Dermaterapi Yöntemi

Dermaterapi Yöntemi

Genç kalmak ve güzelleşmek adına bayanlar ileride oluşabilecek kötü görünümlerin önüne geçmeye çalışmaktadır. Fakat bu yöntemler çok eskilerde kalmıştır. Bunların yerini daha çok bilimsel yöntemler doldurmuştur. Bunlardan birisi ise dermaterapi yöntemidir. Dermaterapi yönteminde kök hücre ekstreleri dermaheal ürünleriyle dermarollerle büyüme faktörlerinin sinerjik bileşiminden oluşmaktadır. Dermaterapi yöntemi, eskiden kalmış olan akne izlerinin belirginliğinin azaltılmasıyla ciltte meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesinde gebelik çatlaklarıyla gözenekli cilt yapılarının iyileştirilmelerin kullanılır.

Dermaterapi Nasıl Uygulanır?

blank

Dermaterapi evlerinizde uygulayabileceğiniz bir yöntem değildir. Doktorun kontrolünde ve muayene ile yapılmaktadır. Bu yöntemde kullanılan cihaz tek kullanımlık olmaktadır. İşlem bitiminden sonra çöpe atılır ve tekrar kullanılmaz. Subzisyon, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling ve fraksiyonel lazerler gibi tedavi yöntemleriyle beraber uygulanabilmektedir. İşlem başlatmadan önce uygulanacak bölgeye özel bir krem ile uyuşturulmaktadır. Bu bölge de antiseptik solüsyon ile temizledikten sonra endikasyona uygun boyutta iğneleri olup tambur ile bölge yıldız bir halde taranmaktadır. Uygulama sırasında oluşmuş olan küçük düzeydeki noktasal kanalarla bir tehlike oluşturmaktadır.

İşlemde silindirik bir tambur üstüne ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 0,2 mm ila 2,5 mm arasından değişebilen 192 adet özel türetilen çelik mikro iğnelerden oluşmuş olan tıbbi bir alet kullanılmaktadır. Cilde uygulandığı zamanlar da deri üstündeki tabakaya zarar vermeyecek şekilde mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına kadar uzanıp mikro kanallar açılmaktadır. Deri altına açılmış olan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmadan 15 dakika içerisinde kendiliğinden kapanmaktadır. Bu mikro kapılardan büyüme olarak gelip içerisine gönderilebilme ihtimalini de daha etkili kılmaktadır.

Dermaterapi yönteminden sonra kişiler az miktarlar da güneş yanığına benzer kızarıklıklar görse de bunlar 2 ila 3 gün içerisinde geçip iz kalmamaktadır. Dermaterpi yapılan kişi işlemin ertesi gününden normal hayatına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Tedavi Süresi Kişiye Göre Değişmektedir

blank

Sonuçları kişiden göre değişiklik gösteren Dermaterapi de tedavisi süresi ise sorunun şiddetine, skarların derinliklerine ve kişinin iyileşme yanıtının süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yapılmış olan tedavilerde süre aralıklarıyla ince kırışıklıklar ve anti-aging tedavisi amacıyla yapılan 2 haftada bir 8 seans, akne izi tedavilerinde 4 ila 6 hafta, hafta bir 3-4 seans ve çatlak tedavilerinde, 4 ila 6 haftada bir 3 ila 4 seans olarak değişmektedir. Fakat tedavinin dışarıdan fark edilmesin de belirli bir süre geçmesi gerekmektedir.

Dermaterapi’nin farklı olan bir yapısı ise Dermaroller’in kendi etkisinden de kaynaklanmaktadır. Dermaroller ile açılan mikro kanalları deri tarafından yara gibi algılanmaktadır. Fakat ortamda aslında yara olup görülebilen bir durum olmasa da deri kendi içerisinde bir tamir mekanizmasını başlatmaktadır. Bu durumda gerçek bir anlam da yara olmaması ve kırışıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının da hafiflemiş olduğunu görmeniz mümkündür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.