Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?

Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?

Papatya suyu ile saç açma nasıl yapılır?

Papatya suyu ile saç açma işlemi her ne kadar eski bir yöntem olsa da saç boyama işleminden çok daha doğaldır. Saçlarını boyatmak istemeyenler veya kimyasal saç boyalarını kullanmak istemeyenlerin tercih ettiği bu yöntemde aynı zamanda saçlarınızı ve kafa derinizi de beslemiş oluyorsunuz.

Papatya suyu ile saç açma işlemi dışında saç derisini beslerken aynı zamanda kepek oluşumunu da azaltır. Böylesine sağlıklı bir yöntem olan papatya suyu ile saç nasıl açılır? Gelin hep beraber görelim.

Papatya suyu saçlara nasıl uygulanır?

Papatya suyunu tüm saçlarınıza uygulamadan önce bir tutam saçınıza uygulayıp denemenizi öneririm. Çünkü birden tüm saçlarınıza uygularsanız sap sarı bir saça dönüşebilir. Papatya suyu sandığınızdan çok daha kuvvetlidir. Ancak enteresandır ki, bazı saçlara papatya suyu hiç etki yapmıyor. Bu nedenle biraz deneme yanılma yapılması lazım.

Eğer papatya suyu ile saç açma tarifindeki malzemeler saçınızı açmıyor veya herhangi bir etki göstermiyorsa papatyayı daha fazla atmanızı öneririm.

 

Papatya suyu ile saç açma kürü

Papatya suyu ile saç açma işlemini iki çeşitte yapabilirsiniz. Dilerseniz bahçeden topladığınız papatyaları kurutarak veya aktardan satın alacağınız kurumuş papatya ile hazırlayabilirsiniz. Hatta poşet papatya çayı ile bile yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 30 gram kuru papatya (bir avuç dolusu)
  • 4 su bardağı su (kısa saçlar için 2 su bardağı yeterli olacaktır)

Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

Uygun bir cezve içerisine önce suyu ardından da papatyaları atıp 10-15 dakika boyunca kaynatın. Papatyalar rengini suya saldıktan sonra soğumasını bekleyin. Cezvede ki papatya suyunu dilerseniz fıs fıs şişesine koyabilir dilerseniz de direk olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Papatya Suyu ile Saç Açma İşleminden Sonra

Saçlarımıza uyguladığımız papatya suyu saç açılma rengine göre 20 dakika ile 60 dakika arasında saçlarda bekletilmesi gerekiyor. Bekleme sonrasında saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

 

Papatya suyu ile saç açma işleminde ilk seferde yarım ton ile tam ton arasında renk açılması yaşanır. Eğer tam sonuç almak istiyorsanız gün aşırı 3 veya 4 işlem tekrarından sonra daha da açılacaktır.

Kuvvetli Saçlar için Papatya Suyu ve Limon Kabuğu

Saçlarınızın daha kuvvetli ve saç dipleriniz daha güçlü olmasını istiyorsanız, hazırladığınız papatya suyu kürüne ilave olarak bir adet limon kabuğunu rendelemeniz yeterli olacaktır. Papatya ile limon kabuğu karışımı saçlarınızı kuvvetlendirerek güçlenmesine yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri