Boyalı Saçlar Sarıya Nasıl Boyanır?

Boyalı Saçlar Sarıya Nasıl Boyanır?

Boyalı saçların sarıya boyanması işlemine başlamadan önce bir uyarıda bulunalım. Siyah ve kızıl saç rengine sahip saçlarınız var ise sarı saç rengine geçmek oldukça saçlarınızı yıpratacaktır. Bundan dolayı saçlarınızın bakımlı ve sağlıklı olması bu boyama işlemi için gerçekten çok büyük önem teşkil etmektedir.

Saçlarınıza boyama işlemi yapmadan önce güçlendirici bakımlar yapmanızı öneririm. Sonrasında ise küllü bir renge boyamalısınız. Bu kademeleri atlamanız saçlarınızın sağlığı ve rengin oturmasını kesinlikle olumsuz etkileyecektir. Saçınızı küllü bir renge boyadıktan sonra ise hergün arap sabunu kullanarak saçlarınızı yıkayın ve saç boyasının saçlarınızdan akmasını sağlayın. Kızıl veya siyah rengin tamamen akmasını sağlayın ve küllü boyaya devam edin. Fakat diğer kademeler için boyanın içine az miktarlarda blonde oriel koyabilirsiniz. Bu saçınızın yavaşça açılmasını sağlayacaktır.

Boyalı saçların sarıya boyama işleminde en büyük yaşanan sorunlardan bir tanesi kesinlikle saçlarınızın arasında kızıl yansımalı sarı bir renge bürünmesi olacaktır. Saçlarınızı sarı renge boyarken doğal bir sarı renk olması ve saçlarınızın sağlıklı olması önemlidir. Eğer saçlarınızı kendi kendinize boyama konusunda deneyiminiz var ise birçok farklı boyama yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat bizim önerimiz oriel kullanarak saçı yıpratmak yerine daha güzel ve sağlıklı bir yöntem olan saçları satıya boyama işlemi olacaktır.

Evde Saçların Rengini Açarken Pratik Öneriler

Saç boyama işleminin en önemli noktası yani temelleri gerçekten profesyonel markaları kullanmaktan geçiyor. Fakat profesyonel saç boya markalarını tercih ederken oksidanların dozunu ayarlarken bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Eğer oksidanların dozunu ayarlarken sorunlar yaşıyorsanız ve evde saç rengi nasıl açılır, boyalı saç nasıl açılır merak ediyorsanız aşağıda anlatacaklarımız tam sizlere göre.

Boyama işlemini yapmadan önce saçlarınızı güçlendirmelisiniz. Bu güçlendirme işlem için saçlarınıza serum ve yağlar kullanarak bakım yapmalısınız.

Profesyonel ve bilindik saç boyası markalarını tercih ettiyseniz kullanacağınız oksidan miktarı bir kahve fincanından bir parmak kadar eksik olması daha sağlıklı saçlar için önemli.

Saçlarınızı saç boyanızın içerisinde oriel katarak açmak istiyorsanız fazla miktarlarda oriel kullanmaktan kaçınmalısınız. Saç boyanızın içine ekleyeceğiniz oriel miktarı bir tatlı kaşığını geçmemeli ve bir kahve fincanı kadar oksidan kullanmalısınız.
Eğer saçlarınızın rengi beyaz veya açık renklere sahip ise saçınızı açma işlemi yapmanıza gerek yok. Saçlarınızı direk olarak dilediğiniz sarı tonuna boyayarak başarılı ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Oriel ve oksidan saçlarınıza uzun süre kullanımda zarar veren maddeler içerir. Bundan dolayı oriel ve oksidanı saçlarınız ile uzun süre temas ettirmekten kaçının.

Oriel kullandığınız sacınız sıcağa maruz kaldığı zaman saçlarınız kısa bir sürede yanabilir. Bu konuda dikkat etmenizi kesinlikle öneririz.
Doğal saç renginiz ne kadar açık bir renge sahip ise saçlarınızı sarıya boyama işleminin başarılı olma ihtimali o kadar artar ve daha sağlıklı bir görüntüye sahip olur.

Peki saçlarım boyadan sonra yandı ne yapmam gerekir?

Yanmış saç bakımı nasıl yapılır?

Saçlarınıza büyük zarar veren perma, ağır veya art arda kullanılan saç boyaları, kalitesiz saç düzleştiricileri, yoğun maşa kullanımı gibi sebepler saçlarınızı zamanla yakabilir ve yıpratabilir. Saçlarınızı eski güzel ve güçlü görüntüsüne getirmek ise gerçekten çok kolay. Evde hızlıca yapacağınız saç maskelerini kullanarak eski güçlü ve dolgun görüntünüze kavuşabilirsiniz.
Yanmış saç bakımı nasıl yapılır hakkında aslında en net cevap yanmış saç maskesi ile yapılır şeklinde verebiliriz. Yanmış saç için kür tarifi ile saçlarınızın aldığı hasarları gidererek eski haline getirebilirsiniz. Bu konu hakkında tek dikkat etmeniz gereken nokta ise saç maskesi uygularken ve uyguladıktan bir süre sonraya kadar maşa, düzleştirici ve boya gibi saçlarınıza zarar veren maddelerden uzak durmanızdır.

Yanmış Saç Bakımı Maskesi Yapılışı

Malzemeler:

  • İki tatlı kaşığı kadar bal
  • İki adet yumurta sarısı
  • İki tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • Çeyrek çay bardağı kadar salatalık suyu

Hazırlanışı:

  • Uygun bir kase içerisinde malzemelerin tamamını koyarak karıştırmaya başlayın. Karıştırma işlemini mümkünse tahta kaşık ile yapmanızı öneririz.
  • Karıştırma işlemi tamamen bittikten sonra saç diplerinize iyice yedirin. Yedirme işlemini saç köklerinize masaj yapar gibi yapmalısınız.
  • Sonrasında ise saç diplerinden saç uçlarınıza doğru yavaş yavaş karışımı saçınızın tamamına iyice yedirin. Streç bir film veya nemli bir havlu ile saçlarınızı sarıp yarım saat kadar öylece bekleyin.
  • Yarım saatlik bekleyişiniz son bulduktan sonra saçlarınızı açarak havalandırın. Sonrasında ise şampuan yardımıyla iyice temizleyin ve durulayın.
  • Bu saç bakım maskesini üç günde bir gelecek şekilde tekrarlayın. Beş altı defa uyguladıktan sonra saçlarınızın eski güçlü haline döndüğünü göreceksiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.