Tavsiye Edilen Bitkisel Saç Bakım Kremleri

Tavsiye Edilen Bitkisel Saç Bakım Kremleri

Bir çok saç bakım ürünlerinin içerisinde ne olduğunu bilemeyiz. Hatta bu saç derimize bile zarar vermektedir. Çünkü içerisinde bir sürü kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı çoğu insan evde yapılan doğal saç bakım ürünlerini tercih ederler. Size birazdan anlatacağım adımlarla doğal şampuan ve saç kreminizi elde edebileceksiniz. Bu nedenle sizlere tavsiye edilen bitkisel saç bakım kremleri hakkında bir araştırma yaptık.

Evde Doğal Hazırlanan Şampuan Tarifi

Bize lazım olan malzemeler lavanta, ısırgan otu, adaçayı ve biberiyedir. Bu malzemeleri karıştırıyoruz. Bir kap alıp içerisinde su kaynatıyoruz. Bu su kaynamaya devam ederken içerisine bu karıştırdığımız ürünleri katıyoruz. Fazla bekletmeden kısa bir süre sonra ocağı kapatıp yaklaşık olarak yarım saat demlendiriyoruz.

Demlenmekte olan şampuanımızın içerisine 3 damla MSM yani metil sülfonil metan ekliyoruz. İçiniz rahat olsun metil sülfonil metan tamamen organik üründür. Bu ürün saçı güçlendirir aynı zamanda saç foliküllerine etki etmesinde yardımcı olur. Bu karışımı hazırladıktan sonra yarım saat kadar MSM’nin erimesini bekliyoruz.  Elde ettiğimiz karışımı tekrar karıştırıyoruz ve içerisinde bulunan bitkileri süzüyoruz. Elde ettiğimiz karışımın sadece ¼ ünü bir plastik kabın içerisine koyuyoruz ve içerisine castile sabunu ekliyoruz. Şampuanımız hazırdır.

Evde Doğal Hazırlanan Saç Kremi Tarifi

Saç kremi yapımı şampuan yapımına göre daha kolaydır. İlk olarak bize lazım olan malzemeler; ayran, zeytinyağı ve baldır. Üçünü bir kase içerisine alıp karıştırıyoruz. Bu karışımı hazırladıktan sonra yarım saat mikrodalga da ısıtıyoruz. Yarım saat geçtikten sonra mikrodalgadan çıkartıyoruz. Hemen ardından doğal un ekliyoruz içerisine. Karıştırıyoruz ve hamur haline getiriyoruz.

Hazırladığımız karışımın içerisine 3 damla kokulu esansiyel bir yağ ekleyin. Bu yağlara örnek olarak da gül, nane, lavanta, greyfurt yağı olabilir. Tamamen tercihe bağlıdır. Bu yağı da ekledikten sonra son olarak iyice karıştırıyoruz ve doğal saç kreminiz hazırdır.

Yalnız şöyle bir bilgi vermek istiyorum. Saç kremini kullandığınız taktirde saçınızda 20 ile 25 dakika arası bekletiniz. Daha sonra bol su ile durulayınız. Siz daha yoğun bir saç bakımı istiyorsanız eğer saç kremini uyguladıktan sonra saçınızı havluya sarıp beklemeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.