Hametan Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Kullanımı

Hametan Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Kullanımı

Hametan krem nedir, Hametan krem ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır? Kadınların her zaman yanlarından eksik etmedikleri ve mükemmel etkiye sahip olan Hametan Krem, yalnızca krem olarak değil; Hametan Pomad olarak da sunulmaktadır. Pomad formatında üretilen ürün daha fazla yağlı olduğu için, krem kadar tercih edilmemektedir. Yüzünüzde bulunan sivilcelerin, her türlü yaranın, yanığın, cildinizde yer alacak olan lekelerin ve neredeyse her türlü cilt sorununa mükemmel bir çözüm üretme yeterliliğine sahip olan, eşsiz bir fırsatı da kullananlara sunmaktadır.

Özellikle içerdiği etken madde sayesinde bebek ciltlerine bile zarar vermeyecek hassas ciltlere de uygun olan özelliğiyle tercih edilmektedir. Yalnızca normal yetişkin insanların değil; yaşlı insanların ve bebeklerinde sorunsuz olarak kullanımına uygun olan bir yapıya sahiptir. Hem reçeteyle doktor kontrolünde, hem de eczaneden direkt olarak alabileceğiniz özelliğe sahip olan bu krem, etkili yapısıyla yanınızdan ayırmamanız gereken bir üründür.

Krem içerisinde bulunan bileşenlerden olan Hamamelis Virginiana en etkili sonuçları almada büyük etki sunmaktadır. 30 gramlık ve 50 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulması, farklı boyutlarda satın alma imkanı da tanımaktadır. Hametan Krem, reçeteyle satılması uygun olmasına rağmen, yüksek etkisi ve birçok konuda çözüm sunduğu için, direkt olarak insanların kullanabileceği ve yanlarından ayırmadığı bir kremdir.

Hametan krem içerik olarak, 100 g pomad, etken madde olarak 25 mg Hamamelis Virginiananın standardize edilmiş taze yaprak ve saplarının sulu distilatını (0.75 mg Hamamelis ketonuna karşılıktır); koruyucu olarak Propilparaben ve antioksidan olarak cIa Oksineks içerir.

Eczaneler bulabileceğiniz Hametan krem fiyat olarak 8-10 TL arası değişmektedir

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Temel özellikleri arasında her türlü cilt sorunun çözümü bulunsa da, kadınların son zamanlarda nemlendirici etkisinden de yararlandığı bir krem olarak bilinmektedir. Hametan Krem kullanımınız sonucunda cildinizde yer alan her türlü iltihaplı veya normal aknelerin yok edilmesinden, cildinizde ortaya çıkan yaralar ve her türlü cilt probleminin çözümü için mükemmel bir etki sunmaktadır. Bununla birlikte, Hametan krem sivilce için kullanılacağı zamanlarda ilk başta sivilce artışını sağlamasına rağmen, sürekli kullanımda tamamen ortadan kaldırma etkisine de sahiptir. Oldukça etkili ve yüksek tesire sahip olan etkisiyle birlikte, eşsiz bir kullanıma ulaşmanız sağlanabilir.

Hametan Krem Faydaları Nelerdir?

Birçok konuda destekçiniz olacak ve cilt sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlayan eşsiz bir kullanım alanı sunan Hametan Krem, farklı konularda da en iyi deneyimi sunmaktadır. Faydalarından bahsedecek olursak;

 • Çocuklarda pişiğin geçmesine,
 • Ciltte yer alan lekelerin tamamen yok edilmesine,
 • Sivilce izlerinin azalmasını sağlamaya,
 • Cildin yenilenmesini ve tazelenmesine,
 • Özellikle 1. ve 2. derece yanık tedavilerine,
 • Güneş yanığına,
 • Kadınlarda meme ucu çatlamasına,
 • Cildinizin kurumuş, çatlamış ve yıpranmış olduğu zamanlarda bakım yapmaya,
 • Ciltteki renk tonunun eşitlenmesine,
 • Ameliyat yaralarına, açık yaralara ve yatak yaralarına,
 • Cildin nemlenmesini sağlayıp; nem oranının eşitlenmesi konusunda da kullanılmaktadır.

Hametan Krem Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sizlere vereceğimiz bilgiler kesinlikle normal olması gereken kullanım şeklidir. Hastanın durumuna göre, hekim kontrolünde kullanılacak olan kremler ve dozajları, doktorun tavsiyesine yönelik olarak gerçekleşmek zorundadır.

Hametan Krem kullanmadan önce, belirli bölgenin en iyi şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ardından, nohut büyüklüğünde bir krem alınarak, uygulanacak alana masaj yapılarak uygulanır. İyice yedirene kadar bölgenin tamamına uygulanacak olan kremle birlikte, gazlı bezle kapatmak veya açık bırakmak tamamen kişinin tercihine bağlıdır.

 • Bebekler üzerinde kullanımın oldukça küçük bir tabaka halinde kullanılması ve masaj yaparak yedirilmesi yeterli olacaktır.
 • Annelerin meme başı çatlamaları için kullanımı sırasında bebeği emzirdikten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Bebeklerin temas etmemesi içinde, tekrar emzirmeden önce iyice temizlenmesi gerekecektir.

