Weet Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Weet Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Bayanlar, istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için birden fazla yöntem uygulamaktadırlar. Ağda, lazer, epilasyon, tıraşlama, tüy dökücü kremler ve epilatörlerle istenmeyen tüylerden kurtulabilirler. Hepsinin kendine göre kullanılma tarzları ve etki süreleri bulunmaktadır. Fakat çoğu yöntem acı verici olduğundan kadınlar tarafından çok zorunlu olmadıkları sürece kullanılmamaktadır.

Tüy dökücü kremler, bu konuda en pratik ve acısız yöntem olarak bilinmektedir. İstenmeyen tüyler konusunda vakti olmayan bayanlar veya acı hissetmek istemeyen kadınlar geçici olarak da olsa tüy dökücü kremlerden yararlanmaktadırlar.

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu ise lazer epilasyon olarak bilinmektedir. Çoğu bayan vakti olmadığından lazerin etkilerinden çekindiklerinden yaptırma da tereddüt yaşayabilirler. En hızlı ve en kolay yol tüy dökücü kremlerdir.

blank

Tüy Dökücü Kremleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Geçici bir yöntem olarak bilinmektedir. En fazla 3-4 gün sonunda tüyler yeniden çıkar.
  • Cilt problemleri yaşayan veya cildinde açık yarası olan kişiler tüy dökücü krem veya spreylerden kullanmamalıdır.
  • Tüy dökücü kremlerin kullanma talimatlarına uyulmalıdır.
  • Krem cilt yüzeyinde çok uzun süre tutulmamalı.
  • Hassas bölgelere kullanırken daha dikkatli davranılması gerekmektedir.

 

Weet Tüy Dökücü Krem Nasıl Uygulanır?

Genel olarak, kolay kullanımı sayesinde tercih edilen bir tür dökme yöntemidir. Weet tüy dökücü kullanırken uzun süre kalıcılık sağlamaz. Ortalama ise 3 ila 4 gün içerisinde yeniden tüyler çıkmaya başlar. Fakat diğer yöntemler için vakti olmayan bayanlar için oldukça ideal yöntemlerden biri olarak seçeneklerin arasına girmektedir.

Genellikle duş alırken kullanılan tüy dökücü kremleri kullanmadan önce kullanma talimatlarını okumak gerekir. Ama genel olarak tüy dökücü kremleri kullanmadan vücudunuzun alerjik bir reaksiyon verip vermeyeceğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Vücudunuz herhangi bir yerine ufak bir parça sürüp biraz beklettikten sonra temizleyerek kontrol edebilirsiniz. Eğer cildinizde yanma, kabarma veya kızarıklık gibi yan etkiler oluşuyor ise kullanacağınız tüy dökücü krem uygun değildir.

Tüy dökücü krem testini yapıp daha sonra olumlu sonu almışsanız uygulama yapacağınız bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek kremi cildinizde bekletin. Verilen uygun sürenin bitiminde ise talimatta yazıldığı şekilde suyla ya da temizleme tahtası ile kremi vücudunuzdan temizleyebilirsiniz.

Weet Tüy Dökücü Krem Özellikleri

Weet tüy dökücü krem cilt hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak içerikleri birbirinden farklı olan kremler üretmişlerdir.

  • Kuru cilde sahip olan kişiler ; shea yağı ile zenginleştirilmiş kremi kullanabilirler.
  • Normal cilde sahip olan kişiler ; yasemin özü içeriğinde olan ve nilüfer sütünden zengin olan weet tüy dökücü kremini kullanabilirler.
  • Hassas cilde sahip olan kişiler buğday özlerinin iyileştirici ve yatıştırıcı etkisinden faydalanarak orkide özlerinden oluşan kremini kullanabilirler.

İçerlerinde bol miktarda doğal ürün barındıran weet tüy dökücü krem çeşitleri sizi alerji, kızarıklık ve negatif sonuçlara karşı korumaktadır. Her işlemden sonra cildiniz bakım yapılmış kadar yumuşak ve gerekli nemi kazandığını göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.