Cilt Bakımı

Erkekler İçin Saç Bakım İpuçları

Erkekler İçin Saç Bakım İpuçları

Saç bakımı sadece kadınlar için değil erkekler içinde vardır. Erkekler için saç bakımı sadece iyi bir saç tıraşı olmaktan değil aynı zamanda saçlara iyi bir bakım yapmaktan geçer. Eğer erkek olarak iyi bir saç bakımı yapmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz erkekler için saç bakım ipuçları konusuna uymalı ve uygulamalısınız.

Erkek Saç Bakımı İpuçları

Saçların parlaması, güçlü olması ve esnek olması için tıpkı arabanıza yaptığınız bakım gibi dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Sizlere erkek saç bakımı konusunda bazı ipuçları vermek istiyoruz.

 • Saç tıraşı olmadan önce senin modasına ayak uydurmaya çalışın. Bunun için erkek saç tıraş modelleri veya o yıla ait saç modelleri bularak berberinizden yardım isteyin. Yapabileceğiniz en iyi şey cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan 2016 erkek saç modelleri gibi bir arama yapıp en beğendiğiniz modeli berberinize göstermek olacaktır.
 • Bir çok insanın yanlış bildiği ancak uyguladığı havlu ile saç kurulama aslında çok zararlı olabilir. Eğer doğru bir şekilde kurulama yapmazsanız saçlarınıza çok büyük zarar vermiş olursunuz. Saç yıkama sonrasında bastıra bastıra , hızlı bir şekilde ve havlu ile saç kurutma saçlarınızı yıpratır, elektriklendirir ve saç köklerini zayıflatır. Bu nedenle saçlarınızı havlu ile kurularken saçlarınızın çıkış yönüne veya taradığınız yöne sanki kağıt peçete ile kurular gibi nemini alın.
 • Eğer saçlarınızı fön makinesi ile kurutmanız gerekiyorsa mutlaka ısıya dayanıklı sprey veya dolaşık açıcı ile saçlarınızı koruyun. Aksi halde saçlarınıza zarar vermiş olacaksınız.
 • Sıcak bir banyo iyi gelebilir diyebilirsiniz. Ancak sıcak su ile saçlarınızı yıkamak, saçlarınızdaki doğal yağları alır ve saçlarınızı kurutur.
 • Kimyasal uygulamalardan mümkün olduğu kadar uzak durun. Jöle, briyantin, saç spreyi anlık olarak saçlarınızı iyi gösterse de zamanla saçlarınızı yıpratır.
 • Sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için her şeyi yapın. Sağlıklı beslenin ve spor yapın. Unutmayın ki, sağlıklı saçlar, sağlıklı bir bünyenin yansımasıdır.
 • Bol bol su tüketin. Saçlarınızı bir bitki gibi görün. Ne kadar su tüketirseniz saçlarınız o kadar beslenir. Unutmayın ki, su insan vücudunun en ihtiyaç duyduğu içecektir.
 • Stresten, alkolden ve sigaradan uzak durmaya çalışın. Eğer alkol veya sigara tüketen birisiyseniz bu alışkanlıklardan vazgeçmeye çalışın.
 • Dar şapkalar ve saçlarınızı at kuyruğu yapmak, saçlarınızı kopartır ve saçların dökülmesini sağlar. Bu nedenle saçlarınızı çekiştirecek tüm saç uygulamalarından kaçının.
 • Saç uçlarınızı düzenli olarak kestirin. Saç uçlarını kestirmek saçlarınızın daha iyi beslenmesini ve sağlıklı gözükmesini sağlar.
 • Saçlarınıza nem kazandıracak bir saç kremi kullanın. Nemlendirici saç kremleri saçlarınızın nemli kalmasını sağlar. Nemsiz kalan saçlar kurur ve daha çabuk yıpranır.

Erkek saç bakımı sadece yukarıdaki saydığımız maddeler ile bitmiyor. Bu maddelerin dışında bazı erkek saç bakım ürünleri de kullanılabilir. Sizlere tavsiye edeceğimiz saç bakım ürünleri aşağıdaki gibidir;

 1. Alfa Parf enerji veren şampuan
 2. Billy Jealousy Saç Pomadı 
 3. Beverly Hills Yapılandırı Krem
 4. American Crew Bakım Kremi
 5. Nioxin Yoğun Saç Bakım Terapisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