Kalıcı Kaş Makyajı ve Sonrası

Kalıcı Kaş Makyajı ve Sonrası

Son zamanlarda bir çok kişinin tercih ettiği makyaj uygulamalarından bir tanesi de kalıcı makyajdır. Kalıcı  makyaj uygulamasında ise en çok uygulama yapılan bölge kaşlardır. Kaş bölgemiz başta olmak üzere dudak ve kirpiklerde de yine aynı şekilde kalıcı makyaj uygulaması yapılabilmesi mümkündür. Kalıcı kaç makyajı konusunda bir çoğumuzun tereddütleri vardır. Renginin ne zaman tam oturacağı, uygulama esnasında acı hissi yaşanıp yaşanmayacağı ve iyileşme süreci hakkında hemen hemen bir çoğumuz tereddüt yaşarız.

blank

Rengin Oturma Süreci

Cildinizin kalıcı makyaj sonrasında olgunlaşması için yaklaşık olarak 2 hafta gibi bir süre zarfınca beklemeniz gerekir. Çünkü cilt yapısı yeni bir tabaka oluşturacaktır. İlk süreçlerde kalıcı makyaj uygulaması sonrası kişi makyajın başarılı sonuca götürmediğini düşünür. Çünkü ilk süreçte makyaj uygulaması renk tonu bakımından oldukça koyudur. Lakin bir kaç gün içinde bu durum renk pigmentlerinin oturması ile normal kaş görünümüne dönüşecektir. Tam olarak ise 15 gün ile 1 ay içerisinde istenilen rengin oturacağını söyleyebiliriz.

blank

Yan Etkiler

Kalıcı kaş uygulaması yapılırken gerekli testler yapıldığında ve bilinçli bir yaklaşımda bulunulduğunda herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Bunun yanı sıra birde kullanılan malzemelerin steril olması gerekir. Öyle ki aydınlık ve temiz bir ortamda steril iğneler ile uygulanan işlem her yönden daha verimli sonuç elde etmenizi sağlar. Makyaj uygulamasından önce dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntıda kişi ilaç kullanıyor ise uygulama öncesinde ilaç alımına devam etmemelidir. Aksi takdirde kanı sulandıran aspirin vb. maddeler kanamalara sebep olabilir.

 • Kıl tekniği ile kaş yapımında bir takım ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalıcı makyajda önceki ve sonraki dönemde dikkat edilmesi gereken kavramlar bilinmediğinde cilt yapınız bozularak deforme olacaktır.
 • Et benleri üzerine kalıcı kaç makyajı yapılmamaktadır.
 • Doğuştan oluşan lekelerin veya kılcal damarların üzerine de yine aynı şekilde kalıcı makyaj uygulaması yapılmaz.
 • Hamilelik döneminde özellikle ilk 3 ay haricinde bu tarz işlemlerin yapılması ön görülmemektedir.
 • Kalıcı makyaj uygulamasına giren kişinin regl döneminde olmaması gerekir.
 • Uygulama sonrasında güneş ışığına çok fazla maruz kalmamak gereklidir.
 • Kişi uygulama sonrasında sauna gibi alanlara gitmemeli, Sıcak su ile banyo yapmamalıdır.
 • Teknik işlemler ile uygulandığından dolayı kişinin derisinde işlem esnasında herhangi bir kanama vb. durumlar gerçekleşmemektedir.
 • Kanama olmayacağı gibi kabuk bağlama gibi durumlarda söz konusu değildir.
 • Sadece ilk kez yapılıyor ise ve deriniz oldukça ince ise bazı kişilerde deri döküntüleri meydana gelebilir.
 • Kaş yapımı sonrasında muhakkak ki bakım kremleri kullanılmalıdır. Bakım kremi geçiş döneminde kolaylık sağlamak adına oldukça önemlidir.
 • Kalıcı kaş yapımı sizleri hayattan soyutlamaz işlem sonrası yine aynen yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.