Doğal Yollar İle Tüylerden Kurtulmak

Doğal Yollar İle Tüylerden Kurtulmak

Kadınların en büyük düşmanlarından olan tüylerden kurtulmanız için doğal yolları kullanabilirsiniz. Sadece kadınların başına bela olmasıyla birlikte onun haricinde sporcularında başına bela olmaktadır. Sporcuların başına bela olmasının nedeni ise tüyler kas oluşumunu etkilemektedir. Sporcularında kas ihtiyacı olduğu için tüylerden kurtulmak istemektedirler bunun yanında durmadan toplum önünde oldukları için görüntü olarak da onları etkilerler. Doğal yollar ile tüylerden kurtulmak için maske kürlerini kullanabilirsiniz. Evinizde kolay yollarla hazırladığınız doğal maskeler tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Tüylerinizden arınmak daha güzel bir görünüm için gereklidir. Bunun içinde doğal malzemelerin gücünden faydalanmanız gerekmektedir. Doğal bitkiler ile yapılmış kürler cildinize de zarar vermez aksine daha güzel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. İstemediğiniz tüylerden kurtulmanız için yapacağınız bu kürler bu tüylerin azalmasında da faydalı olacaktır. Doğal yollar ile tüylerden kurtulmanız için bu yazıyı kaleme alıyoruz ve kürleri sıralıyoruz.

Bitkisel Tüy Azaltma Kürü

 • 30 gram lanolin
 • 10 gram vazelin
 • 15 gram nişasta
 • 25 gram kırlangıç otu

Bu malzemeleri bir araya getirin ancak ilk etapta nişastayı eklemeyin. Nişasta kullanmadan yapacağınız bu karışımı benmari usulüyle eritin. Malzemeler erdiğinde artık nişastayı katabilirsiniz. Bu kürün bir süre soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgelere sürün. Bu kür 8 saatlik bir bekleyişten sonra cildinizde etkili olacaktır. Bu bekleyişten sonra sıcak su kullanarak kürü sürdüğünüz bölgeyi arındırın.

Hamam Otu Kürü

 • Hamam otu
 • Su

Suyun içerisine hamam otunu ekleyin ve çamur kıvamını yakalayana kadar karıştırın. Bu kürün bekleme süresi azdır. Çamur kıvamını yakaladıktan sonra cildinizdeki tüylerden kurtulmak istediğiniz yere sürün. 2 dakikalık bir bekleyişten sonra hemen temizleyin. Eğer bu bekleme süresini uzatırsanız cildinize zarar verebilir hassas ciltler üzerinde yanma hissine neden olabilir.

Yüzünüzde Oluşan Tüyler İçin Kür

 • 1 diş sarımsak
 • Siyah merhem
 • 1 adet soğan

İlk olarak soğanı ince ince kıyın ve bir tencere içerisine atın bundan sonra tencere içerisinde yanmaya başlayana kadar bekletin sonrasında başka bir kâse içerisine sarımsakları rendeleyin. Sarımsak ve siyah merhemi birbirine karıştırın bu karış içerisine soğanları koymayın. Soğanları koymadığınız karışımı yüzünüzde istemediğiniz tüylerin üzerine sürün ve soğanları da sürdüğünüz yerlerin üzerine koyun. Bu işlemi 3 gün boyunca tekrarlayın faydasını göreceksiniz.

Limon Kürü

 • Yarım limon
 • 1 tatlı kaşığı tuz

Limon ile tuzu cam kase içerisine koyun sonrasında da kıvam alana kadar karıştırın. Bu karışımı istemediğiniz tüylü kısımlara uygulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra 10 dakika bekleyin ve temizleyin. Bu işlemi yaparken yanma hissi duyuyorsanız daha kısa süre içerisinde temizleyebilirsiniz.

.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.