Yumurta Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta kabuğu maskesi ile cilt lekeleri tamamen yok oluyor. Evde deneyerek hazırladığım yumurta kabuğu maskesi ile bir kaç seansta cildimde ki tüm lekeler kayboldu. Şimdi sizlere bu maskenin tarifini vermek ve sizin cilt sorunlarınızı gidermenizi istiyorum.

Yumurta Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurtayı kullandıktan sonra kabuklarını çöpe atmayın. Yumurta kabukları ile cildinizde harikalar yaratan bir cilt bakım maskesi yapabilirsiniz. Öncelikle sizlere yumurta kabuğu maskesi yapabilmeniz için bir video izletmek istiyorum.

Bu videoda yumurta kabuğu maskesi ile yapılmış cilt bakım maskesini izleyip sonrasında yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Doğada insan vücuduna en yararlı şey anne sütüdür. Anne sütünden sonra en yararlı besinin yumurta olduğu aşikar. İçerisindeki mineral ve zengin kalsiyuma sahip bir besinin mucizeler yarattığına şahit olacaksınız.

Her şeyden önce sizlere yumurta kabuğunun cilde olan faydalarından bahsetmek istiyorum. Bu faydaları görünce artık yumurta kabuklarını çöpe atmayacak ve cilt bakım maskesi olarak kullanacağınızdan eminim.

Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

 • Yumurta kabuğunu havanda dövüp cilt maskesi olarak kullandığınızda cilt lekesi ve renk bozuklukları problemine çözüm buluyor.
 • Ciltte oluşan tüm cilt lekeleri için etkili olan yumurta kabuğu doğal olması nedeniyle hem çok güvenli hemde çok sağlıklıdır.
 • Yumurta içerisinde bulunan kalsiyum ile cilde detoks etkisi yaratır. Böylece cilt daha rahat nefes alırken yapılan cilt maskeleri daha çok işe yarar.
 • Ciltte bulunan ölü hücreleri canlandırır. Cildin tekrardan yapılanmasını sağlar. Böylece cilt daha parlak ve yeni bir görünüm kazanır.
 • Cildini beyazlatmak isteyen herkes yumurta kabuğu maskesi kullanabilir. Cilt rengi açıcı özelliği ile çok tercih edilir.

Yumurta Kabuğu Maskesi

Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz ve sizi tüm cilt lekelerinden kurtaracak aynı zamanda cilt renk tonunu düzenleyen bu maske için malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 3 adet yumurta kabuğu
 • 2 çay kaşığı yoğurt
 • 4-5 damla limon suyu
 • 2 yemek kaşığı yumurta akı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir havan içerisinde yumurta kabuklarını dövün ve toz haline getirin. Toz haline gelmiş olan yumurta kabuklarının üzerinde yukarıdaki tüm malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın.

 

Elde ettiğiniz yumurta kabuğu maskesi ile göz çevreniz hariç tüm cildinize sürülebilir. Cilde sürülen yumurta kabuğu maskesi 20 dakika cilt üzerinde beklemelidir. Bekleme süresi sonunda cildinizi ılık su kullanarak temizleyebilirsiniz.

Yumurta kabuğu maskesinin temizlenmesinden hemen sonra cildinize bir nemlendirici sürmeyi unutmayın. Bunun nedeni yumurta kabuğu maskesinin ciltte hafifte olsa kurutma özelliği olmasıdır. Bu nedenle maske sonrasında mutlaka bir nemlendirici kullanın. Bu maskeyi düzenli bir şekilde haftada 1 defa kullanarak uygulayın.

Cildi Gerginleştiren Yumurta Kabuğu Maskesi

Bu tarif yukarıdaki maskeden çok daha kolay. Eğer cildinizi gergin göstermek ve cilde botoks etkisi yaratan maskeyi uygulamak isterseniz önce aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 2 adet yumurta kabuğu
 • 1 yemek kaşığı yumurta akı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk olarak yumurta kabuklarını toz haline getirin. Toz haline gelen yumurta kabuklarına 1 yemek kaşığı yumurta akının ekleyin ve güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Maske ciltte kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp yine bir nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Tahriş Olmuş Cilt için Yumurta Kabuğu Maskesi

Eğer cildiniz tahriş oluyor ve rahatsızlık duyuyorsanız yumurta kabuğu maskesi hazırlayarak tahrişten kurtulabilirsiniz. Önce malzemeleri verelim.

Malzemeler:

 • 2 adet yumurta kabuğu
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Öncelikle havanda yumurta kabuklarını toz haline getirin. Toz haline gelmiş yumurta kabuğuna sirke ekleyip 3 gün boyunca bekletin. Beklemiş olan karışımı cildinize uygulayın. Tahriş olan cilt anında iyileşecektir.

Yumurta Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

 • Yumurta kabuğu ve yumurta kabuğu maskesinin tüm bunlar dışında cilt lekeleri, kırışıklık, cilt yaşlanması ve kemik erimesi gibi rahatsızları ortadan kaldırdığı söylenmektedir.
 • Ayrıca günde bir adet yumurta kabuğunun havanda dövülerek toz haline getirilmesi ve yumurta kabuğu tozunun tüketilmesi, kemik erimesi rahatsızlığını geçirdiği bilinmektedir.
 • Vücudun kalsiyum eksikliğini yumurta kabuğu tozu, limon suyu ile karıştırılıp giderildiği bilinmektedir. Bu karışım buzdolabında ömrü 4 gündür.

Cilt lekeleri ile alakalı diğer tüm problemleriniz için cilt lekeleri kategorimize göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.