Üçgen Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Üçgen Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Yüz yapısına göre yapılan makyaj uygulaması bizlere her zaman doğru şekilde gölgelendirilmiş ve hareketlilik katmış verimli bir makyaj uygulamasına ulaştırmaktadır.Makyaj yapan kişilerce yüz tipinin bilinmesi ve uygulamaların bu doğrultuda yapılması ise büyük önem taşımaktadır. Aksi bir uygulamada makyajın yüz şeklinize göre olmaması yüzünüzün hatlarını ortaya çıkarmayacak ve sizlerin rüküş görünmesine sebep olacaktır. Peki üçgen yüz nasıl olur?

2 farklı şekilde üçgen yüz şekli bulunmaktadır. Bunlar ters ve düz üçgendir. Düz üçgen olarak adlandırdığımız yüz tipi alın kısmı dar çene kısmı geniş olan yüz tipidir. Bu yüz tipi ile ilgili uygulama yapılması gereken kısım alın bölümüdür. Ters üçgen yüz tipinde ise alın geniş çene kısmı ise dar şekildedir. Bu yüz şeklimizde de çene yapısının dar olduğunu dengeli bir uygulama neticesinde göstermek gerekir.

blank

Düz Üçgen Makyaj Uygulaması Nasıl Olmalı

Düz üçgen yüzümüz için uygulamamız gereken makyaj modülü 2 farklı renk tonlamasına sahip fondöten kullanmak olmalı. 2 farklı renk tonlamasında 2 farklı fırça alın kısmı aydınlatılmalı. Alnımızın yanı sıra şakakları ve göz kenarlarını da unutmamalıyız. Çene bölümünde ise çene kısmını daha içerde göstermek adına daha koyu renkler kullanılmalı. Gölgelendirme alından 1-2 renk daha koyu ton kullanılarak gölgelendirme yapılmalı. Bu uygulamayı yaparken de yüz hatlarının ortaya çıkmasına özen gösteriniz. Uygulamanızı kulağın alt kısmından başlayarak yanak çukuruna doğru gölgelendirme yapınız.

Göz makyajı konusunda ise sıcak ve daha doğal tonlamalar tercih edilmelidir. Kaşlar ve gözler birbirinden uzak bir şekilde görünüm yaratacak gibi boyanmalıdır. Ruh seçimi de yine aynı şekilde makyaja uygun renk tonlamalarında biraz daha koyu renklerde tercih edilmeli

blank

Ters Üçgen Makyaj Uygulaması Nasıl Olmalı

Çene bölümü dar alın bölümü geniş olan bu yüz tipinde alın kısmını dar göstermek adına 1-2 ton koyu renk tonlamalı fondöten kullanılarak gölgelendirme işlemi uygulayınız.Yüz yapısında belirginleştirilmek istenen kısımlar daha çok açık renk fondöten uygulaması sonucunda sağlanır. Aydınlatma işlemi kulak memesinden yanak çukurlarına doğru gölgelendirme yapılarak uygulanmaktadır. Bu sayede alın geri plana itilirken çene yapısı daha belirgin hale getirilir. Yüz yapısı üzerinde bu sayede dengeli bir görünüm yakalanmış olur. Düz üçgen yüz tipinin aksine bu makyaj uygulamasında göz ve kaç yapısı birbirine daha yakın şekilde boyanır.

Üçgen Yüz Makyaj Kuralı

  • Koyu renk tonları saklanması gereken bölgeleri geri plana çeker
  • Açık renk tonları ön plana çıkarmak istenen bölgeleri vurgular
  • Kaş yapısının oval olarak boyanması yüz tipinizin yumuşak bir görünüm elde etmesine katkı sağlar
  • Daha dik ve çatık karş stilleri yüzü sert ve açılı göstermektedir
  •  Ruj kullanımı bu yüz şekline göre alt dudak daha küçük üst dudak daha büyük ise alt dudak daha dolgun gözükecek renk tonlamalarında boyanmalıdır

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.