Doğal Malzemelerle Makyaj Temizliği

Doğal Malzemelerle Makyaj Temizliği

Bayanlar makyaj için çok zaman harcarlar. Bunun nedeni erkeklere güzel görünmek değil bunun nedeni kadınların kendi aralarında ben daha bakımlıyım kavgasıdır. Kadınlar bu kavgadan galip çıkabilirler ancak bu yapılan makyajdan sonra cilt temizliğine önem vermelidirler. Makyaj yaptıktan sonra cilt temizliğine dikkat etmezseniz daha fazla makyaj yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Gün içerisinde veya akşam yemeklerinde yapılan makyaj güzel görünmenizi sağlar ancak sonrasını da düşünmek için makyajınızı temizlemelisiniz. Makyajdan cildinizde kalanları silmeden uyursanız cildiniz için tedavisi olmayacak etkiler görebilirsiniz. Bu tarz şeylerden korunmak için makyaj temizliği önemlidir tabi ki bunu doğal malzemelerle makyaj temizliğini yaparak hem cildinizi besleyip hem de temizlemiş olursunuz. Makyaj temizlemenin birkaç yolu vardır bunları sizler için kaleme alıyoruz.

Salatalık ve Süt Kullanarak Yapılan Makyaj Temizleyici

Doğal temizleyici yapmak için içerisine süt ve salatalık kullanın. Bir adet salatalığı rendeledikten sonra yarım kilo süte ekleyerek ocağın üzerine koyun. Karışımı ocağın üzerine koyduktan sonra hafif ateşte ısıtın bu işlemi 10 dakika kadar yapın. 10 dakikanın sonunda bu karışımı süzgeçten geçirin ve bir şişe içerisine boşaltın. Bu karışımı soğuttuktan sonra doğal makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Bu karışım size 4 gün yeterli olacaktır her 4 günde bir bu karışımı yaparak cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Süt ve salatalık ise cildiniz için iyi bir bakım kürü olacaktır.

Zeytin Yağını Kullanarak Makyaj Temizleme

Doğal yollardan makyaj temizlemek isteyenler için zeytinyağı bulunmaz bir nimettir. Bir parça pamuğa zeytinyağını damlatın ve makyajdan cildinizi arındırmak istediğiniz yere uygulayın. Bu temizleme yöntemi göz makyajını temizlemede etkisi fazladır tabi ki bunun yanında kırışıklık geciktirici etkisi bulunmaktadır. Zeytinyağı cilde çok faydalıdır. Bu faydalar arasında sayılabilecek yararları ise cildinizi yumuşatır, cildinizi makyajdan arındırır ve en önemlisi kırışıklık açıcı olarak kullanabilmenizdir. Göz makyajını temizlemede etkili olduğu için kirpikleri besleyici etkisi de bulunur.

Doğal Yağlar ile Makyaj Temizliği

Cildinizi makyaj kalıntılarından temizlerken badem yağını kullanırsanız cildinizin yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlarsınız. Doğal olarak bulunan bu yağı kullanımı ise zeytinyağının kullanımı ile aynıdır. Fakat bu yağı fazla kullanmanız cilt sağlığınıza iyi gelmeyebilir. Bu yağ ayrıyeten yüzünüzde tüylenmelere yol açabilir bundan kurtulmak için ise pamuğa çok az damlatmanız tavsiye edilir.

Kozmetik Losyonları Kullanarak Makyaj Temizliği

Makyajınızı temizlemek için kullandığınız kozmetik ürünler genel olarak losyon ağırlıklı olabilir. Bu losyonlar cildinizde makyajdan geriye kalmış kalıntıları temizleyebilirler fakat bu her zaman cildiniz için faydalı olmayabilir. Kullandığınız temizleyicilerin içerisinde alkol bulunabilir buda bazı bayanların cildinde alerjik etkide bulunur. Bu yüzden doğal makyaj temizleyicileri kullanarak alerji gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz ya da aldığınız ürünlerin içeriğine bakarak yine aynı etkiyi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.