Differin Jel

Differin Jel

Differin Jel hafif ve orta dereceli sivilcelerin tedavisinde kullanılan kremdir. Differin jel sivilce ve akne tedavisi için kullanılır ve sivilce kurutmada yok etmede büyük başarı göstermektedir. Differin jel kullananlar sivilcelerden kısa sürede kurtulmaları mümkün. Cildi soyan differin jel cildi yeniler ama asla cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaz. Etkili olduğu kadar yan etkileri bulunan differin jel yanlış kullanılmasının önüne geçmek için sizlere bu yazımızda  differin jel nedirdifferin jel ne işe yarardifferin jel cildi soyar mıdifferin jel sivilce izlerini geçirir mi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Differin Jel Nedir?

Differin jel reçete ile satılan satılan bir kremdir. 30 gramlık kutularda satılan differin doktor tavsiyesi ile reçete edilen bir kremdir. Dijjerin jel etken maddesi adapalen’dir. Her 100 gram jel 0.1 gram adapalen içerir. Adapalen sivilce kurutucu, iltihap önleyici etkisi olan çok güçlü bir bileşendir. 3 deşik formda satılan bu krem Differin jel %0,1 , differin %0,3 jel ve differin  %0,1 olarak satılmaktadır. 3 değişik ürünü olmasına karşın içeriği aynıdır, sadece etken madde yoğunluğuna göre değişir. Sivilce durumuna göre size tedavi sonrası hangi differin jel kullanacağınız doktorunuz tarafından bildirilecektir.

Cildi kurutan bu krem kesinlikle kullanırken dikkatli olunmalı ve asla belirtilen dozdan fazla kullanılmamalıdır. Akşam yatarken kullanılması gereken bu krem cildi soyduğu için güneşim zararları ışınları cilde zarar verebilir.

Differin Jel Ne İşe Yarar?

Differin sivilce kremi olarak bilinmektedir ve sivilceleri yok etmedeki etkisi tartışılmaz. Differin jel kullananlar düzenli olarak bu kremi kullandıklarında kısa sürede sivilce iltihaplı sivilce ve kırmızı kabarcıklı sivilcelerden kısa sürede kurtulurlar. Erenlik döneminde görülen ve daha sonra kendiliğinden kaybolan sivilceler için değilde daha inaçtı sivilceler için kullanılması önerilir.

Akne vulgaris olarak bilinen kabarcıklı, kırmızı sivilceler kist görünümde olup patlatılması en zor sivilcelerdir. Bu tür sivilcelere dokunmak bile acı verir. Kesinlikle differin kullanılarak tedavisi edilmesi gereken bu sivilce türü eğer gerekli önlen alınmadığında sivilce izine neden olabilir.

Keratosis pilaris olarak adlandırılan sıklıkla bacakta ve kolda ortaya çıkan kırmızı, büyük kabarcıklı cilt hastalığında doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilir.

 

Differin Jel Nasıl Kullanılır?

Differin jel ilk kez size reçete edildiğinde mutlaka eczacınızın yada doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen gösterin. Günde 1 defa kullanılması yeterlidir. Fazla doz alınması yarardan çok zarar verir. Kesin ve etkili sonuç almak için 4 hafta kullanılması tavsiye edilir. Differ jel kullanım şekilde ve yöntemi ise;

Differin jel kullanım şekli

  • Her akşam yatmadan önce cilt günde 1 defa kullanılmalıdır
  • Sivilceleri bölgeye sürülmesi yeterlidir
  • Yeterli miktarda differin jel sürülür ve emilmesi için hafifçe ovalanır

Differin jel kullanırken asla açık yaraya sürülmemelidir. Ağzınıza yada gözlerinizin içine sürmemeye dikkat edin. Cildi kurutan bir krem olduğundan düzenli olarak nemlendirici kullanmaya özen gösterin. 12 yaşından küçüklerin kullanmamsı gereken bir kremdir. Cildi soyan etkisi sebebi ile hassaslaşan cilt dış etkilerden daha fazla etkileneceğinden asla gündüz sürülmesi tavsiye edilmez.

Differin Jel Yan Etkileri

Differin jel sivilce tedavisinde etkili olduğu kadar yan etkileri sıklıkla görülen bir kremdir. Genelde yan etkiler doz aşımına ve içeriğinde etken maddelere karşı alerjik tepki verenlerde sıklıkla görülebilir. En sık ve fazla görülen yan etkisi kızarıklık ve cildin soyulması durumudur. Differin jel yan etkileri ise;

  • Kuruluk ve ciltte tahriş
  • Yanma hissi kızarıklık
  • Sürüldüğü bölgede kaşıntı ve hassasiyet
  • Ciltte saratsızlık
  • Sivilcenin artması
  • Gözde tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve göz kapaklarında şişme
  • Ciltte kuruluk ve batma hissi

Kesinlikle güneşli yaz yalarında kullanacaksanız güneş koruyucu krem sürmeyi asla ihmal etmeyin. Yapılan bilimsel deneylerde differin sürdükten sonra güneşe çıkmak tümörlerin artmasına neden olduğu görülmüştür.

