Menü x

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır,Nelere Dikkat Edilmeli?
7 Aralık 2017
29
0

Güncel, Makyaj ve Parfüm

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır,Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazı: Editor 7 Aralık 2017

Aydınlatıcı, son dönemde makyaj rutinin ayrılmaz bir parçası olarak bütün kadınların makyaj pratikleri arasında yer alıyor. Yüzün belirli bölgelerinin aydınlatılması mantığına dayan bu uygulama ile daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlanmış oluyor. Makyajın püf noktaları arasında artık aydınlatıcının nasıl kullanıldığı da mevcut. Bu uygulama gölgede kalan yerler ya da yüzün yüksekte kalan bölgeleri için uygulanıyor. Bu şekilde de yüz hatları ışıklı bir şekilde belirginleştirilmiş olunuyor.

Bronzer Nasıl Uygulanır?

Aydınlatıcı genelde tek başına kullanılması önerilmeyen bir element. Doğru bir makyaj için farklı elemanlar ile iyi bir görünüme de kavuşmak mümkün olabiliyor. Makyaja başlamadan önce cilt temizliği ve nemlendirme gerekiyor. Daha sonra fondöten, kapatıcı ve pudrayı uyguladıktan sonra bir makyaj fırçası yardımı ile “Bronzer” uygulanabiliyor. Bronzer’ı ı yüzün ışık düştüğü bölgelere uygulamak öneriliyor. Bu bölgeler ise alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi olarak belirtiliyor.

Allık Uygulaması

Aydınlatıcı uygulamadan önce yanaklarda sağlıklı bir dokunuş yapmak için allık uygulamak gerekiyor. Allık için küçük bir fırça öneriliyor. Allık uygulaması sırasında elmacık kemiklerinden yanakların üzerinde doğru uygulama yapılması gerekiyor.

Aydınlatıcı Nasıl Uygulanıyor?

Cilt temizliği, nemlendirme, fondöten, pudra ve allık uygulandıktan sonra cildin daha ışıklı görünmesini sağlayan diğer bir adı “highlighter” olan aydınlatıcı nasıl uygulanır? Bunun için cildinizin rengine uygun olan bir ürün seçmek başlangıç için oldukça önemli. Aydınlatıcıyı uygulamak için küçük ve eğik bir fırça yardımı ile elmacık kemiklerinin gözaltına gelen bölümü, burnun ön çizgisi, kaş kemiği, dudağın üst orta bölümü ve çene ön bölümü aydınlatılıyor. Bu bölgelere sürülen uygun miktardaki aydınlatıcı ile daha parlak ve canlı bir cilt de yaratılmış olunuyor.

Aydınlatıcı Nerelere Uygunlanıyor?

Aydınlatıcının uyguladığı bölgeler yüz üzerinde farklılık gösterebiliyor. Ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeyi ışıklandırmak sureti ile aydınlatabiliyorsunuz. Aydınlatıcıyı kaşların altındaki bölgeye uygulamak kaşların daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Göz pınarlarına aydınlatıcı uygulandığı zaman da gözlerin daha iri görünmesi söz konusu oluyor. Bu uygulama birbirine yakın gözlere sahip olanlar için özellikle öneriliyor.

Elmacık Kemiklerine Aydınlatıcı Uygulanır mı?

Aydınlatıcıyı allık uygulanan bölgenin üzerinde bulunan elmacık kemik bölgesine uyguladığınızda daha belirgin elmacık kemiklerine sahip oluyorsunuz. Ayrıca koyu renk kontör ile de gölgeli bölgeleri belirginleştirme elmacık kemiklerini daha belirgin yapıyor.

Aydınlatıcının Uygulandığı Diğer Yüz Kısımları

Aydınlatıcının uygulandığı diğer bölgeler dudakların üzerinde buluna “cupid’s bow” olarak bilinen bölge. Bu uygulama ile daha dolgun dudaklara da kavuşmak mümkün olabiliyor. Burunun kemer bölgesi denilen kısma da aydınlatıcı uygulamak yorgunluk ve uykusuzluğun yarattığı olumsuz etkileri azaltmada oldukça etkili oluyor. Gözaltında bulunan koyu halkalara da aydınlatıcı uyguladığında daha ışıltılı bir cilde sahip olunuyor.

Aydınlatıcı Uygularken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aydınlatıcı uygularken dikkat edilmesi gereken hususların başında doğru yere uygulama ve doğru bir fırça ile uygulama gelmektedir aydınlatıcı için kullanılan fırçalar “duo-fiber” olarak bilinen fırça tipidir. Küçük ve kesik olan fırça yüz hatlarına uyumlu olduğu için aydınlatıcı ürünün de uygulanması daha kolay ve doğru olacaktır. Bunun dışında yüz rengine ve fondötene uygun bir renk aydınlatıcı seçimi de oldukça önemli. Aydınlatıcılarınızı günlük kullanım için alacaksınız daha az parlayan ve günlük makyaj için daha doğal görünümlü olanları arasında seçmeniz daha uygun oluyor. Gece makyajı için ise doğal olanlar da kullanılabildiği gibi daha parlak olan aydınlatıcılar da uygun miktarlarda uygun bölgelerde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.