Mat Ruj Nasıl Kullanılır? Nasıl Sürülür?

Mat Ruj Nasıl Kullanılır? Nasıl Sürülür?

Mat ruj kullandığımızda dudaklarımız daha pürüzsüz gözükür. Aynı zamanda klasik iş hayatımızda daha modern gösterir. Eğer sizde mat ruj kullanmayı seviyorsanız, mat ruj nasıl kullanılır? yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Mat Ruj Nasıl Kullanılır?

Mat ruj kullanmak gerçekten diğer rujlara göre daha zordur. Çünkü nasıl kullanılacağını bilmek ve bazı püf noktalarını keşfetmek gerekir. İşte bu püf noktaları araştırdık ve sizlere yazdık.

Dudaklarınızı Kuru veya Çatlaksa

Mat ruju kullanmadan önce dudaklarınızdaki ölü derilerden kullanmanız gerekiyor. Bu nedenle dudaklarınıza mat oje kullanmadan peeling uygulamasını yapın. Dilerseniz sizlere daha öncede paylaştığımız Evde dudak peelingi yazımızı gözden geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra scrub satın alarak dudaklarınıza peeling uygulayabilirsiniz.

Eğer scrubu evinizde yapmak isterseniz, bir kase içerisine 1 tatlı kaşığı şeker ve yarım tatlı kaşığı zeytin yağı katıp iyicene karıştırın. Ardından hazırladığınız scrub karışımını dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve 5 dakika bekledikten sonra dudaklarınızı temizleyin. Böylece dudaklarınız pürüzsüzleşmiş olacak.

Dudak Çizginizi Netleştirin

Mat ruj , dudağınızda olan en ufak kusuru bile ön plana çıkartır. Bu nedenle mat ruju sürmeden dudaklarınızın çizgilerini netleştirmeniz gerekir. Bunun içinde mat ruj kullanımı öncesinde renk eşitleme , kapatıcılar ile renkleri eşleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha profesyonel durmasını sağlayabilirsiniz.

Mat Ruj Kullanımı

Mat ruj kullanımında ruju ilk önce orta kısımlara sürün ve daha sonra bir fırça yardımı ile tüm dudağınıza yayın. Rengin tüm dudak bölgesinde eşit gözükmesini sağlamanız gerekmektedir. Bu şekilde çok daha iyi gözükecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.