Ruj Rengi Nasıl Seçilir

Ruj Rengi Nasıl Seçilir

Ruj Rengi Nasıl Seçilir? Makyaj yapımı ile ilgili en önemli ürünlerden bir tanesi de rujdur. Ruj seçimi hem ten rengine göre hem de bulunacağınız yerin konseptine uygun olarak seçilmelidir. Keyifsizseniz ve acil bir toplantınız var ise çok fazla makyajla uğraşmadan sadece bir ruf sürmeniz bile yüzünüzde canlı bir görünümün oluşmasına olanak sağlayacaktır. Ruj makyaj uygulamasında en önemli ayrıntıdır. Yüze renk verir ve cansız bakışlarınıza hareketlilik katar.

Özellikle makyajınızda doğallığa önem veren kişilerdenseniz o zaman yapmanız gereken hafif göz makyajı ile canlı tonda kullanacağınız ruju bir arada kullanmak olacaktır. Kadınsı bir dokunuş için kışkırtıcı renkte rujlar seçerek yüzünüzü birebir değiştirebilirsiniz.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ruj seçimi bulunacağınız ortamın konseptine göre fark ediyorolsa da bir diğer etki yaratan durumda mevsime uygun renk seçiminde bulunmanız gerektiğidir. Kış mevsiminde daha çok mevsime uygun bir şekilde toprak tonları, kahverengi, kırmızı veya bordo renk tonlarını seçmeniz gerekir. Yaz mevsiminde ise daha hafif renkler tercih edilmelidir. Daha çok meyvemsi pembe ve şeftali tonları kullanılmaktadır.

Ten rengine göre kişi kendine uygun ruj rengi seçiminde bulunarak makyaj uygulamasını gerçekleştirebilir. Her zaman için farklı renkler tercih etmek daha canlı ve alışılagelmişin dışında daha çekici görünmenize olanak sağlayacaktır.

Parlak nar çiçeği rengi, işveli bir sıklamen veya çingene pembesi tende güzel duymayabilir. Rujunuz sürdüğünüzde sırıtıyor ise o vakit rujunuzu değiştirmelisiniz. Çünkü ten rengi ile uyumlu olan rujlar tamamen yüzde oturur ve fazlalık gibi durmaz. Abartıdan uzaktır.

Rujunuzun ten renginiz ile uyumlu olup olmadığını bileğinizin iç kısmına sürerek test edebilirsiniz. Bu yöntem sizi en doğru sonuca ulaştıracaktır. Genellikle açık tenli olan bayanlar renk tonlaması olarak pembe ve kırmızı tonlarını daha çok tercih etmekte. Açık renkli tene sahip kişilere bu renk tonlamaları daha çok yakışmaktadır.

Püf noktası: kırmızı renk tonlamasında ateş tonu oldukça güzel ve modası hiç geçmeyecek renk tonlarındandır.

Esmer ve buğday tenli kişilerde ise koyu kahve, koyu kırmızı ve tonları oldukça çekici durmaktadır.

Ruj seçimi konusunda en avantajlı ten rengi ise kumral ten rengine sahip olan kişilerdir. Somo renginden kırmızıya şeftaliden pembeye bir çok renkte ruju kullanabilirler.

Kırmızı Ruj Kullanımı

Her kadının favorisi olan kırmızı rujlar her zaman herkeste aynı görünümü ve stili sergilemektedir. İnce olan dudaklarda ve esmer tenli kişilerde kırmızı ruj kullanımı uygun değildir. Kırmızı ruj sürülecek ise gözlerde sadece eyeliner olmalı. Kaşlarınız ise fırçalanarak biçimlendirilmelidir. Allık tercihinizi de doğal renk tonlamalarında yapmalısınız.

Genel olarak ruj seçimini doğru yaptığınız gibi kıyafet seçiminizden duruşunuza tavrınızdan her ayrıntıya kadar doğru bir konsept oluşturmanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.