Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız epilasyon yöntemleri sayesinde epilasyonunuzu kolay bir şekilde tamamlayabilir ve tertemiz bir hale gelebilirsiniz. Bunun için sizlere acısız epilasyon yöntemleri arasında bulunan ve epilasyonu acısız bir şekilde halletmenizi sağlayan yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Kadınların genel olarak şikayet ettikleri epilasyon acısı artık tarihe karışıyor. Özellikle genital bölge epilasyonunda acısız ve kanamasız epilasyon sağlanması için bir çok yöntem mevcut.

Epilasyonun acılı geçmesinin bir çok nedeni var. Bu acı aslında genetik bir problemdir. Esmer olan bayanların kıl köklerinin daha güçlü olması bu acıyı daha da fazlalaştırmaktadır.

Acısız Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Acısız epilasyon yapabilmek için aslında bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemleri tek tek sıralarsak çok daha iyi olacak gibi görünüyor.

 1. Acısız, ağrısız bir epilasyon için vücudunuzu ve kıl köklerinizi lazer epilasyona alıştırın ve lazer epilasyon uygulamasına gidin.
 2. Vücudunuzda çıkan tüylerin çok uzamasını beklemeyin ve her hafta düzenli olarak ağda yapın. Zamanla vücudunuz alışacak ve kıl kökleri zayıflayarak tüye dönüşecek.
 3. Fazla tüylerin alınması için kesinlikle traş bıçağı kullanmayın. Jilet kullanmak tüyleri güçlendirerek alınması zor bir hale getirir.
 4. Sir ağda yöntemini kullanabilirsiniz. Sir ağda zamanla tüyleri güçsüzleştirir ve acısız alınması zamanla gerçekleşir.
 5. Emla krem kullanarak ağda yapabilirsiniz. Emla krem sayesinde bölge anestezi olunur ve acı hissetmezsiniz. Emla krem nedir? konumuza göz atabilirsiniz.

Bunların dışında acısız epilasyon yöntemleri arasında tüyleri azaltarak güçsüz hale getirecek bitkisel çözümler de mevcuttur. Dilerseniz evinizde tüy azaltıcı bitkisel çözüm önerilerini uygulayabilir ve deneyebilirsiniz.

Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı vazelin
 • 2 yemek kırlangıç otu özütü
 • 1 yemek kaşığı lanolin
 • 1 tatlı kaşığı nişasta

Tarifi ve Yapılışı

 1. Uygun bir kase içerisinde, nişasta hariç, tüm malzemeleri bir araya getirin ve benmari usulü ertin.
 2. Malzemeler eridikten sonra üstüne nişastayı ekleyin ve karıştırın.
 3. Malzemeleri soğumaya alın ve soğuduktan sonra vücudunuzda bulunan ve azalmasını istediğiniz tüy bölgesine sürün.
 4. Bu kür vücudunuzda en az 8 saat boyunca beklemelidir. Mümkünse yatmadan önce sürün ve sabah kalktığınızda sıcak su ile yıkayarak temizleyin.

Diğer acısız epilasyon yöntemleri için epilasyon kategorimize bakabilir ve fikir alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.