Hakiki ve Saf Gül Suyu Gülsha ile Tanışın

Hakiki ve Saf Gül Suyu Gülsha ile Tanışın

Asırlardır aşkın simgesi olarak akıllara kazınmış, görüntüsüyle olduğu kadar yaydığı şahane koku ile de adından söz ettiren güzeller güzeli çiçek gülün yapraklarının su ile damıtılmasından elde edilen gül suyu, katkı maddeleri eklemeden usulünce damıtılarak elde edildiğinde, cilt bakımından, saç bakımına, ağız içi temizliğinden, topuk bakımına kadar kelimenin tam anlamıyla saçtan tırnağa her bölgede kullanılabilen, mucizevi bir ürün adeta.

Dermokozmetik ürünlere doğal bir alternatif arayışında olan hanımların makyaj masalarından eksik etmediği gül suyunun gerçekten faydalı olabilmesi için ise hakiki olduğundan emin olmak gerekiyor elbette. Piyasada satılan onlarca, hatta yüzlerce marka arasından sıyrılarak, ürettiği ve  raflarda yerini almasından itibaren kısa süre içerisinde sağladığı güven ve olumlu müşteri geri bildirimleri sebebiyle hızla tırmanışa geçen bir gül suyu ve gül ürünleri markasını sizinle tanıştırmak istiyoruz; ( tabi eğer hala adını duymadıysanız! )

Gülsha Gül Suyu Gül Tozu ve Gül Yağı Ürünleri

On yıllardır gül hasat dönemlerinin adeta kraliçesi olmuş ve sektörde uzun yıllar tecrübe edinmiş bir marka olarak Gülsha, Isparta’nın en güzel gül bahçelerinin nadide güllerini özenle seçip, damıtıp, gül suyu, gül tozu iksiri ve gül yağı formlarında olmak üzere makyaj çantalarımıza sokuyor ve kişisel bakım ve güzelliğimize ek olarak, sağlığımıza da hatrı sayılır bir katkıda bulunuyor.

Gülsha Ürünleri Nasıl Hazırlanıyor?

Isparta gülü olarak da bilinen Rosa Damascena gül suyu ve gül yağı üretiminde ilk tercih edilen gül türüdür ve eşsiz bir kokuya ve muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Yılda sadece bir kere ürün veren Isparta gülü, Mayıs ayında toplanıp, gül suyu ve gül yağı yapımında kullanılır.

Mayıs ayından Haziran ayının ortasına kadar toplanan güller, damıtma işlemi için fabrikaya gönderilir. Güllerin solmaması ve özelliğini kaybetmemesi için 6 saat içinde işleme başlanması gerekir. Büyük damıtma kazanlarına belirli bir oranda gül ve su ilave edilir. Su ısınınca buharlaşır ve gül yapraklarındaki yağın ve suyun açığa çıkmasını kolaylaştırır. Bu damıtma işlemi 1 saatten fazla zaman alabilir. Ayrıca geriye kalan gül yapraklarının posası ziyan edilmez ve tekrar gübre olarak kullanılır. Bu damıtma işleminden elde ettiğimiz en önemli ürünler gül yağı ve gül suyudur.

Gülşah Gürkan ve Gülsha’nın Yolları Nasıl Kesişti?

Gülşah Gürkan’ın ailesi 1965 yılından beri, tüm dünyadaki parfüm üreticilerine gül ile ilgili ürünleri sağlıyor. Ancak Gülşah Gürkan ailesinin aksine, gülün faydalarını ve eşsiz içeriğini kendi hayal ettiği ürünlerle birleştirmeye karar veriyor. Fransız cilt bakım uzmanlarıyla birlikte çalışarak gül suyunu ve gül yağını özel bir cilt bakım serisine dönüştürmek için kolları sıvıyor. İşte Gülsha markası bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Gürkan ailesi gül işinde ustalaştığı için Gülşah Gürkan bu işte hiç zorlanmamışa benziyor. 45 yılı aşkın süredir gül yapraklarıyla haşır neşir olan aile, gül ile ilgili neredeyse her konuda uzman sayılır. Bu uzmanlık nedeniyle ürünlerinde gülün en kıymetli türünü rosa damascena’yı kullanıyorlar.

 

Gülsha, cilt bakımı için hazırladığı; tam gül suyu, eşsiz gül iksiri ve arındırıcı gül tozu ile rosa damascena’yı cilt bakım ritüeli için en değerli ürünlerde kullanmaktadır. Ayrıca ürünlerde yapay renklendiriciler, silikon, paraben, sülfat, alkol ve parfüm bulunmamaktadır. Gülden elde edilen tüm ürünler, her cilt tipi için uygundur ve dermatolojik olarak test edilmiştir.

