Sivilce İzleri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce İzleri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce İzleri Tedavisi Nasıl Yapılır? Sivilce izleri, ergenlik döneminden ilerleyen yaşlara kadar devam eden bir dönemdir. Peki sivilce izleri tedavisi nasıl yapılır? Sivilce izleri tedavisi için bir çok yöntem kullanılabilir.

Sivilce izleri tedavisi nasıl yapılır?

Sivilce izleri tedavisi için birden fazla yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler arasında kozmetik ürünleri ve kimyasal peeling gibi yöntemlerde vardır. Bu yöntemlerin dışında evde sivilce izleri tedavisi yapmakta mümkün.

Sivilce izleri tedavisi

Sivilce izleri tedavisi için sizlere en etkili yöntemlerden sırasıyla bahsetmek istiyorum. Bu yöntemler sırasıyla şu şekildedir;

 1. Sivilce izleri tedavisi amacıyla sizler için hazırladığımız aşağıdaki maskeleri ve kürleri hazırlayabilirsiniz.
 2. Kozmetik reyonlarından alınan ve yağ oranı dengeleyen bir krem ile tedavi edilebilir.
 3. Sivilceli ciltlerin en çok dikkat etmesi gerekenlerden biriside sivilce yapıcı gıdalardan kaçınmasıdır. Özellikle yağlı gıdalar, sivilceleri azdırdığı bilinmektedir.
 4. Sizler için aşağıda tarifini verdiğimiz sivilce lekesi için kürleri uygulayabilir ve düzenli uygulamalarda sivilce izlerini tedavi edebilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl ve Neden Oluşur?

 • Sivilceli ciltlerin en çok yaptığı hatalardan birisi olan sivilce patlatma nedeni ile sivilce izleri oluşmaktadır.
 • Özellikle kanlı ve iltihaplı sivilceleri patlatmak sivilce izi bıraktırır.
 • Beyaz tenli kişilerde sivilce izi çok daha fazla görünür.
 • Yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişilerde sivilce, iltihaplı sivilce ve kanlı sivilce daha fazla gözükmektedir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olan kişiler ciltlerine daha iyi bakması gerekmektedir.

Sivilce İzleri İçin Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı süt
 • 1/2 tatlı kaşığı bal
 • 1 adet yumurta beyazı

Yapılışı: Temiz bir kase içerisine yumurtanın beyazını akıtın ve köpürene kadar iyice çırpın. Ardından içerisine bal ve süt ilave edip karıştırmaya devam edin. Karışımı göz çevreniz haricinde özellikle sivilcelerin ve sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulayın. Uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi bittiğinde önce soğuk sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Dört günde bir defa uygulayarak yaklaşık 6 haftada cildinizdeki sivilce izlerini yok edecektir.

 

Elma Sirkesi İle Sivilce İzleri Tedavisi

Sivilce izleri tedavisi için elma sirkesi oldukça fazla kullanılan malzemelerden biridir. Elma sirkesi, sivilce izleri üzerinde çok etkili olduğundan sivilce izi tedavisinde oldukça sık kullanılır.

Malzemeler:

 • 1 parça pamuk
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 yemek kaşığı su

Yapılışı: Temiz bir kase içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu ekleyip, karıştırın. Karışıma bir parça pamuk batırıp, bu pamuk ile cildinizi temizleyin. Temizlemeden 30 dakika sonrasında cildinizi ılık su ile yıkayın ve mutlaka nemlendirin.

 

Sivilce İzleri İçin Doğal Pelling Tarifi

Sivilce izleri tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de doğal peeling uygulamasıdır. Doğal peeling sayesinde sivilce izi farklı renkten normal rengine dönmesini sağlar.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 yemek kaşığı su

Yapılışı: Temiz bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Uygulama sonrasında cildinizi 10 dakika sonra ve ılık su ile temizleyin. Yağlı ciltler bu peelingi haftada bir defa, kuru ciltler ise 15 günde bir defa uygulamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.