Evde Tırnak Mantarı için Basit Çözümler

Evde Tırnak Mantarı için Basit Çözümler

Evde Tırnak Mantarı için Basit Çözümler var. Eğer ayak mantarı ve tırnak mantarı ile başınız dertteyse mutlaka bu çözüm önerilerini denemeli ve ayak mantarından kurtulmalısınız. Çünkü bu öneriler Avrupa’da bir çok insana uygulanmış ve inanılmaz sonuçlar alınmıştır.

Evde Tırnak Mantarı için Basit Çözümler

Bilindiği üzere ayak mantarı, tırnakları etkileyen ve sık görülen bir enfeksiyondur.

Enfeksiyonun detaylarıyla ilgili daha geniş bilgi için TIRNAK MANTARI sayfamıza bakınız.

Tırnaklarda oluşan mantar enfeksiyonu sonucunda tırnaklarda bozukluk, tırnak kalınlaşması, tırnak şekil bozukluğu ve tırnaklarda sararma en başta görülen şeydir.

Enfeksiyon, ayak tırnaklarını çok kırılgan hale getirir ve tırnaklar parça parça hale gelir. Bunun sonucunda ise tırnaklar küçük küçük ayrılarak düşmeye veya kırılmaya başlar.

 

Tırnak Mantarı Nasıl Anlaşılır?

Tırnak mantarı genel olarak kendini tırnak üstünde sarı sarı yamalar olarak gösterir. Bunun dışında tırnak çevresindeki deri kuru ve pullu olur. Tırnaklarda hiç acı olmasa da tırnakların görüntüsü çirkinleşir.

Tırnak mantarı çok ilerlediği zaman veya direk olarak tırnak yatağının en arkasından başlar tüm tırnağı düşürebilir. Tırnak mantarı için eczanelerde veya kozmetik reyonlarında bir çok antifungal kremler vardır. Ancak bizim amacımız tırnak mantarını kimyasal ilaçlarla değil, evde basit çözümler ile iyileştirmek. Bu nedenle konu başlığımızı “Evde Tırnak Mantarı için Basit Çözümler” olarak koydum.

Ayak Mantarı ve Tırnak Mantarı için Etkili Çözümler

Epsom Tuzu

Daha önce epsom tuzunu duymuşsunuzdur. Epsom tuzu ve ılık su banyosu tırnak mantarına en iyi gelen karışımlardan birisidir. Bir kova içerisine ılık su ve yarım fincan epsom tuzunu karıştırıp, ayaklarınızı bu su içerisinde yarım saat bekletin. Bekleme süresi sonunda ayaklarınızı tamamen kuruladığınızdan emin olun.  Bu uygulamayı günde 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Evde tırnak mantarı için basit çözümler arasında başta bu uygulama gelmektedir.

Epsom tuzu içerisinde magnezyum sülfat mevcuttur. Magnezyum sülfat, tırnak mantarını kökünden temizler ve vücuttaki toksinleri dışarı atar.

 

Çay Ağacı Yağı

Bir çok hastalık ve rahatsızlıklara iyi gelen çay ağacı yağı, doğal ve bitkisel yağdır. Bu yağ çok güçlü bir şekilde antifungal, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde mantarı çok hızlı bir şekilde tedavi eder ve iyileştirir.

Bir parça pamuğa çay ağacı yağı dökün ve mantardan etkilenen ayak ve tırnakların üzerine bu pamuğu bantlayın. Mümkünse gece yatmadan önce yapın ve sabaha kadar dursun. Düzenli bir şekilde her gece uyguladığınızda tırnak mantarı ve ayak mantarından eser kalmayacaktır.

Aloe Vera

Aloe vera, fungal ve bakteriyel enfeksiyonların iyileşmesinde kullanılan ve son derece yararlı bir bitkidir. Mantar üzerine geldiği andan itibaren çok hızlı bir şekilde enfeksiyonu geçirir ve iyileştirir. Dilerseniz aloe vera jeli de kullanabilirsiniz.

İlk olarak ayaklarınızı çok iyi bir şekilde yıkayın ve çok iyi bir şekilde de kurulayın. Sonrasında aloe vera jelini, mantardan etkilenen bölgeye sürüp, kurumasını bekleyin. Aloe vera jeli, ayağınıza bir rahatlama verecek ve kaşıntıyı geçirecektir. Günce üç defa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Uygun Ayakkabı Giyin

Mantar, sıcak, karanlık ve nemli ortamlarda daha çok gelişir ve büyürler. Bu nedenle kapalı ve sıkı ayakkabılar giymeyin! Bunun yerine mümkünse terlik veya sandalet tercih edin. Mümkün olduğu sürece ayaklarınızın terlememesini sağlayın. Bunun için güneşe çıkmamaya özen gösterin. Eğer ayakkabı giymek zorundaysanız mutlaka pamuk çorap giymeye özen gösterin.

Sirke

Ayak ve tırnak mantarı için evde uygulanabilecek en iyi çözümlerden biriside sirkedir. Yarım fincan sirkeyi ılık su içerisine boşaltın ve ayaklarınızı 20 dakika boyunca bu suyun içerisinde bekletin. Sonrasında ayaklarınızı çok iyi kurutmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Bu uygulamayı günde iki defa yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.