Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nedir?

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nedir?

Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler ile cildinizde oluşan lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için dilerseniz aktarlarda direk bitkileri alıp cildinize uygulayabilir dilerseniz de bu bitkilerin bulunduğu doğal maskeler hazırlayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nedir?

Cildinizde oluşan lekeleri giderebilmek için sizlere aşağıda paylaştığımız listedeki cilt lekelerine iyi gelen bitkiler listesinden herhangi bir bitkiyi tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu listedeki bitkileri kullanmaya başladıktan sonra en fazla 6 ay sonra cildinizdeki lekelerden kesin kurtulmuş olacaksınız.

Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler

Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler aynı zamanda cilt bakımı yapan bayanlar için artı bir avantaj sağlayacak ve cildinize faydası bulunacaktır.

Salatalık : Salatalık neredeyse bütün cilt bakım maskeleri ve cilt lekesi maskelerinde kullanılır. Salatalık cilt için en güzel nemlendirici bitkidir. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olan salatalık , cildinizdeki ince kırışıklıkların geçmesine yardımcı olur.

Kayın ağacı : Aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz kayın ağacı cilt lekeleri için oldukça etkili bir bitkidir. Özellikle kabuklarını kaynatıp demledikten sonra suyunu cildinize kullandığınızda cilt lekelerine iyi gelir.

Sarı Kantaron : Cilt hücrelerinin yenilenmesinde oldukça etkili olan sarı kantaronun cilde mucizevi etkiler vardır. Aktarlardan temin edebilirsiniz.

Arpa unu : Cilt lekelerine iyi gelen diğer bir bitkide arpa unudur. Cildin daha beyaz görünmesini ve lekelerin rengini açmaya yardımcı bir şifalı bitkidir.

Buğday : Buğdayı genel olarak kremler içerisinde görebilirsiniz. Bir çok cilt lekesine iyi gelen krem içerisinde saf buğday özlerinden kremlerden temin edebilirsiniz. Bu kremlerde dikkat etmeniz gereken tek unsur , alacağınız kremin paraben içermez olanından almaktır.

Biberiye : Biberiye , cildi yenileyen ve hücrelerin hızlıca bölünerek cildin daha çabuk kendine gelmesini sağlar. Cilt rengini dengeler ve lekelerin görünümünü azaltır. Aynı zamanda da cildi sıkılaştırır.

Lavanta : Cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça kuvvetli bir bitki olan lavanta aynı zamanda sivilceleri de gidermektedir. Lavantayı kaynatıp suyunu cildinize sürerek hem cilt lekelerinden hemde sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )
  • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )
  • Limon suyu ( 3 damla )

Hazırlanışı : Yukarıdaki malzemeleri uygun bir kap içerisine atıp iyicene karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Bekleme sonrasında cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.