Saç Ekimi ve Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi ve Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi ve saç ekimi fiyatları birçok kişinin merek ettiği ve bilgi edinmek istediği bir konudur. Saçlarınız sizin için çok değerlidir. Saçlarınızın bakımı da çok özen isteyen bir iştir. Saçlar ve saç derisi çeşitli sebeplerle bakımsız ya da vitaminsiz kaldığında dökülmelere maruz kalabilir.

Saç Ekimi ve Saç Ekim Fiyatları

Saç dökülmelerini önleyebilmek için çeşitli saç bakım kremleri ya da kürleri kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra ve gerekli özeni gösterdiğiniz halde saçlarınız hala dökülüyorsa sebebi genetik olabilir. Genellikle saç dökülmesi sorunu erkeklerin yaşadığı bir problemdir.

Saç Ekimi Kadın

 

Dökülen saçların yerine yenisinin çıkmaması saçların seyrekleşmesine ve kelleşmeye sebep olur. Kellik problemi bazı kişiler için önemsiz bir konu olsa da kimileri için de çok önemlidir.

Bayların bayanlara kıyasla fazla aksesuarları yoktur. Erkekler sade bir giyim ve kuşamı tercih ederler.  Bayanlar ise daha çok kendini ön plana çıkaracak dış görünüşünü değiştirecek şeylere gereksinim duyarlar. Erkeklerin birçoğu saç dökülme problemi ile karşı karşıyadırlar.

Erkekler de bu sorun genetik faktörlerin yanı sıra cilt yapısı ve hormon eksikliğinden meydana gelmektedir. Saç dökülmesinin sebebi genetik ise zaten saç dökülecektir ama saç dökülmesinin başlama sebebi genetik olsa bile saç dökülme hızı kişinin bu durumu takıntılı hale getirmesi, aşırı stresli bir ortamda bulunması, kullandığı saç jöleleri vb. etkenler de çok önemli yer tutar.

Saç Dökülmesi

 

Bu tip kişilerin saç dökülmesini azaltmak ve psikolojik olarak rahatlamasını sağlamak için çeşitli spreyler ve ilaçlar önerilebilir. Ancak bu tür tedavi yöntemleri uygulandığı halde kişi sonuçtan memnun kalmadıysa ve saç dökülmesi devam ediyorsa tıbbi tedavi kısmı başarısız olmuş olup cerrahi müdahale kısmına geçmek gerekmektedir.

Cerrahi kısım saç ekimidir ve saç ekimi kişinin probleminin yoğunluğuna göre seanslar şeklinde gerçekleştirilir. Bu seanslar uygulanırken uygulama sayısına göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi ve saç ekimi fiyatları uzman, plastik cerrahi ve estetik uzmanlarına en çok sorulan sorulardandır. Saç ekimi ücretleri rekonstrüktif cerrahi müdahalenin gelişmesi ile değişiklik gösterebilir. Saç ekimi için alınan ücreti aslında başınızın hangi kısmında ne kadar emek harcanacağı belirler.

Saç Ekimi

 

Saç ekimi ücretleri operasyonun süresine uygulayacak olan doktorun tecrübeli olup olmamasına, saç ekim merkezinin kalitesi ve seçkinliğine göre değişiklik gösterebilir. Saç ekim merkezlerinde doktor sayısı az personel sayısı fazla ise bu merkez de saç ekim fiyatı yüksektir. Bunun yanında uzmanın hastaya uygulayacağı teknikte fiyat belirlemede önemli yer tutar.

Saç Ekim İşlemleri

Saç ekimi işlemi iki teknikle yapılabiliyor. Bunlar fut ve fue teknikleridir. Bu tekniklerden fut tekniği daha eski dönemlerde kullanılan bir teknikti ve hasta için de uzman içinde çok zahmetli ve zaman alan bir operasyondur. Fut tekniği yapılırken deri de kesi ve kanama oluştuğu için bu teknik ağrılı ve acılı bir işlemdir.

Ayrıca aylar sonra da kesi izleri belli olur ve bu sebeple fut yöntemi sıkıntılı bir yöntemdir. Fue yöntemi ise genellikle ensede ki saç köklerinin küçük kanallarla alınıp uygulanacak olan kısma yine küçük kanallar açılarak yerleştirilmesi ile yapılır. Fue yönteminde kesi, ağrı ve kanama olmadığı için bu teknik günümüzde daha çok kullanılmaktadır. Saç ekiminde bugün hala fut yöntemi kullanan bir merkez maliyeti düşürerek ticari amaca hizmet ediyor demektir.

Saç ekiminde fiyatı belirleyen unsurlardan biri de graft sayısının ne kadar gerektiğidir. Graft kök miktarı demektir. Graft sayısı arttıkça fiyat da o kadar artar. Ortalama graft sayısı 1500 ile 2500 arasında değişir. Bu konuda fiyat bilgisi vermek doğru olmayacağından ve sağlık bakanlığı onay vermediğinden bilgi veremiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım