Kırılan tırnak bakımı nasıl yapılır?

Kırılan tırnak bakımı nasıl yapılır?

Kırılan tırnak bazen çok acı verebilir. Ancak bu acıdan kurtulmak kırılan tırnak bakımı ile son derece basit kolaydır. Tırnaklar bazı nedenlerden dolayı zayıf ve güçsüz olabilir. Herhangi bir yere çarptığınızda birden makasla kesilmiş gibi kırılırlar. Sizlere anlatacağımız bir kaç pratik yöntem ile kırılan tırnağınıza bakım yapabilirsiniz.

Kırılan tırnak bakımı nasıl yapılır?

Bazen tırnak kırıldığında aşırı acı verir. Bu acıyı sonlandırmak için aynı zamanda tırnak güçlendiren tarifler ve kırılan tırnaklara bakım maskeleri ile bakımı yapabilirsiniz. İlk olarak sizlere kırılan tırnağa yapacağınız bir hileden bahsetmek istiyorum.

Kırılan Tırnağa Geçici Bakım Yapmak

Tırnağınız kırılırsa ve hala tırnakla beraberse sakın koparmayın. Bu geçici yöntemde bir para bandı kullanacağız. Para bandını ilk olarak tırnağımızın üzerine yapıştıracağız ve makas ile temizleyip, düzelteceğiz. Para bandını kopartırken makas kullanmanızda fayda var. Aksi halde tekrar tırnağınızı kırabilirsiniz.

Kırılan Tırnak Bakımı

 • İlk olarak bir koli bandından veya para bandından bir parça kesin. Bu para bandının şeffaf olması çok daha iyi olacaktır. Bunun yerine çok kuvvetli çift taraflı bantlar veya elektrik bantları gibi bantlar kullanmayın.
 • Kestiğiniz bandı tırnağın üstüne yapıştırın. Bandı yapıştırdığınızda tırnak eski halini alacaktır. Bandın kaymasını engellemek için parmağınızın alt tarafına doğru bandı kıvırabilirsiniz.

Kırılan Tırnak Bakımı

 • Ardından bandı tırnak çevrenize uygun bir şekilde kesin. Eğer tırnak koptuğunda sallanır veya yırtılırsa bu yöntem kırılan tırnak bakımı için çok iyi bir hiledir.

Kırılan Tırnak Bakımı 1

Kırılan tırnak bakımı konusunda bir hile olan bu yöntem kesinlikle kalıcı bir yöntem değildir. Anı kurtarmak adına bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Tırnak Güçlendiren Kür Tarifi

Tırnaklarınız bazı nedenlerden dolayı güçsüz ve zayıf olabilir. Ancak bu durum tırnaklarınızı güçlendiremezsiniz anlamına gelmez. Sizlere tırnak güçlendirmek için harika bir kür paylaşmak istiyoruz. Bu kür ile tırnaklarınızı güçlendirirken kırılan tırnak bakımı da yapmış olacaksınız.

Tırnaklarınızı güçlendirecek kür tarifini hazırlayabilmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Hint yağını, aktarlardan alabilirsiniz. İşte malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı Hint yağı

Yapılışı: Uygun bir kase içerisine Hint yağını ve limon suyunu ekleyip bir çay kaşığı ile karıştırın. Bu karışım içerisine tırnaklarınızı batırın ve 5 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda tırnaklarınızı temizleyebilirsiniz. Bu kürü haftanın her günü yapabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içerisinde tırnaklarınız güçlenecek, kalınlaşacak ve daha sağlam olacaktır. Aynı zamanda bu kür tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına da yardımcı olacaktır.

Kırılan Tırnak Bakımı

Bu kür diğer tırnak kürüne göre daha yoğun ve hazırlanışı biraz daha zordur. Bunun nedeni içerdiği malzemelerdendir. Aşağıdaki malzemeleri aktarlardan temin edebilirsiniz. İşte kırılan tırnak bakımı kürü için malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı menekşe yağı
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi
 • Yarım limon

Yapılışı: Yukarıdaki tüm malzemeleri uygun bir kase içerisinde karıştırın. Karışıma tırnaklarınızı batırıp 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda tırnaklarınızı yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabileceğiniz bu kür sayesinde kırılan tırnaklarınız çok seri bir şekilde onarılacak ve tamir olacaktır.

 

YORUMLAR

 1. blank Pdoejddendj dedi ki:

  Bunu uyguladıktan sonra alttan tırnak gelir mi?