Röfle Yaptırmanın Püf Noktalar

Röfle Yaptırmanın Püf Noktalar

Genel olarak sarı ve tonlarında yapılan röfle kadınlar arasında oldukça ilgi görmektedir. Röflenin çeşitli tonları ile saçlarınıza yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızın canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Röflenin Püf Noktaları

 

  • Röfle yaptırdığınızda saçlarınız daha çok parlayacaktır.
  • Işıltılı bir hal alacak.

 

Röfle Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Kuaför seçimi.
  • Saç bakım kremlerinin doğru seçilmesi ve kürlerle saçınıza bakım yapılması.
  • Koyu kumral, kestane tonlarında bir saç renginiz varsa eğer ince kızıl çizgiler saçlarınızı hoş gösterecektr.
  • Röfle aralıkları birbirine yakın olmamalıdır. Güzel bir görünüm elde edemezsiniz.
  • Saçlar omuz hizasında olduğu takdir de röfle daha havalı ve şık duracaktır.
  • Kakülünüz varsa eğer onlara da röfle yaptırabilirsiniz.

 

Uzun Ömürlü Röfle için Ne Yapabilirim?

 

Röflenizin daha uzun ve sağlıklı olabilmesi için saçlarınıza uygun şampuan kullanmalısınız. Saç yapınıza mutlaka uygun olması gerekmektedir. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra mutlaka krem kullanmalısınız. Saçlarınızı yıkarken sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.

Röfle Kimlere Yakışır?

Esmer görünümlü biri iseniz röfle yaptırdığınız takdirde görünümünüz biraz daha yumuşayacaktır. Açık tenli olan bayanlar da ise gerçekten röfle mükemmel durmaktadır. Daha doğal bir görünüm göstermektedir.

Evde Röfle Yapmak

İşleme başlamadan önce iyi bir arındırıcı seçin. Saçlarınızın uçlarını yıpranmaktan kurtarabilirsiniz. Gölge maddelerini saçlarınızda normal boyadan daha kısa süre tutmalısınız. Kimyasal boyaları saçlarınızda uzun süre tutmak ciddi anlamda zararlar verebilmektedir. Saç bakımından, boyanmasından iyi anlayan bir arkadaşınızdan yardım isteyin hem arka taraflara hem de önlerinize güzelce boyayı yapabilsin. Renk açıcı olan kimyasalların miktarlarına dikkat ediniz.

Kıvırcık saçlar da röfle düz saça göre daha zor yapılmaktadır. Ne yapabileceğinizi görebilmek için saçlarınızın kabarıklığını indirebildiğiniz kadar indirin. Kıvırcık saçlara yanlış yapmanız daha muhtemeldir. Kabarık olduğundan ya çok kalın gölgeler elde edersiniz ya da üstlere yapıp alt tarafları unutabilirsiniz. O yüzden saçlarınızın kabarıklığını almanız önceliğiniz olmalıdır.

Doğru ürün kullandığınızdan emin olmalısınız ve doğal renginizden açık 1 ton veya 2 ton açık gölge seçin. Yanlış olduğu takdir de bile düzeltme işlemi daha kolay yapılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.