Foto Epilasyon Nedir

Foto Epilasyon Nedir

Foto epilasyon olarak adlandırdığımız lazer sistemiyle çalışan epilasyon sisteminde 2 farklı epilasyon çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Photo IPL ve lazer epilasyon olarak bilinir. Her iki epilasyon sistemi arasındaki fark foto cihazlarında verilen elektro manyetiklerin yüksek formlu olmasıdır. Lazer ışık sisteminde tek bir ışıkta yüksek dalga boyu uygulanır. Foto ve lazer arasında görünüm açısından da oldukça fark vardır. Her ne kadar özellik olarak iki cihazda birbirinden farklı da olsa cilt yapısı üzerinde etkileri birebir aynıdır. Hem ülkemizde hem de yurt dışı ülkelerinde cihazlar aynı isimlerle bilinmektedir. Foto lazer IPL olarak adlandırdığımız cihazın IPL olarak adlandırdığımız nesne değil gözü ışınlardan koruma adına yapılan bir uygulamadır.

blank

Foto Epilasyonda Işık Ayarlamasının Önemi

Lazer epilasyon uygulaması için 600 ile 1200 ışık dalga boyları uygun aralıktadır. Renk seçeneklerine göre epilasyon uygulamalarının her bir rengi deriye daha fazla nüfus etmektedir. Örneğin kırmızı renk olan ışık dalgaları sarı, yeşil, mor renklerine göre daha fazla etkili bir uygulama rengidir. Derinin dokularına kadar inen kırmızı rengi cilt yapımıza zarar vermemektedir. Derin dokulara iner lakin damarlarınız vs. herhangi bir organınız bu ışınlardan kesinlikle etkilememektedir. Kırmızı kan dokusu olan hemoglobin diğer renk ışınları kabul ederken kırmızıyı kabul etmemektedir. Bu yüzden şunu söylemeliyiz ki kırmızı ışık etkisi kan damarlarımıza zarar vermeden işlevini gerçekleştirir.

Işık ayarlaması yapacak olan kişinin bu konuda hassas davranması ve ışık ayarını iyi yapması önemlidir. Herhangi bir yanlışlık durumunda kıl kökleriniz yanmaz ve deri üzerinde yanıklar oluşabilir. Bunun için epilasyon uygulamasını yapacak olan kişi bu detaylara dikkat etmesi gerekir. Epilasyon yaptırmadan önce gideceğiniz merkez hakkındaki yorumları önceden incelemenizi tavsiye ederiz.

Lazer Epilasyonda Doz Arttırma

Uygulama için gerekli olan renk tonlamasına ve kıl rengine göre ışık ayarı doğru yapılmalıdır. Ayarlama yapılırken her atış esnasında kontrol sağlanarak kök kısımdan gelecek olan kılı cımbızla kontrol edilip doz arttırma işlemi yapılmalıdır. Kişiye acı hissi vermeyene kadar doz ayarı yapılabilir. Epilasyon yapan uzmanın deneyimli olması bu açıdan oldukça önem taşır. Doz arttırma işlemi kademli olarak yapılır.

blank

Kıl Renginin Önemi

Kıl rengi epilasyon uygulamasındaki en önemli ayrıntıdır. Kıl rengi uygulanan ışığın ne denli verimli sonuca ulaştıracağını ve kalıcı tutacağını belirler. Bunun için şunu söyleyebiliriz ki kıl rengi ne kadar koyu renkte olursa o kadar başarı oranı yüksek ne kadar açık renkte olursa başarı oranı o kadar düşük olur. Örneğin beyaz renkte olan kıllar pigment yapısı olarak lazer uygulamasında görünmemektedir. Bunun için beyaz kıllara lazer uygulanması başarısız sonuçlanacaktır. Isı miktarı esmer kişilerce çok yüksek olmamaktadır. Bunun için soğutma işlemi de yapılırken oldukça dikkatli davranmak gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.