Hametan Krem Yan Etkileri

Günümüzün en çok kullanılan ve özellikle bebeklerde de en iyi etkiye sahip olan Hametan Krem, neredeyse hiçbir yan etkiye sahip değildir. Kremlerin yan etkileri, içerdiği etken maddelere alerjisi olan insanlarda rastlandığı için, normal bir vücuda ve tepkimeye sahip olmayan insanların sorun yaşamadan kullanabileceği bir kremdir.

Hametan Krem Kullananlar

Hametan Krem kullananların yaptıkları yorumları forum ve sosyal medyadan bir araya getirerek sizlere daha fazla  fikir vermeye çalıştık. Kremi kullananların yaptıkları bazı yorumlar şu şekilde;

 • Mucizevi ilaç/krem. Güneş yanığına, pişiklere, dudak çatlağına, çok kuru ciltlere birebirdir. Fiyatı da çok uygundur. Tavsiye edilir…
 • Kurumuş dudak ve eller için birebir
 • Roaccutane tedavisinde nemlendirici krem olarak kullanılabilir.
 • Sadece bir problem hasıl olduğunda başvurmadığım, kıl köklerini besliyor falan feşmekan dedikodularına aldırmadan günlük nemlendirici niyetine kullandığım pişik kremi olarak bilinen kremdir.
 • Kokusunu sevmediğim roaccutane tedavim sırasında keşfettiğim ve sonrasında da vazgeçilmezim olan ürün. Kuruluk düşmanı.
 • Dünya harikası krem. Roaccutane kullanımı gibi zorlu bir süreçten geçiyorsanız mutlaka tavsiyemdir. Yaraya, kuruluğa, yanıklara, cildin hassaslaşmasıyla ortaya çıkan kızarıklıklara, dökülmelere, kaş aldırdıktan sonra o bölgeyi yatıştırmaya, en çok da dudak kuruluğuna birebirdir. Genelde bu saydıklarım için bepanthen de kullanılır. Fakat ben hametan’dan o kadar memnunum ki deneme ihtiyacı hissetmedim bile. Bir sürü para dökülen lip balmların yapamadığını tek sürüşte yapar. Onarır, nemlendirir, korur. Blistex medplus çok övülüyor da hametan’ın yanına bile yaklaşamaz. Bir de çok uygun ya, yerim seni ben. 🙂
 • Kendileri dermatoloğumun cildimin tahriş olduğu bir dönemde verdiği mucizevi kremdir.
 • Yanık, çatlak ve tahrişlere çok iyi gelir. Hem pomadı hem kremi var.
 • Lazer epilasyon sonrası bana önerilen çok güzel kokulu bir krem. Bir ara yüzüm kurumuştu ve süreyim dedim minik minik sivilce çıkarttı. O yüzden bepanteni kendime daha uygun görüyorum.
 • Gerçekten bu hametan krem veya merhem bende de çok işe yaradı. Şöyle ki benim ellerimde ağır derecede egzama vardı ve yıllarca bunun izleri çatlaklar oluştu ellerimde. Egzamanın ağır hasarını bu hametan krem geçirdi. Ama yüze sürüldüğünü ilk defa duydum. Herhalde yüzdede işe yarıyordur.
 • Hametan Krem uçuk tedavisinde çok fazla etkisini göremediğim bir kremdir.

Hametan krem egzamaya iyi gelir mi?

Hametan krem egzama tedavisinde kullanıma uygun değildir. Fakat egzama sorunu yaşayan kişilerde cildi nemlendirmek ve hastalıktan kaynaklanan cilt kuruluğunu gidermek için kullanılmaktadır.

Hametan krem reçetesiz satılır mı?

Kremi reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Sağlık bakanlığı tarafından karşılandığı için hekiminize de reçete ettirebilirsiniz.

Hametan krem topuk çatlaklarına iyi gelir mi?

Hametan cildi derinlemesine nemlendiren etkili bir kremdir. Bu sebeple topuk çatlaklarının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Hametan krem tahrişe iyi gelir mi?

Krem vücutta meydana gelen pişik, isilik ve tahriş gibi durumların tedavisinde kullanıma uygundur.

Hametan krem yüze sürülür mü?

Yüz bölgesinde oluşan kızarıklık, güneş yanığı, sivilce gibi durumlarda ve hatta nemlendirici olarak kullanılabilir.

Hametan krem uçuğa iyi gelir mi?

Hametan krem dudak çatlaklarında nemlendirme amacıyla kullanımı tercih edilir. Uçuk tedavisinde kullanmak üzere ASİVİRAL KREM içerikli yazımıza göz atın.

Hametan krem vajinaya sürülür mü?

Hametan krem genital bölgede kullanıma uygun değildir. Mümkünse vajinadan uzak tutunuz.

Hametan krem güneş yanığına iyi gelir mi?

Krem güneş yanıklarına iyi gelmekte ve nemini kaybetmiş, yanmış cildinizi nemlendirip kısa sürede tedavi etmektedir.

Hametan krem cilt lekelerine iyi gelir mi?

Hametan krem, yara ve yanık lekeleri, güneş lekeleri, sivilce lekeleri ve ağda sonrası oluşan lekelere iyi gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.