Cilt Bakımı

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı

Ozon yağının faydaları ve kullanımı hakkında sizlere bir paylaşım yapmak istedim. Senelerdir kozmetik reyonlarında gördüğüm ve ne işe yaradığını bilmediğim ozon yağı hakkında derinlemesine bir araştırma yaptım ve sizlere hem cilde faydalarını hemde nasıl kullanıldığını anlatmak için bir yazı hazırladım.

Ozon Yağının Faydaları Nedir?

Kozmetik reyonlarında yaklaşık 30-40 TL arasında fiyatlara satılan ve cilde bir çok yararı olan ozon yağının faydaları hakkında konumu başlatmadan önce sizlere ozon yağının faydaları hakkında bir video izletmek istiyorum. Ardından konumuza geri dönebiliriz.

 • Eğer cildinizde herhangi bir yanık varsa bu yanık üzerine ozon yağı kullanabilirsiniz. Ozon yağını sürer sürmez etkisini görmeye başlayacaksınız.
 • Düzenli olarak cilde sürülen ozon yağı, cildin daha canlı ve pürüzsüz bir görüntü vermesini sağlar.
 • Göz kenarlarında bulunan çizgileri ve şişliği alıcı bir özelliği vardır.
 • Eğer başınız sürekli ağrıyor ve baş ağrısından şikayetiniz varsa ozon yağı kullanabilirsiniz. Ozon yağı ile baş bölgesine masaj yaptığınızda baş ağrısı geçmektedir.
 • Ozon yağı selülit oluşumunu engeller. Bunun dışında hamilelik süresince oluşan çatlaklara da iyi gelir. Dilerseniz hamilelik başlangıcında çatlaklardan korunmak veya hamilelik sonrası oluşan çatlaklara düzenli olarak uygularsanız çatlaklardan eser kalmaz.
 • Kışın soğuktan çatlayan dudaklarınıza sürdüğünüz ozon yağı anında etki göstererek, dudakları nemlendirir ve tedavi eder.
 • Ciltteki mantar oluşumu ile savaşır. Ciltteki mantarı ve bakterileri uzaklaştırır. Özellikle ayak mantarı için çok faydalıdır.
 • Ozon yağını ile düzenli bir şekilde yüzünüze sürerseniz, yaşlanmayı geciktirir.
 • Ağız bölgesinde tahriş, uçuk, kızarıklık gibi cilt sorunlarını kısa süre içerisinde ortadan kaldırır.
 • Ozon yağı ile masaj yapıldığında vücut rahatlar.
 • Cilt kuruluğunun önüne geçer ve cildi nemlendirir.
 • Ozon yağının faydaları arasında şeker hastalığından dolayı oluşan yaraların daha hızlı kapanmasını sağlamakta vardır.
 • Ağız kenarlarında çıkan yara ve uçukları hızlı bir şekilde iyileştirir.

Ozon Yağının Kullanımı

Ozon yağının faydaları kısmında sizlere anlattığım gibi bir çok probleme el atan bu muhteşem yağ cilt derisindeki hücreleri hızla yeniliyor. Peki ozon yağının kullanımı nasıl oluyor? Dilerseniz bu konuya da değinelim.

Ozon Yağı ile Çürük Tedavisi

Hani kolunuzu bacağınızı bir yere çarparsınız ve morlukla beraber ciltte çürük oluşur. İşte bu tip çürüklere ozon yağının faydası çok fazladır. Aynı zamanda çürük olan bölgedeki ağrıyı azaltır.

Ozon Yağı Çürük ve Morluk

Ozon Yağı ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Cildinizde sivilce ve akne problemi varsa mutlaka ozon yağı  kullanmanızı tavsiye ederim. Ozon yağı ile sivilce tedavisine başlamadan önce cildinizi güzel bir şekilde temizlemeli ve sonrasında ozon yağını sivilcelerin üzerine sürmelisiniz. Ozon yağı bölgede kuruduktan sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Ozon Yağı ile Egzama Tedavisi

Ozon yağının faydaları arasında egzamaya iyi geldiği de bilinmektedir. Bunun için dilerseniz egzamalı bölgeye direk olarak ozon yağı uygulayabilir yada

Ozon Yağı

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı

Ozon Yağı ile Ayak Mantarı Tedavisi

Eğer ayaklarınızda mantar varsa ve bir kaç gün içerisine ayak mantarından kurtulmak istiyorsanız ozon yağı kullanmalı ve ayak mantarından kurtulmalısınız. İlk olarak ayaklarınızı güzel bir şekilde yıkayın ve iyice kurulayın. Kuruladıktan sonra ozon yağını ayaklarınıza sürün. Bu işlemi günde 3 defa tekrarlarsanız ayak mantarından eser kalmayacaktır.

Ozon Yağı ile Yara İyileştirme

Ozon yağının yaraları çok çabuk iyileştirdiğini söylemiştik. Yara üzerine ozon yağı uygulandığında yaradaki bakterileri ve mikropları yok ederek, yaranın daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Ozon Yağı ile Pişik Geçirme

Bir parça pamuğa ozon yağı damlatıp, pişik olan yere kompres yapın. Bebekler içinde kullanılabilir. Örneğin bebeğin küvetine 2 damla ozon yağı damlatıp, bebeği içine oturtun. 10-15 dakika bebeğin küvette kalmasını sağlayın. Pişik aynı gün içerisinde geçecektir.

Ozon Yağı Faydaları ve Kullanımı

Ozon Yağı ve Baş Ağrısı Tedavisi

Başınız mı ağrıyor? Ozon yağı ile baş bölgenize masaj yapın. Baş ağrınızın çabucak geçeceğini göreceksiniz.

Ozon Yağı ve Hemoroid Tedavisi

Hemoroid kaşıntılı ve ağrılı geçebilir. Pamuğa damlattığınız 2 damla ozon yağı ile bölgeye süreceğiniz şifalı ozon yağı ağrıyı ve kaşınma hissini alacaktır.

Tırnak Mantarı için Ozon Yağı

Tırnak mantarından şikayet ediyorsanız mutlaka ozon yağı kullanmalısınız. Önce tırnaklarınızı kesin. Ardından tırnak mantarının olduğu bölgeye sabah ve akşam günde 2 defa ozon yağını uygulayın. Kısa sürede tırnak mantarı iyileşecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. merve dedi ki:

  harika ya bu yağ sayesinde artık yüzüm çok güzel oldu artık herkez beni beğeniyor bu sayfayada çok teşekür ederim sizler olmasaydınız güvenip süremicektim sizleri seviyorum :)))

BİR YORUM YAZ