzerine bir fırça ya da parmaklarınız yardımı ile transparan pudra sürün.

Krem Allık Kullanın

Allık kullanan bayanlar bu tüyomuz da sizin için. Krem allık sıcağa karşı daha dayanıklı olduğu için yazın bu tür allıkları tercih etmelisiniz.

Far Bazı Kullanın

Doğal tonlarda far bazı kullanmak da yaz makyajı için gerekli bir uygulamadır. Eğer böyle bir far bazı yoksa, biraz makyaj bazını  bir fırça ile göz kapaklarınıza uygulayarak aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

Yazın makyajın akmaması için yukarıda verdiğimiz tüyoları uygulayabilirsiniz. Bunların yanı sıra kullandığınız makyaj ürünlerinin kaliteli ve sıcak havada kullanıma uygun ürünler olmasına da dikkat etmelisiniz. Yaz aylarıda özellikle göz makyajında abartılı uygulamalardan kaçınmanız da makyajınızın daha kalıcı olması bakımından etkili olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.