Sivilceler İçin Kesin Çözüm Yöntemleri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Yöntemleri

Sivilceler için kesin çözüm yöntemleri, cildinde sivilce problemi yaşayanlar ve uzun zamanlar boyunca cildindeki sivilcelerden kurtulamayanlar için hazırlanmıştır. Sivilceler için kesin çözüm yöntemleri arayan herkes bu yazıdan faydalanabilir.

Sivilceler için kesin çözüm yöntemleri

Sivilce Oluşumu ve Tedavisi

Sivilceler hemen hepimiz için korkulu bir rüya haline gelmiş durumda. Ve bazı insanlarda çok yoğun şekilde çıktığı için tedavisi oldukça zor bir durum haline dönüşüyor. Çeşitli doğal tedavi yöntemleri uygulanarak ve sivilce izleri için maske tariflerinden faydalanarak büyük oranda azalma veya tedavi etme mümkün olabilir. Özellikle ergenlik döneminde çeşitli hormonlar salgılanması sebebiyle ortaya çıkmaya başlayan sivilceler zamanla önemli bir cilt problemi haline gelmiştir.

 

Ergenlik döneminde cildin kendini korumak amacıyla salgılamış olduğu sebum adı verilen bir maddeden dolayı sivilce oluşumu meydana gelir. Sebum adı verilen madde yağ asitlerinden ibarettir. Bazı sivilceler oldukça büyük ve ağrılı bir durumda meydana gelirken bazıları ise gözle fark edilemeyecek kadar küçük derecede oluşur. Bazı kişilerin ciltleri ergenlik döneminde oldukça yağlı olduğu için bu tarz insanlarda sivilce için çözüm yöntemleri geliştirmek oldukça zorlaşabiliyor.

Cilt yapısı bu şekilde yağlı olanlar için sivilce izleri için maske tariflerinden faydalanmak oldukça faydalı olacaktır. Bu tarz cilde sahip olan insanlar cildini temiz tutmaya ve gözeneklerini açık tutmaya özen göstermelidirler. Aksi takdirde fazla miktarda salgılanan sebum nedeni ile ciltte mevcut olan gözenekler daha çok tıkanır ve büyük yâda küçük yeni sivilce oluşumlarına sebep olur.

Sivilceleri geçirmek için özen gösterilmesi gereken başlıca nokta gözeneklerin açık tutulması gerekliliğidir. Sivilce izleri için maske tariflerinden faydalanarak sivilce oluşumuna sebep olan bakterileri ciltten bakteriyel enfeksiyon giderilerek gözeneklerin temiz kalması sağlanabilir. Sivilcelerden kurtulma yolları denince ilk akla gelen yöntemlerden bir tanesi de çeşitli sivilce izleri için maske tariflerini uygulamak olacaktır.

 

Evde kolayca hazırlayabileceğimiz bu tarifler sayesinde sivilceler tamamen yok edilebilir. Yalnız bazı kişilerin bu tarz maskelere karşı ciltleri reaksiyon gösterebilir. Bunu test etmek amacı ile hazırlanan sivilce izleri için maske tarifleri yüzümüze sürülmeden önce elimizin bir kısmına sürerek alerji yapıp yapmayacağı konusunda bir deneme yapılabilir. Ve bu maskeleri yüzümüze uygulamadan önce makyaj varsa temizlenmelidir. Böylelikle kapalı olan gözenekler temizlenerek maskenin cildimizin daha derinlerine nüfuz etmesi sağlanır.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesinin sivilceleri kurutma konusundaki etkisini hepimiz duymuşuzdur. Ama elma sirkesinin cildimize olan faydaları sadece sivilceleri kurutmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda cildimizin onarılmasında da büyük etkisi vardır. Elma sirkesinin içerisinde bulunan pigmentler cilt bakımında kullanılan peeling ürünleri içinde bulunan pigmentler ile nerdeyse bire bir durumda. Bu pigmentler cildi temizler ve ölü deri hücrelerinin cilde zarar vermeden soyulmasını sağlar. Aynı zamanda ciltte kan dolaşımını arttırır. Ve cildin ph değesini düzenleyerek gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.

 

Peki, sivilce izleri için maske tariflerinden bir tanesi olan elma sirkesi maskesi nasıl hazırlanır? Bir bardak suya aynı bardağın çeyreği ölçüsünde elma sirkesi ekleyerek iyice karışması sağlanır. Bir parça pamuk yardımı ile cildimize fazla bastırmadan kompres uygulayarak dairesel hareketlerle yüzümüze uygulayabiliriz. Aynı zamanda su yerine demlenmiş olan yeşil çaydan da faydalanabiliriz. Hatta bu karışıma 2 çorba kaşığı kadar şeker eklediğimiz takdirde etkisinin mucizevi bir şekilde arttığını görürüz. Yeşil çayda bulunan antioksidanlar sayesinde kusursuz ve genç görünen bir cilde sahip olabiliriz. Bu maske sivilce izleri için maske tarifleri arasında hazırlanışı oldukça kolay ve maliyeti düşük etkisi yüksek tarifler arasında yer almaktadır.  Aynı zamanda sivilce izleri içinde kesin çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Yüzünde bol miktarda sivilce bulunup bunlardan nasıl kurtulacağını düşünenler için oldukça kuvvetli bir çözüm yöntemidir.

Elma Sirkesi Maskesinin Uygulama Şekli

Bu maskeyi yukarda da belirttiğimiz tarif üzerine hazırlayıp pamuk yardımı ile yüzümüze kompres yaptıktan sonra vasati 10 dk. yüzümüzde kalması gerekir.  Daha sonra yüzümüzü yıkayarak temizleyebiliriz. Bu maske diğer sivilce izleri için maske tariflerinden farklı olarak haftada birkaç kez değil günde birkaç kez uygulanmalıdır. Elma sirkesi cildin kurumasına neden olabileceği için nemlendirici kullanmak ihmal edilmemelidir.

 

Elma sirkesini sulandırıp kullanmaz isek elma sirkesinde bulunan yoğun asitlerden dolayı cildimizin tahriş olmasına neden olabiliriz. Bu arada dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise marketlerde vs. benzeri yerlerde satılan ucuz elma sirkeleri değil; evde doğal yöntemler ile yapılan elma sirkeleri tercih edilmelidir. Böyle bir kullanım daha iyi sonuç verecek ve daha sağlıklı olacaktır. İkisi arasında kelimelerle tarif edilemeyecek kadar büyük farklar olduğunu göreceksiniz.

Cildinizdeki sivilceler için sürekli tedaviler arıyor ve bulamıyorsanız birbirinden farklı sivilce tedavi yöntemlerini sivilce tedavisi kategorimizden okuyabilir ve uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.