Uzun Saç Nasıl Yıkanır? Uzun Saç Yıkama Taktikleri

Uzun Saç Nasıl Yıkanır? Uzun Saç Yıkama Taktikleri

Uzun Saç Nasıl Yıkanır? Kısa saçları yıkamak uzun saçlara göre daha kolaydır. Bu yazımızda sizlere uzun saçların nasıl yıkanılması gerektiği hakkında bilgi vermek istiyoruz. Böylece uzun saça sahip olanlar doğru yıkama teknikleri ile daha sağlıklı saçlara kavuşacaklardır.

Uzun saç nasıl yıkanır?

Saçlar nasıl zor uzuyorsa, uzun saçlara bakım yapmakta bir o kadar zorlaşıyor. Bu nedenle uzun saçlıların duşa girmeden ve saçlarını yıkamadan önce yapması gereken en önemli şey saçların bir tarak ile açmak olacaktır. Bunun nedeni uzun saçlar gün içerisinde havadan kaptığı toz, yağlanma sayesinde ve kozmetik ürünler kullanıyorsanız, birbirine girer ve yıkama yaptığınızda bile o saç teline su bile değmeyebilir. Bu nedenle uzun saçları yıkmadan önce muhakkak saçlarınızı bir tarak ile tarayarak açın.

İlk olarak bütün saçlarınızı ıslatın

Uzun olan saçlarınızı duş aldığınızda veya yıkadığınızda muhakkak saç diplerinden saç uçlarına kadar ıslandığından emin olun. Bu şekilde saçlarınıza bir hacim kazandırmış ve su içerisindeki minerallerin saç le temas ettiğinden emin olmuş olacaksınız.

Ardından saçlarınızı arkada toplayın ve diğer işleme geçmek için hazır hissedin. Uzun saçlılar saçları ıslakken arkaya attığı saçları bir ağırlık kazanır bu nedenle boyun tutulmaması için dikkatli olmalıdır.

Şampuan ile saç derisine masaj yapın

Uzun saçları yıkarken tüm saçlarınızı ıslattıktan sonra elinize az bir şampuan alıp, duş altına biraz ıslattıktan sonra saçlarınızın saç diplerine masaj yaparak köpürtün. Uzun saçların bakımı saç derisinden başlar.

Kesinlikle saçlarınızın üzerine sürüp dipleri es geçmeyin. Ayrıca kesinikle tırnaklarınızla kazıma yapmayın. Suyu çok sıcak kullanmayın. Aksi taktirde saçlarınızda kepeklenme oluşabilir.

Saçlarınızı durulayın

Saç derisine masaj yaptıktan sonra güzel bir şekilde durulamayı gerçekleştirin. Şampuan ile saç derinize masaj yaptığınız için saç diplerindeki şampuanı durulayarak arındırın.

Uzun Saçlarınızın Tümünü Şampuanlayın

Uzun saçlarınızın diplerine masaj yapıp duruladıktan sonra saçlarınızın tümüne değecek şekilde bir saç şampuanı ile köpürtün. Saçlarınızın diplerinden saç uçlarına kadar şampuanın değdiğinden emin olun. Bu şampuanlama ve durulama işlemini saçlarınız temiz olana kadar devam edin. En son saç şampuanlama esnasında saçlarınızın ortasını iyi yıkayabilmek ve temizlemek için avuç ortasına getirerek ovuşturun.

Son Adımda Saç Kremi Kullanın

Uzun olan saçlarınızı son şampuanlama ve durulamadan sonra muhakkak saç kremi kullanın. Saç kremi saçlarınızın açılmasını ve birbirine yapışmamasını sağlayarak özellikle uzun saçların daha rahat taranabilmesine yardımcı olur.

Uzun Saçlara Son durulama işlemi

Uzun saçlarınıza saç kremi sürüp taradıktan sonra son olarak yapmanız gereken işlem mükemmel bir durulama olması gerekiyor. Saçlarınızı iyi arındırın ve artık duştan çıkabilirsiniz.

Uzun Saç Yıkama ipuçları

Sizlere uzun saç nasıl yıkanır? anlatmış olduk son olarak uzun saç yıkama ipuçlarından sonra konumuzu bitirebiliriz.

  • Uzun saç bakım ister. Bu nedenle uzun olan saçlarınızı yıkamak için acele etmeyin. Bu nedenle uzun olan saçlarınızın doğru yıkandığından ve aceleye getirmediğinizden emin olun.
  • Uzun saçlarınızı yıkarken saçlarınızda şampuan kalmadığından emin olun ve iyi bir durulama gerçekleştirin.
  • Duştan çıkınca ilk kurulama işlemini muhakkak havlu ile yapın.
  • Özellikle uzun saçlı kişilerin normal el sabunu sabunlarla yıkamaması gerekmektedir.
  • Uzun saçlı olanların muhakkak saç şampuanı ve saç kremi kullanması gerekir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.