Makyajdan Önce Yapmanız Gerekenler

Makyajdan Önce Yapmanız Gerekenler

 Makyaj yapmaya başlamadan önce yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Makyajınıza başlamadan yapmanız gerekenleri yaptığınız takdirde makyajınız daha iyi durur ve cildiniz zamanla yıpranmasın diye önlem almış olursunuz. Makyaj yapmaya başlamadan önce temizlik ve cilt bakımının yeri çok önemlidir. Makyaj bir kadın için en önemli unsurdur bunun yanında cilt bakımı da önemlidir. Makyajların birçok stili bulunmaktadır. Bu stillerin en çok kullanılanları ise gece makyajı ve gündüz makyajıdır. Fakat makyaj yapmaya başlamadan önce bu stillere göre bir makyaj öncesi bakım yapmanız gerekmektedir.

Makyaj yapmak hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de özgüven kazanmanızda yardımcı olacaktır. Her kadının cilt sağlığını korumak ve cilt güzelliğini sağlamak adına makyajdan önce cilt temizliği yapmalıdır ve bu temizliğe önem vermelidir. Gün içerisinde birçok defa makyaj yapmanız gerekiyorsa her seferinde cildinizi temizleyin ve bakımını yapın. Bu şekilde makyajınız hem cildinize fazla zarar vermemiş olacaksınız hem de makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaksınız. Makyajdan önce yapılması gerekenleri sizin için maddeler halinde yazalım.

 

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Makyajdan önce yapmanız gerekenler arasındaki en önemli maddelerden birisi cilt temizliğidir. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi iyi bir temizlenmesini sağlayın. Eğer cildinizde bir önceki makyajınızdan izler varsa bunları bir temizleyici yardımı ile köpürterek temizlenmelidir.
makyaj temizliği

makyaj temizliği

  • Makyaj yapamaya başlamadan önce nemlendiriciler ile cildinizi besleyin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra yapılması gereken ikinci işlemdir nemlendirici sürmek. Nemlendirici kremler ile makyajınızın altında bir tabaka oluşturarak cildinize bakım yapmalısınız. Kuru bir cilde sahipseniz kullandığınız nemlendiricinin yağlı olmasına özen gösterin. Makyaj yapmadan önce yapmanız gerekenleri yaptığınız aşamada nemlendirici kremi sürdükten sonra bir süre beklemelisiniz. Bu süre zarfında elinize ve ayak kısmınıza yapacağınız bakım ile bu zamanı değerli bir şekilde geçirmenize yardımcı olur.
nemlendirici krem makyaj öncesi

nemlendirici krem makyaj öncesi

  • Makyaj yaparken cildiniz kadar dişlerinizde önemlidir. Makyaj yapmaya başlamadan hemen önce dişlerinizi fırçalayın. Bunu yaptığınız takdirde sürdüğünüz ruj daha kaliteli ve gösterişli duracaktır. Sürülecek rujun şık durmasını istiyorsanız ve dikkat çekmeli diyorsanız dudak ile diş bakımı önemlidir.
makyaj-dis-temizligi

makyaj-dis-temizligi

  • Makyajda diş bakımından bahsettik sıradaki bakım yapılacak yer ise dudaklardır. Dudak bakımı yapmak istiyorsanız yapmanız gereken diş fırçası kullanmak. Diş fırçasını dudaklarınıza hafifçe sürterek dudaklarınıza daha dolgun bir görünüm verebilirsiniz. Dudaklara fazladan bir bakım daha yaparak dudaklarınızı nemli hale getirilir bu sayede dudakların nemlendirilmesi de sağlanmış olmaktadır. Bunları yaptığınız takdirde kullandığınız ruj çok şık bir görünümlü yapıyla birlikte daha kalıcı ve güzel görünür.

 

  • Makyajda yeni bir eğilim haline gelen göz kapaklarına far çekmek içinde önceden bir hazırlık yapmanız gerekmektedir. Bu hazırlık ise göz kapaklarına far sürmeden önce far bazı kullanmanız gerekmektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım