Limon ve Tuz ile Tüylerden Kurtulma

Limon ve Tuz ile Tüylerden Kurtulma

Özellikle kadınların vücutlarındaki estetik algıya önem vermesi açısından, her türlü konuda dikkatle bakım yaptıkları gibi aynı şekilde vücutlarındaki istenmeyen tüyler konusunda da pek çok çabaya girip mümkün mertebe bu tüylerden doğal ve etkili bir biçimde kurtulmayı denemişlerdir.

Bu amaç uğruna istenmeyen tüyler için limon tuz karışımı doğal olarak kullanılabilecek en geçerli yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle modern hayatın getirilerinin arasında olan teknolojik gelişmeler, kozmetik alanındaki gelişmeler, hayatımız adına bizlere pratik çözümler sunulması anlık olarak hayatımızı kurtarsa da daha geniş alanda incelendiğinde bir takım problemleri de beraberinde getirmektedir.

Örnek verecek olursak; tüylerimizi alabilmemiz için hem teknolojinin hem de kozmetik dünyasının ortak ürünü olarak vücudun kıvrımlarına uygun olarak geliştirilmiş jiletler, pratik olarak tüylerimizi çok kısa sürede almamız sağlar ancak uzun vadede bu yöntem tüylerimizin köklerini kalınlaştırarak hem çoğalmalarına hem de yapı olarak daha sert ve daha koyu renklerde çıkmalarına neden olmaktadır.

İşte tam da bu noktada bahsettiğimiz limon tuz karışımı faydaları devreye girmektedir. Bu yöntemleri bir kenara koyup sadece tüylerin kökünden alındığı ağda, lazer vb. uygulamalardan sonra bu karışımın cilt üzerine uygulanması köklerin bir süre sonra “küsme” dediğimiz olaya girmesine yani çıkmamaya başlamasına yardımcı olmaktadır.

Tüyler için limon tuz karışımı vücuda uygulanırken, kullanıcılara özellikle tüylerin kökünden alınma işleminden sonra kullanılması tavsiye edilen bir yöntemdir. Bunun nedeni ağda gibi işlemlerden sonra kıl köklerinin tamamen açık vaziyette bulunması ve limon tuz karışımı tüy köklerine tamamen nüfuz edecek imkanı bulabilmesindendir.

Limon ve tuz karışımı ne işe yarar sorusunun cevabı olarak öğrenilecek en güzel çözüm, istenmeyen tüylere limon tuz karışımı  uygulanmasıyla elde edilebilmektedir. Bunun için bu karışımın oluşturulma aşaması ve uygulanma aşaması şu şekilde açıklanabilir;

Malzemeler

  • Bir adet tam limon
  • İki çay kaşığı miktarında tuz

Hazırlanışı

Öncelikle tam limonu ikiye ayırarak bir kabın içerisine bütün suyunu sıkın. Ardından elinizdeki tuzun tamamını bu limon suyunun üzerine ilave ederek karıştırmaya başlayın. Bir müddet karıştırdıktan sonra tüylerin kökten alındığı bölgeye (koltuk altı, bacak bölgesi, bikini bölgesi, yüz bölgesi gibi) bir pamuk yardımıyla güzelce yedirilerek sürülmelidir.

Anlatılan bu işlem, hangi bölgeye uyguluyorsanız o bölgeye devam eden üçüncü ağda işlemine kadar uygulamaya devam edilmelidir. Bu uygulamanın uzun vadeli olarak uygulanmasının istenmesi, tüylerin köklerine iyice nüfuz edilerek tüylerin hem daha geç, hem daha yumuşak yapıda hem de daha seyrek çıkabilmesini sağlayabilmektedir.

Limon ve tuz kürü, bacak gibi daha kalın tabakalı vücut bölgelerinde 2 saat gibi süreçlerde tutulabilirken; yüz ve bikini bölgesi gibi daha hassas bölgelerde en fazla 15 dakika kadar bir süreyle bekletilmelidir.

Her ağdanın yapıldığı ilk günden sonra devam eden üç günlük süreçte mutlaka uygulanması gereken bu uygulamanın eğer vücutta herhangi bir sorun yaratmadığı gözlemleniyorsa dördüncü günde de aynı şekilde son olarak uygulamaya devam edilebilir.

Limon tuz karışımı uygulandığı bölgede esasen kıl köklerinin dibine kadar inerek bu köklerin tahrip olmasına sebep olur. Tahrip olan kökler de zaman içerisinde daha az çıkarak tüylenme sorununun zamanla neredeyse hiç denecek seviyeye gelebilmesine yardımcı olmaktadır.

Bu uygulamanın tek sorunu, uygulama yapıldığı zaman bölgenin yanmaya başlaması ve bu yanma hissinin bazı kullanıcıları rahatsız etmesidir. Eğer katlanılamayacak şekilde bir yanma ve acı hissediyorsanız, mutlaka en acil şekilde uygulama yaptığınız bölgeyi yıkamalı ve bir daha bu uygulamayı cildiniz üzerinde denememelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.