Saçlar Islak mı Kuru mu Taranır?

Saçlar Islak mı Kuru mu Taranır?

Saçlarımızı tararken farkında olmadan çok büyük zararlar verebiliriz. Bu nedenle nasıl tarama yapmamız gerektiğini bilmemiz lazım. Bu nedenle sizlere saçlar ıslak mı kuru mu taranır? Konusunu belirtmek istedik.

Saçlar Islak mı Kuru mu Taranır?

Saçlar ıslak mı kuru mu taranmalıdır? Bayanların oldukça fazla kafalarını karıştıran sorulardan birisine cevap verme zamanı geldi. Eskiden televizyonlarda anneler kızlarının saçlarını veya kendi saçlarını kuru kuru tararken görmüşsündür. Aslında saçları kuru taramak son derece zararlıdır.

Saçlar Neden Kuruyken Taranmaz?

Saçların kuru olarak taranması saçların yıpranmasına, elektriklenmesine ve kırılmasına yol açar. Saçlar kuruyken daha esnek ve daha hassas bir yapıya sahiptir. Saçlar kuruyken saçlarınızı tararsanız daha fazla döküldüğüne şahit olabilirsiniz.

Saçlar ıslak mı kuru mu taranır

Saçlarınıza şekil vermek istediğinizde mutlaka saçlarınızı nemlendirmeli ve hafif ıslatıp öyle taramanız gerekmektedir. Saçlar ıslakken daha esnek bir yapıya sahip olur. Bu şekilde saçları taramak saçlara zarar vermez ve taramak daha zararsızdır. Saçlar kuruyken taramak normal boyunun %20’si kadar esner. Bu durumda saçların kopmasına, çatallaşmasına, kırılmasına neden olur.

Saçlar nemlendirilip taranırsa esneme oranı %50’ye kadar çıkar. Bu durumda da saçlar daha fazla esneyeceği için kopma olasılığı daha aza iner. Bunun dışında banyoda kullanılan saç kremleri saçları devamlı nemli tutacağından dolayı uzun sürede nemlendireceğinden taranması daha iyidir. Eğer saçlarınız için saç kremi kullanıyorsanız saçlarınızı taramada bir sıkıntı yoktur. Ancak yinede saçlarınızı taramadan önce nemlendirmenizde fayda var.

Sizlere anlattığımız gibi saçlarınız kuruyken kesinlikle taramayın.

Saçlar Islak mı Kuru mu Taranır?

YORUMLAR

  1. blank Buket dedi ki:

    Arkadaşlar ben uzun bir sacım vardı hep kuru
    Taradım şimdi her yıkamadan sonra ilk saç kurutma makinasında biraz kurutuyorum sonrada geniş tarak tarıyorum