 

Gülsha Tam Gül Suyu

Gül suyu asırlar boyu kadınlar tarafından kullanılmış en popüler bakım ürünlerinden biridir. Öyle ki, Kleopatra’nın bile gül suyu kullandığı ortaya çıktı. Gülsha tam gül suyu, rosa damascena güllerinden elde edilir. En doğal güller tek tek toplanır ve özel çuvallarla fabrikalara taşınır. Burada damıtılarak gül suyu elde edilir. Gülsha tam gül suyu, gülün içerisindeki yağ kaybedilmeden elde edildiğinden içeriği zengin bir üründür. Piyasadaki diğer ürünlerin aksine yapay hiçbir madde veya parfüm içermez. Tüm doğallığıyla şişelenir. Gül suyunun yararları saymakla bitmez. Tüm cilt tipleri için uygundur. Çok kullanımlı bir üründür. Doğal olduğu için genç kızlarda cilt bakımı için de kullanılabilir. Cildinizi tek bir ürünle hem temizleyip hem nemlendirmek için doğru tercih Gülsha tam gül suyu olacaktır. Gözenekleri sıkılaştırır ve cildi korur. Ayrıca saç sağlığı ve genel ruh ve beden sağlığı için de son derece faydalıdır. Doğal bir parfüm olarak da kullanabilirsiniz.

Gülsha Eşsiz Gül İksiri

Doğal yağlar cildi nemlendirmek için eşsiz bileşenlerdir. Modern dünyanın bize sunduğu en doğal cilt bakım ürünleri olabilirler. Bu yağlar ciltte ekstra bir katman oluşturup gözenekleri tıkamazlar ve bu sebeple çok kıymetli ürünlerdir. Gülsha, yalnızca 1 kilo doğal gül yağı elde etmek için, ortalama 4000 kilo gül yaprağını yoğun işlemlerden geçirir. Aslında bu sebeptendir ki, gül yağı tüm yağların en zor elde edileni ve dolayısıyla en değerlisidir.  

 

Piyasada bulabileceğiniz çoğu gül yağının içinde katkı maddesi ve yapay bileşenler vardır ya da doğal yollarla elde edilmediğinden içeriği değişmiş veya özelliği kaybolmuştur. Ancak Gülsha gül yağı tam da olması gerektiği gibi üretilmektedir. Gülsha eşsiz gül iksiri muhteşem bir nem bombasıdır. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildi onarır, korur ve parlaklığını geri kazandırır. Gülsha eşsiz gül iksiri, cilt için koruma kalkanı oluşturarak esnekliğini artırır. Böylece yaşlanma belirtilerini azaltır ve kırışıklık oluşumunu önler.

 

Gülsha eşsiz gül iksirinden birkaç damlayı avucunuza dökün, ısıtın ve yüzünüze uygulayın. Cildinize yedirerek masaj yapın. Şakaklara uygularsanız rahatlık hissi verecektir. Dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur. Makyaj altı bazı olarak kullanabilirsiniz. Tek başına ya da nemlendirici kreminizin veya toniğinizin içine dökerek kullanabilirsiniz. Ayrıca yine parfüm olarak dirsek içlerine veya kulak arkalarına bir damla sürüp ovalayabilirsiniz. Her türlü kullanım için uygundur. Göz çevresinde de kullanılabilir.

Özellikle kuru cilt tipine sahip genç kızlar bu doğal ürünü kullanarak ciltlerine bakım yapabilirler.

 

Gülsha Arındırıcı Gül Tozu

Cildinizi tahriş etmeden kullanabileceğiniz bir peeling ürünüdür. Pembe kil ve gül yağı içerdiği için yaşlanma belirtilerini ve cilt lekelerini azaltır. Mükemmel bir cilt temizleyicidir ve en önemlisi doğal olarak üretilmiştir. Cilt üzerindeki fazla yağı ve ölü deriyi temizler. Bakterilerden arındırır ve oluşumunu önler. Sülfat içermediği için cildin yağ dengesini bozmaz ve asla pH dengesine zarar vermez. Ayrıca sadece cilt için değil, tüm vücut için peeling olarak kullanılabilir. Ölü deriden kurtulan cildiniz parıldamaya başlayacaktır.

 

Gülsha arındırıcı gül tozunu elinize alın ve gül suyu veya su ile hafifçe nemlendirin. Sonra ürünü dairesel hareketlerle cildinize uygulayabilirsiniz. İyice masaj yaparak ve bastırmadan uyguladığınız ürünü bir süre beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur. Göz çevresinde kullanmayın. Gözün etrafındaki deri çok hassastır ve peeling muhtemelen bu bölgeyi rahatsız edecektir. Her kullanımdan sonra ürünün uzun süre kullanımını sağlamak için kapağını sıkıca kapatın. Genç kızların kullanmasında bir sakınca yoktur. Hatta erken yaşta cilt bakımına başlamak için en doğal ürünlerden biridir.

 

Gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu

Gülsha sakinleştirici tam gül misel suyu, cildi temizler ve makyaj ve kirden arındırır. Bu ürün gül suyuyla zenginleştirilmiştir. Cildin nem dengesini bozmadan çalışır ve tüm günün yorgunluğunu cildinizden atmanıza yardım eder.  Göz ve dudak bölgesinde kullanımı uygundur. Durulama gerektirmez. Bir parça pamuğa dökerek tüm cildinize güvenle uygulayabilirsiniz.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.