Lazer Epilasyon Bölgeleri Ve Çeşitleri

Lazer Epilasyon Bölgeleri Ve Çeşitleri

Lazer Epilasyon Bölgeleri Ve Çeşitleri Lazer epilasyon bölgeleri ve lazer epilasyonun hangi bölgelere yapıldığı ile alakalı bilginizin olması amacıyla hazırladığımız bu yazımızda lazer epilasyon bölgeleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Böylece lazer epilasyon yaptırmaya gideceğiniz zaman hangi bölgelere lazer epilasyon yapılacağı konusunda bilinçli olacaksınız.

Lazer Epilasyon Bölgeleri Ve Çeşitleri

İstenmeyen tüyler bazen öyle bölgelerde çıkar ki, bu bölgelere lazer epilasyon merkezlerinin lazer yapıp yapmadığı merak konusu olur. Bu gibi durumlarda bazen lazer epilasyon merkezi aranıp sorulamaz. Kimisi utanır kimisi ise soracak uygun pozisyonu yakalayamaz. İşte bu durumunda lazer epilasyon bölgelerini, Google’da ararsınız ve bu sayfayla karşılaşarak öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Bölgeleri

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Bölgesi : Koltuk altı bölgesinde çıkan tüyler istenmeyen tüyler arasına girer. Bunun nedeni hem hijyenik nedenlerden hemde estetik görünmediğindendir. Koltukaltı lazer epilasyon, kadınlar tarafından en çok lazer uygulaması isteği gören bölgedir. Yaklaşık olarak 4 ile 6 seans arasında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması yaptırılacağı zaman lazerin lenf bezlerine herhangi bir zarar verileceğinden korkulur. Ancak lazer epilasyonun lenf bezlerine zarar verdiği ile alakalı herhangi bir bulgu yoktur. Hatta lazer epilasyon uygulamasında lazer derinin altına geçmez. Lazer uygulaması derinin üst kısmında gerçekleşir.

Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması başlamadan tüyler ıslatılır. Eğer daha önceden deodorant veya parfüm kullandıysanız bölge ıslak mendil ile silinir. Bu işlemden sonra epilasyon işlemi başlar. Koltuk altı için en çok tercih edilen lazer ise alexandrite ve diode lazer çeşitleri kullanılmaktadır.

Genital Lazer Epilasyon Bölgesi : Genel olarak genital bölgeye lazer epilasyon az tercih edilmektedir. Bunun nedeni ağda gibi yöntemler ile giderilmektedir. Ancak ağda ile genital bölgeye yapılan yöntem ağrılı ve zor uygulanmaktadır. Bunun dışında tıraş uygulaması, genital bölgenin kıvrımları nedeniyle daha da zor hale gelmektedir. Kalıcı ve rahat bir yöntem olması için tercih edilen lazer yöntemi son yıllarda daha da çok rağbet görmektedir.

Genetik bölgede lazer epilasyon çok iyi sonuçlar vermektedir. Yaklaşık olarak 4 ile 6 seans arasında tatmin edici sonuçlar alınır. Genital bölgenin üst kısımları lazer epilasyona en iyi cevap veren bölge olarak kabul edilir. Labium denilen dudak kısmı ise lazer epilasyona daha az yanıt vermektedir.

Bunun dışında genital bölgeye uygulanan lazer epilasyonun hiç bir zararı yoktur. Lazer cilt altına etki etmediğinden dolayı yumurtalık veya rahim gibi bölgelere zararı olmaz.

Genital bölgede lazer epilasyon uygulaması dışında kıl dönmesi gibi sorunlarda meydana gelmektedir. Ancak lazer epilasyon uygulaması, kıl dönmelerine karşı çok iyi bir çözümdür. Diğer yöntemler ile kıl dönmesi, sivilce ve iltihaplı akne gibi sorunlarda çıkmaktadır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon : Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon, genital bölgeye yapılan lazer epilasyon gibi çok iyi sonuçlar vermektedir. Bikini bölgesinden taşan tüy ve kıllar kadınları çok rahatsız eder. Aynı zamanda bu tüy ve kıllar terleme sonucunda çirkin görüntünün yanı sıra bakteri oluşumunu da arttırır. Bikini bölgesi için yaptırılan lazer epilasyon 4 ile 6 seans arasında çok etkili sonuçlar vermektedir.

Bacak Lazer Epilasyonu : Bayanların en çok tercih ettiği lazer epilasyon bölgelerinden birisidir. Bacak bölgesindeki tüylenmeler genel olarak hormonel ve genetik olarak çıkmaktadır. Bacaklarındaki kıllardan şikayetçi olan kadınların genel olarak annelerinde veya anneannelerinde de aynı sorun vardır.

Lazer epilasyonun avantajları, son yıllarda kadınlar adına çıkan epilatör aletler ile desteklenmiş ve vazgeçilmez bir cihaz haline gelmiştir. Lazer epilasyon, bacak gibi büyük bölgeye çok hızlı bir şekilde uygulanabilir.Diğer yöntemler ile bir kaç saat zaman alırken lazer ile iki bacak birden 1 saatte bitmektedir. Hem kısa hemde çok etkili olmaktadır.

Bacaklarda bulunan tüylerden ve kıllardan kurtulmak için en az 4 ile 6 seans arasında lazer yapılması gerekmektedir. Bacak bölgesinde en çok kullanılan lazerler ise alexandrite ve diode lazer türleridir.

Yüz Lazer Epilasyonu: Yüz bölgesi, lazer epilasyon için en kritik bölgedir. Bu nedenle yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon konusunda bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Mesela yüz bölgesindeki tüyler hızlı uzar ve devamlı kontrol altında tutulmalıdır. Alexandrite lazerler, yüz bölgesindeki tüyleri arttırır. Yüz bölgesinde kullanılabilecek en iyi lazer çeşidi Diode lazerdir. Yüz, ense, boyun gibi bölgeler oldukça sık lazer yapılmaktadır.

Sırt Lazer Epilasyonu : Sırt bölgesini genel olarak erkekler tercih etmektedir. Sırtında aşırı tüylenme sorunu yaşayan erkekler, sırtına lazer epilasyon yaptırmaktadır. Bu bölgede klasik tüy alma yöntemleri çok ağrılı ve sancılı geçer. Ayrıca uygulama için ikinci bir kişi bile gerekebilir.

Sırt bölgesine yapılan lazer epilasyon bu konuda erkekleri çok rahatlatmıştır. Sırt kıllarının yapısı derin ve kalın tüylerden oluştuğundan dolayı en etkili lazer Diode lazer çeşididir. Alexandrite lazer bu bölgede kalın tüyler olduğu için yeterli performansı gösteremez.

Göğüs Bölgesi Epilasyonu : Göğüs bölgesinde bulunan kıllar hemen hemen sırt bölgesinin özelliklerini taşır. Bu bölgedeki kıllar hem kişiyi hemde partnerini rahatsız eder. Bu nedenle göğüs bölgesinde en çok tercih edilen lazer çeşidi Diode lazerdir.

Bu bölgelerin dışında kol lazer epilasyonu, bıyık lazer epilasyonu, çene lazer epilasyonu, ense lazer epilasyonu, sakal üstü lazer epilasyonu, boyun lazer epilasyonu bölgeleri mevcuttur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.