Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir? Yüzde çıkan kırışıklıklara kimsenin tahammülü yoktur. Özellikle derin kırışıklıklar bir erkek veya kadın için can sıkıcı olabilir. Bu nedenle doğru cilt bakımını yapmak gerekir. Botoks veya kimyasal peeling seçenekleri ise sizlere pahalı gelebilir. Bu nedenle derin kırışıklıkları azaltmanın daha ucuz bir yolu var.

Biz bu ucuz yollardan bir kaç örnek vererek, cildinizdeki derin kırışıklıkları nasıl gidereceğiniz hakkında bir kaç örnek vermek istiyoruz.

Cilt Bakımı Anahtardır

Cilt bakımı anahtardır. Çünkü siz doğru anahtarı bulursanız ileride kapıyı rahatça açabilirsiniz. Bunun nedeni zamanında doğru cilt bakımlarını yaparsanız, ilerde cilt problemleri yaşamazsınız.

Gelecekte derin kırışıklıklarınızı önlemek için muhakkak cildinize iyi bakmanız gerekmektedir. Her sabah bir nemlendirici losyon ve cilt temizleyici ile cildinizi temizlemelisiniz. Geceleri herhangi bir göz makyajı, yüz makyajı temizledikten sonra nemlendirici kullanmalısınız. Ayrıca cildinizi uzun süre korumak için bebek losyonları kullanın. Güneşe çıkmadan cildinizi korumak için güneş kremleri kullanın.

Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Derin kırışıklıklar için sizlere bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Derin kırışıklıklar için yapabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi kırışıklık yok edici kremler olabilir. Kozmetik ürünleri veya eczanelerde reçetesiz satılan kırışıklık kremlerinden yardım alabilirsiniz. Hatta kozmetik ürünleri satan yerlere veya eczanelere tavsiye kırışıklık kremi önerebilirmisiniz deseniz bile yarımcı olacaklardır.

Kırışıklıkları yok etmenin diğer bir yolu da doğal kırışıklık tedavisi yapabilecek doğanın sağladığı ürünler ile giderebilirsiniz. Bunlardan da sizlere kırışıklık için yoğurt maskesi veya kırışıklık için limon suyu öneririz. İsterseniz nasıl yapacağınızı da hemen anlatalım.

Kırışıklıklar için Yoğurt Maskesi

Kırışıklık için yoğurt maskesini uygulamadan önce cildinize buhar maskesi veya çok iyi bir şekilde temizleyin. Gözeneklerin açık olması gerekmektedir.

Malzemeler

 • Yoğurt (1 tatlı kaşığı)
 • Bal (yarım çay kaşığı)
 • Muz (çeyrek)
 • Yarım Portakal (Limon gibi suyunu sıkın)

Uygulanılışı

Bütün malzemeleri bir kaseye koyun. Ardından malzemeleri özellikle muzu ezerek kıvamına getirin. Ardından maske hazır olacaktır. Yoğurt maskesini parmaklarınızın ucu ile cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Ardından ılık bir su ile cildinizi yıkayın. Hemen sonrasında ise nemlendirici bir krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Yoğurt ve Bal genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmada yardımcı olur. Muz ise kırışıklıkların kapanmasına destek olarak tahribatı ortadan kaldırır.

Kırışıklıklar için Limon Suyu

Limon suyu tamamen doğal ve cildi gerginleştiren bir etkiye sahiptir. Limon suyu cildinizdeki kırışıkları ve genişlemiş olan kırışıklık hatlarını sıkılaştırmaya yarar. Limon suyu ile gün içerisinde 2 defa sabah ve akşam yatmadan önce derin kırışıklıkların olduğu yerleri ovabilirsiniz.

Limon suyu cildinizi biraz kurutabilir. Limon suyunu kırışıklıklara uyguladıktan sonra ılık bir su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca limon suyu cildinizdeki koyu halkaları ve kırışıklık işaretlerini kurtarmakta birebirdir.

Kırışıklıklar için Vitaminler

Yaşlanmaya ve kırışıklıklara meydan okuyan 3 vitamin vardır. Bu vitaminler E vitamini , C vitamini ve K vitaminidir.

E vitamini cildinize zararlı ışınların ve derin kırışıklıklara sebebiyet tanıyan radikallere karşı cildinizi korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda hava kirliliği ve UV ışınları gibi zararlı etkenlere direnç sağlar.

C vitamini ise cildinize sıkılık ve geni kalmanızı sağlayacak enerjiyi depolar. Aynı zamanda C vitaminini bir çok gıdadan almak kolaydır. Limon, portakal, greyfurt gibi bir sürü besin C vitamini içerir.

K vitamini ise göz altlarındaki kırışıklıklara neden olan kılcal damarları besler. K vitamini brokoli, lahana ve koyu yeşil olan sebzelerde bulunur. Göz altı kırışıklıkları için bol bol tüketmeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

 1. blank Demet dedi ki:

  Eminimki çok iyidir

 2. blank ahmet dedi ki:

  dogal maskeyı ne kadar sıklıkta yapmalıyız ????

  1. blank Yaprak dedi ki:

   cilt maskelerini gün aşırı yapmanız maksimum fayda görmenizi sağlayacaktır. Vaktiniz ya da imkanınız yoksa, en azından haftada 2 kez tekrarlamalısınız.

 3. blank HATİCE dedi ki:

  merhaba arkadaşlar türkiyede bir ilk kırmızı kalifornia solucanının salgıladığı sölom sıvısından krem ürettik ve gerçekten mucizevi etkilerine şahit olduk

  TUBALİFE KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANI SÖLOM SIVISI ÜRÜN ÇALIŞMALARIMIZ!!!

  *SÖLOM SIVILI KIRIŞIK GİDERİCİ KREM
  *SÖLOM SIVILI LEKE ÇIKARICI KREM
  *SÖLOM SIVILI GÖZALTI KREMİ
  *SÖLOM SIVILI TRAŞ SONRASI KREM
  *SÖLOM SIVILI SAÇ SERUMU
  *SÖLOM SIVILI YÜZ MASKESİ

  BİR ÇOK ÜRÜN VE BİTKİSEL ÜRÜN KULLANIP TA FAYDASINI GÖRMEYEN AMA BU ÜNLERİMİZİN BİRE BİR FAYDASINA ŞAHİTLİK EDEN BİRİYİM

 4. blank Yasemin Görgü dedi ki:

  merhaba, özellikle yoğurt maskesini sizden okuduğumdan beri uyguluyorum ve faydalarını 2 hafta içerisinde görmeye başladım çok teşekkür ederim. bunun yanında aliciacosmetica sayfasındaki ürünlerden de alıp kullanmayı düşünüyorum, sizce bunların maske yanında faydasını görür müyüm? kremleri ve firmayı etraftan duymaya başladım fakat sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım