Cildinizin Nefes Alması İçin Yapmanız Gerekenler

Cildinizin Nefes Alması İçin Yapmanız Gerekenler

Cildinizin nefes alabilmesi için yapmanız gerekenleri bu yazımızda kaleme alacağız. Cildinizin nefes alması cilt sağlığınız için önemlidir bunun nedeni nefes alan cilt hem hemen kırışmaz hem de bakımlı bir insanmış havası katar size. Nemlendiricilerinizi duş aldıktan sonra kullanmanız sizin için daha faydalıdır daha çok etkisini görmeniz için duştan sonra nemlendirici kullanın. Bu şekilde cildinizde bulunan doğal nem sürmüş olduğunuz nemin pozitif sonuç verebilmesi için birebir koruyuculuk yapar.

Cildinize bakımı öğlen yada akşam saatlerinde değil de gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi olur sizin için bunun nedeni de cilt en iyi yenilenme gece uyku saatlerinde meydana gelir. Aslında gece yatmadan önce yapacağınız bakım o uykuyu sizin için güzellik uykusu gibi bir etki yapacağına inanabilirsiniz. Kendinize yaptığınız bakım ruhsal olarak da etkilemektedir. Bakımınızı yaptıktan sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz ve stressiz güzel bir uyku sizi bekliyor olacak. Yatmadan önce yapacağınız bakımlara şöyle bir göz atalım:

Cildinizi Temizlemeyi Unutmayın

Yatmadan önce cildinizi temizlemeniz ve makyajdan arındırmanız önemlidir. Kendinizi ve cebinizi yıpratmaması için bu iki işi bir arada yapacak malzemeler tercih etmenizi tavsiye ederim. Hem cildinizi hem de makyajınızı tek bir ürün kullanarak temizlemek mümkün bu ürünler eğer cildiniz kuru nemsiz ise cildinize yumuşaklık hissi veren ve çok ince bir dokusu olan krem bazlı losyonları kullanmanız için uygundur. Eğer cildiniz yağlı ve normal bir yapısı varsa hafif bir yüz sabunu ya da jel kullanarak temizlemeniz mümkün. Cildiniz normalde yağlı bir yapıya sahipse kullanabileceğiniz sabun markaları Dove ve Neutrogena sabun olmasında fayda vardır. Bu markalar yumuşak ve hassas bir yapıya sahiptir. Yüzünüze veya vücudunuzun herhangi bir yerine zeytinyağlı sabun kullanabilirsiniz fakat deodorant içermemesine özen göstermelisiniz bu önemlidir.

Cildinizde Bulunan Ölü Hücrelerden Kurtulun

Cilt bakımındaki yeri çok önemlidir. Cildinizde biriken ölü hücreler içerisinde kiri barındırır bu tabakayı temizleyerek kan dolaşımını hızlandırırsınız ve cildiniz daha canlı bir görünüme kavuşur. Yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırmak için ölü hücrelerden kurtulmanız gerekmektedir. Bunun için yapılması gerek birkaç işlem mevcuttur. İlk olarak bir paket şekerin içine az bir zeytinyağı koyarak bunu yüzünüze yumuşak yumuşak uygulamanızdır. Bir diğer olarak da aktarlarda bulunan deniz tuzu ile bütün vücudunuzu ovalamanızdır bu size hem zindelik hissi verecektir hem de vücudunuza canlılık katacaktır.

Cilt Maskeleri

Cilt maskeleri her zaman kullanmanız gerenken malzemelerdendir. Bunların en etkilisi kil maskesidir. Kil maskesi ciltteki toksinlerden arınmak için en etkili yollar arasındadır. Eğer bir maskenin üzerinde yüzde yüz kil maskesi yazmıyorsa onu kesinlikle kullanmayın. Böyle yazmayan malzemelerin içerisinde kedi ve köpek artığından başka bir şey bulunmamaktadır. Maskede kullanılacak malzemenin aktarlardan açık bir şekilde yada %100 yazıyor olmasına özen gösterin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.