Siyah Nokta ve Sivilce için Doğal Peeling

Siyah Nokta ve Sivilce için Doğal Peeling

Siyah Nokta ve Sivilce için Doğal Peeling Cildinizdeki sivilce, siyah nokta ve aknelerden kurtulmak çok kolay. Doğal peeling yöntemi ile bir haftada cildinizde ne siyah nokta nede sivilce kalacak. Eğer sizde doğal yollarda cilt problemlerinizi gidermek istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun.

Sivilce ve Siyah Nokta için Doğal Peeling Tarifi

Yüzünüzdeki siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmak için cildinizi bir hafta rahat bırakmanız gerekecek. Bir hafta boyunca cildinize hiç bir makyaj malzemesi veya kozmetik ürünü yada ilaç kullanmayın. Aşağıdaki tarifi uyguladıktan sonra cildiniz pürüzsüz bir hal alacak.

 

Bu bir hafta içerisinde yapılması gerekenler;

  • Yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yüzünüzü çok soğuk veya çok sıcak su ile kesinlikle yıkamayın. Suyun ılık olması son derece önemlidir.
  • Yüzünüzü yıkarken bir sabun kullanın. Eğer mümkünse bu sabunun doğal sabun olmasına özen gösterin. Kokusuz ve yüz sabunu olmasını tercih edin.
  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra nazik bir şekilde cildinizi kurulayın. Kurularken havluyu yüzünüze hafifçe vurarak kurutmaya çalışın. Havluyu yüzünüze bastıra bastıra kurulamaktan kaçının.
  • Son olarak bir adet muz yiyin. (Ancak muz kabuğunu atmayın. Yazının sonunda lazım olacak.)

Muzun Faydaları

Potasyum: Muz içerisindeki potasyum sayesinde cildin susuz kalan kısımları nemlenecek  ve cildin su ihtiyacı giderilecektir.

B vitamini: Muz içerisindeki B vitaminleri sayesinde oksidatif strese sebep olan serbest radikaller ortadan kalkacak. Böylece erken yaşlanma sorununuz gittikçe hafifleyecek. Kısacası yaşlanmayı geciktirecek.

A vitamini: Muz içerisindeki A vitamini kurumuş ve solmuş cildi tedavi eder. Ayrıca ciltteki akne ve siyah lekeleri açarak cildi yumuşatır.

C vitamini: Ciltteki kolajenin artması için gerekli desteği sağlar. Böylece hücre yenilemesi daha da hızlanır. Ayrıca C vitamini ciltteki yağ oranını dengeler.

Çinko: Sivilce ve akneye neden olan tüm bakterileri öldürür.

E vitamini: Cildi, güneşin verdiği zararlı UV ışınlarına karşı korur. Yaşlanmayı geciktirir ve deri hücrelerindeki serbest radikalleri düzenler.

Lektin: Akne ve sivilceye neden olan ve cilt üzerinde gezinen tüm bakterileri yok eder.

Amino Asit: Cildin bağ dokusunu güçlendirirken aynı zamanda cildin daha diri kalmasını sağlar. Bunun dışında cildi besler ve cildin daha esnek kalmasına yardımcı olur.

Muz Kabuğu ile Peeling

Yukarıda tükettiğiniz muzun kabuğunu atmamanızı söylemiştik. Şimdi bu muz kabuğu ile cildinize doğal bir peeling yapacağız.

  • Muz kabuğunu cildinizdeki problemli yerlere iç kısmını sürün. Zımpara yaparcasına sürdüğünüz muz kabuğunu özellikle sivilce, akne, siyah nokta bulunan yerlere özen göstermek üzere nazikçe sürün.
  • Muz ile ovma işlemi sonrasında yüzünüzü yıkamayın ve cildinizin kurumasını bekleyin.
  • Bekleme süresi sonunda cildinizi yıkayabilirsiniz.

 

Not: Muz ile peeling işlemini haftada bir defa uygulayarak cildinizdeki problemleri gidermiş olacaksınız. Eğer cildinizde aşırı akne ve aşırı sivilce problemi varsa bu uygulamayı iki haftada bir yapmanız daha iyi olacaktır.

Bir haftalık cilt bakım rutini sonrasında cildinizde leke, akne, sivilce ve siyah nokta kalmayacak. Eğer işlem sonrasında sivilce ve akne oluşumu kendini tekrarlarsa hemen doğal peelingi tekrarlamanızı tavsiye ederim.

Eğer konu ile alakalı detaylı bilgi almak isterseniz lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere yorum bırakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.