Siyah Makyaj Nasıl Yapılır? Siyah Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Siyah Makyaj Nasıl Yapılır? Siyah Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Siyah göz makyajı bayanlarda etkileyici ve daha derin bakışlar yaratmada rol oynar. Siyah göz makyajı aslında zor gibi gözükse de aslında kolay olup kendine özel yöntemleri ve püf noktaları bulunmaktadır. Eğer bu püf noktaları bilirseniz bir anda bütün gözler üzerinizde olabilir.

Siyah Makyaj Nasıl Yapılır?

Siyah göz makyajı yapmak için ihtiyacımız olan kozmetik ürünleri siyah maskara, siyah eyeliner, füme tonlarında göz farı, siyah göz kalemi eğer kirpikleriniz kısa ise takma kirpiği de unutmayın. Şu bilgiyi de vermem gerekir ki; siyah göz makyajı iddialı ve gözlerini ön plana çıkartan bir makyaj olduğu için yüzümüze uygulayacağımız diğer kozmetik ürünlerinin tonlarını en minimal düzeyde kullanmamız gerekmektedir.

Siyah Göz Makyajında Püf Noktalar

İlk olarak gözleri ön plana çıkaracağımız için yüzdeki diğer bölgeleri geri planda bırakmamız gerekmektedir. Bu nedenden dolayı kullanacağımız allık ve ruj mat tonlarda yada uçuş tonlarında olması gerekmektedir.

Siyah Göz Makyajı Yapımı

İlk olarak mat bir fondöten kullanmamız gerekmektedir. Üzerine uygulayacağımız kapatıcı pudra veyahut transparan bir pudra uyguluyoruz. Ardından sıra geldi en göz alıcı kısma. Siyah göz kalemiyle alt kirpik diplerimize ince bir çizgi çekiyoruz. Bu uygulamayı aynı şekilde üst kirpik diplerine de uyguluyoruz. Daha sonra koyu renk göz farımızı göz kapağımızın üzerine hafif dokunuşlarla sürüyoruz. Kaş kemiğimizin alt kısmına homojen bir şekilde dağıtıyoruz farı. İsteğe bağlı olarak üst kirpik diplerinize uygulayacağınız eyeliner ve rimelinizi sürdükten sonra makyajı tamamlayabilirsiniz. Mat pembe yada şeftali tonlarında bir allık sürün. Ve geceye hazırsınız…

Şunu da belirtmek isterim ki, deneyerek tecrübe kazanıp bu makyajı rahatlıkla yapıp aynı zamanda yüz hatlarınıza uygun makyajlar keşfedebilirsiniz.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

Gözlerinizin daha keskin gözükmesi için dumanlı göz makyajı yapmanız yeterli olacaktır. Bu makyajın en belirgin ince noktası alt ve üst kirpiklerinizi siyah kalemle belirginleştirmenizdir. Göz içinize bolca siyah kalem sürüyorsunuz. Alt kirpiklerinize sürdüğünüz siyah göz kalemini bir kulak çöpü yardımıyla dağıtıyoruz. Daha sonra siyah farınızı sürüyorsunuz. Far sürme işlemi bittikten sonra sıra geldi maskaraya. Maskarayı bolca sürdükten sonra dramatik bakışlar yakalayabilirsiniz. Kirpikleri kısa olan bayanlar da takma kirpik takabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.