Yoğurt ile Sivilce Tedavisi

Yoğurt ile Sivilce Tedavisi

Yoğurt ile Sivilce Tedavisi; Sivilce tedavisi için çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi hatta başı çeken yöntemlerden biri yoğurt ile sivilce tedavisi yöntemidir. Yoğurt içerisinde bulunan mineral ve vitaminler cildi besler ve neredeyse sivilce tedavisi için kullanılan antibiyotikler kadar etkilidir.

Yoğurt ile Sivilce Tedavisi

İlk olarak şunu belirtmemizde yarar var. Yoğurt ile sivilce tedavisi , cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanın yanı sıra ciltteki yağ bezeleri ve siyah noktaların oluşunu da etkiler ve cildi bu tür cilt problemlerinden arındırır. Yoğurt ile sivilce tedavisi bir çok cilt çeşidinde kullanılabilir. Ancak bu cilt tiplerinin kullanması için yoğurdun yanında bazı şeyler kullanılmalıdır.

Yoğurt ile Yapılan Sivilce Maskeleri

Sizlere kuru ciltler için , yağlı ciltler için ve hassas ciltler için ayrı ayrı maskeler ile bu maskelerin nasıl uygulanması gerektiğinden bahsetmek istiyorum.

Yoğurtlu Sivilce Maskesi

İlk olarak 1 adet salatalığı yıkayın ve kabuklarını soyun. Bir kase çıkartın ve içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt koyun. Salatalıkları yoğurt içerisine rendeleyin ve karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı cildinize sürüp 10 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Yıkama sonrasında 2-3 dakika kadar cildinizde buz gezdirin. Yoğurtlu sivilce maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Kuru ciltler için Yoğurtlu Sivilce Maskesi

1 yemek kaşığı yoğurt içerisine 1 adet muz doğrayın ve muzlar ezilene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize yedirerek sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ardından cildinizi soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 kere uygulayacağınız kuru ciltler için yoğurtlu sivilce maskesi sayesinde hem sivilcelerden kurtulurken hemde cildinizin sıkılaşmasını sağlamış olursunuz.

Yağlı Ciltler için Sivilce Maskesi

1 Yemek kaşığı yoğurt içerisine yarım limon sıkın ve maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 10 dakika bekletin ve bol su ile cildinizi yıkayın. Daha sonra bir kaç buz küpünü cildinize sürün. Yağlı ciltler için sivilce maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Hassas Ciltler için Yoğurtlu Sivilce Maskesi

1.5 kaşık Yoğurt içerisine 1 çay kaşığı bal koyun ve iyicene karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayın ve 5 dakika kadar cildinizde bekletin. Hassas ciltlere uygulanan bu maske cildinizdeki sivilceleri yok ederken aynı zamanda nemlendirir ve antibakteriyel bir maske görevi görür. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım