Evde dudak peelingi

Evde dudak peelingi

Evde dudak peelingi çok kolay ve rahatça bulabileceğiniz malzemelerden yapılabilmektedir. Bir çok bayanın cilt bakımı için bir ucundan cilt bakımına başlasam dediği ve bir türlü evde cilt bakımı yapamadığı için hem kolay hemde uğraştırmayan cilt bakımı maskeleri aradığını biliyoruz.

Evde Dudak Peelingi

Bu nedenle evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz bir dudak peelingi tarifi vermek istiyoruz. Yapacağınız dudak peelingi sonrasında dudaklarınız kış aylarında soyulmayacak ve daha canlı olacaktır. Bir söz vardır “çilek dudaklı” diye işte dudak peelingi bu söze tam uyacaktır.

Evde dudak peelingi nasıl yapılır?

Evde kendinize yapacağınız dudak peelingi sonrasında çok memnun kalacağınızı biliyorum. Çünkü bu dudak peelingi bir çok kişi tarafından denenmiş ve dudakları soyulanlar, dudaklarını yiyenler için harika bir peeling olacak.

Malzemeler

  • Esmer şeker ( 1-2 adet )
  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Zeytin yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Evde Dudak Peelingi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Evde Dudak Peelingi

Bir kase veya bir çay tabağı içerisine esmer şeker, bal ve zeytin yağını koyun. Şekerler eriyene kadar karışımı karıştırın. Daha sonra dudaklarınıza çok kuvvet uygulamadan ve bastırmadan sürün. Ruj tazeler gibi dudaklarınızı birbirine sürtün veya elinizle uygulayın.

Özellikle dudaklarını yiyenler veya dudakları kış aylarında dökülenler bu peelingi uygulamalıdır. Dudak peelingi dudaklarınızın pul pul dökülmesini engellerken aynı zamanda da dudaklarınıza bir canlılık katacaktır. Dudak peelingi sonrasında bir dudak kremi sürmenizi tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR
  1. Irem dedi ki:

    Daha denemedim ama isallah ise yarar