İp ile Tüy Nasıl Alınır? İp ile Tüy Alma

İp ile Tüy Nasıl Alınır? İp ile Tüy Alma

Cildimize her ne kadar bakım maskesi, tonikler vs uygulasak da dudaklarımızın üzerinde ve kaşlarımızda yeni çıkan minik tüyler sayesinde yüzümüz her zaman bakımsız gözükür. Güzellik merkezlerinde genellikle kaşları ve bıyıkları ağda yada iple alarak kolaya kaçarlar.

İp ile Tüy Nasıl Alınır?

Yalnız bunun püf noktası kaşı ve bıyığı iple almaktır. Eğer gittiğiniz kuaför yada güzellik merkezi var ise size iple mi alalım ağda yada cımbızla mı diye sorduklarında siz iple diye arzunuzu söylersiniz. Çünkü diğer yöntemlerde 3 4 günde bir çıkanları almak zorunda kalacaksınız.

Yalnız iple almada eğer başkasına aldırıyorsanız kaşınızı yada bıyığınızı veyahut siz başkasının kaşını bıyığını alıyorsanız sıkıntı olmuyor. Fakat siz kendi kaş ve bıyığınızı iple alıyorsanız alışana kadar saçlarınızı ipe sıkıştırabilirsiniz.

Tabi iple kendi bıyığımızı, kaşımızı alma yöntemine hepimiz başvurmuşuzdur. Fakat acemi olduğumuz için etimizi sıkıştırmış yada o bölgeyi tahriş etmişizdir. Evet normalde zor gibi gözükse de iple almak aslında diğer yöntemlere göre daha kolaydır. Size zamandan tasarruf ettirir ve nerdeyse zamanınızı yarı yarıya size geri verir. Şimdi gelelim iple bıyık ve kaş alma yöntemlerine.

İP İLE BIYIK ALMA YÖNTEMİ

İlk olarak ince bir ip ayarlıyoruz. Bu ip yaklaşık olarak 4 karış boyunda ölçüp ipi koparıyoruz. Daha sonra ipi ikiye katlayıp ortasından döndürüyoruz. İşaret parmağımız ile baş parmaklarımıza geçiriyoruz. Hemen akabinde üst iç dudak kısmına dilimizi koyarak şişiriyoruz. Sonrasında ipi kıvırdığımız yere tüyleri sıkıştırıp kopmasını sağlıyoruz. Bunu tüm bıyık bölgesine uygulayıp sonucunu alıyoruz.

İP İLE KAŞ ALMA YÖNTEMİ

Sıra geldi iple kaş alma bölümüne. Buna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü az önce söylediğim gibi saçımızı sıkıştırıp birkaç tel koparabiliriz. Tabi ki kaş ile bıyık arasında kıyaslama yaparsak kaşı iple almak daha zordur. Tabi bu zorluğu yenmek çok kolay sadece ihtiyacınız olan şey el pratikliğidir. Kaşlarımızı alırken de aynı yöntemle ipi hazırlıyoruz. Tabi etimizi sıkıştırmamaya dikkat ediyoruz. Daha sonra ipi kaşımızın üst kısmı ile iki kaş ortasını ileri geri hareketlerle alıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.