Differin kullanmaya başladıktan sonra asla bu kremi başka bir krem ile kullanmayınız. Sadece nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Differin hamilelik döneminde kullanılır mı

Differin hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız kesinlikle doktorunuza bilgi vermeden kullanmayınız. Differin etken maddesi Adepalen ciddi yan etkilere neden olabilir.

Differin emziren anneler kullanabilir mi

Sivilce tedavisinde kullanılan differin emziren anneler kullanması tavsiye edilmez. Sadece bebeğinizi emzirmediğiz uzun dönemlerde kullanabilirsiniz.

Differin Jel Cildi Soyar Mı

Differ jel cilt soyucu bir kremdir. Cildi soyan bu krem sivilceleri bu şekilde hızlı bir biçimde kurutarak yok etmektedir. Genelde cilt soyan krem kullanarak cilt lekelerinden kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilmesine differin cilt lekelerinde etkili sonuç göstermez.  Differin cildi yeniler ama cilt lekelerini geçirmez.

Differin Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi

Genelde bu soruyu sıklıkla forum yada sözlük hesaplarında sıklıkla görmekteyiz. Differin sivilce tedavisi için kullanılan bir kremdir. Differin aynı etkiyi sivilce ilerini geçirmek için asla tercih edilmemelidir. Cildi soyan differin sadece küçük sivilce izlerini geçirir.

 

Differin Jel Hakkında Bütün Sorular

Sizlere differin hakkında merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Forum, sözlük yada sosyal medyada en çok sorulan soruları sizler için derlemeye çalıştım.

Differin etkisini ne zaman gösterir

Differin jel kullanmaya başladığınızda ilk etkisi 1 hafta içerisinde göstermesine karşın en iyi sonucu ilk aydan itibaren göstermektedir. Kesin sonuç almak için 3 ay boyunca kullanılması gerekmektedir

Differin jel siyah nokta

Differin jel sivilceleri yok ettiği gibi siyah noktaları ve ciltte oluşan yağlanmayı giderir. Cildin yağ oranını dengeleyen differin gözeneklerin yağdan dolayı kirlenmesini önler

Differin cildi soyar mı

Evet differin cildi soyan etkiye sahip bir kremdir.

Differin jel gözenek sıkılaştırma

Differin jel kullananlar gözeneklerin sıklaştığını sıklıkla dile getirmelerine karşın asla bu kremi gözenek sıkılaştırmak için kullanılması tavsiye edilmez.

Differin jel yüzümü kızarttı

Differin jel yan etkileri içerisinden en sık görülen yan etkilerin başında sürüldüğü bölgede kızarıklık ve göz kapaklarında şişliktir.

Differin jel sivilce yaptı

Differin jel kullananlar genelde bu soruyu sıklıkla dile getirmektedir. Differin jel kullanılmaya başladığınız ilk dönemlerde sivilce artışı normaldir. Derinin alt tabakasında bulunan iltihaplı sivilce deri yüzeyine çıkarır kuruduğundan ilk dönemlerde sivilce artış normaldir.

Differin jel kaç gün kullanılır

Günde 1 defa olmak üzere doktorunuz tavsiyesi ile en fazla 3 ay kullanılması yeterlidir.

Differin jel cildi kurutur mu

Differin yan etkilerden biride cildi kurutmasıdır. Differin jel cildi kuruttuğundan dolayı kesinlikle nemlendirici krem ile cildin aşırı kuruması önlenmelidir.

Differin jel devlet karşılıyor mu

Reçete ile satılan differin krem devlet tarafından karşılanmaktadır. Differin size doktor tarafından reçete edildi ise eczadeden reçete ile aldığınızda devlete tarafından karşılandığını görebilirsiniz.

Differin jel reçetesiz alınır mı

Differin jel reçete ile satıldığı gibi reçetesiz olarak eczaneden almanız mümkün. Tavsiyemiz bu kremi asla reçetesiz kullanmamanız yönündedir. Unutmayı başkasında işe yarayan krem sizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

Differin jel mucizesi

Differin jel mucize sıklıkla internette dile getirilmektedir. Bu kremi kullananlar sivilce üzerindeki etkilerden dolayı sıklıkla bu söylemi dile getirmektedirler.

Differin Jel Kullananlar

Differin jel kullanalar yaptıkları yorumlarda kremin sivilceler üzerinde etkisinin harika olduğunu ve kesin olarak sonuç verdiğini söylemişlerdir. Genelde yapılan bazı yorumlarda differin sayesinde sivilcelere veda ettiklerini yorum olarak yazmışlardır. Bazı yapılan yorumlara etkili olduğu kadar yan etkilerinin de sıklıkla görüldüğü ve en çok kızarıklık ve öz kapağında şişlik olduğu şikayetleri yapılmıştır. Kesinlikle differin jel prospektüs bilgileri okunmalı krem hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Dijjerin jel reçete kağıdında krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye ulaşmanız mümkün.

Differin jel fiyatı

Differin jel fiyatı eczanelerde 15 tl olarak eczanelerde satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda differin jel hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Reçete kağıdını okumadan asla bu kremi kullanmayın. Krem hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.