Doğal Çil Maskesi

Doğal Çil Maskesi

Doğal çil maskesi ile yüzünüzdeki çil lekelerinden kurtulabilirsiniz. Doğal çil maskesi tamamen doğal ürünlerden hazırlanmış ve Ahmet Maranki, İnrahim Saraçoğlu gibi bitki bilimi ile uğraşan ünlü doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Doğal Çil Maskesi

Çil lekeleri bilindiği üzere ya doğuştan yada sonradan oluşan cilt lekeleridir. Özellikle güneşte kalan kişilerde çok daha fazla çil gözükür.

Çil lekelerini kaybetmek için bir çok  yöntem vardır. Bu yöntemlerden en hızlısı lazer tedavisidir. Ancak lazer tedavisi hem pahalı hemde her yere güvenip yaptırabileceğiniz bir tedavi şekli değildir. Bu nedenle lazer tedavisi ile çil lekesi tedavisine başlamadan önce doğal çil maskesi ile cildinizdeki çil lekelerini yok etmeyi denemelisiniz.

Doğal Çil Maskesi Tarifleri

Aşağıda sizlere tarifini verdiğimiz çil maskeleri tamamen doğaldır. Ancak malzemeler içerisinde cildinizin kaldıramayacağı veya alerjisi olan doğal ürünler varsa lütfen bu maskeyi yüzünüze denemeden kolunuz arka kısmında deneyip, sonrasında yüzünüze uygulayın.

Limon Suyu ile Çil Lekesi Tedavisi

Çil Lekeleri için Doğal Çil Maskesi

Malzemeler:

 • 1 kase yoğurt
 • Yarım kahve fincanı katbonat

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

 1. Yukarıdaki malzemeleri uygun bir kapta birleştirip, güzel bir şekilde karıştıralım.
 2. Sonrasında elde ettiğiniz çil maskesi karışımını yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin.
 3. Çil maskesi kuruduktan sonra ılık su ile cildinizdeki maskeyi ovalayarak çıkartın.

Bu çil maskesini haftada bir defa düzenli olarak uyguladığınızda çil lekeleri yavaş yavaş kaybolacaktır. Ancak düzenli bir şekilde uygulanması şarttır.

Soğan ile Yapılan Doğal Çil Maskesi

Soğanı duyunca hemen kokacak bir maskeyi ben yüzüme sürmem diyebilirsiniz. Ancak yüzünüzü güzel bir şekilde yıkarsanız emin olun koku kalmıyor. Bizzat kendim denedim ve gördüm.

Malzemeler:

 • 3 adet orta boy soğan
 • Sirke

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak soğanların kabuklarını soyun ve uygun bir kase içerisine rendeleyin.
 2. Rendelenmiş soğanların suyunu alın ve bir kaba aktarın. Bu soğan suyu içerisine eşit miktarda elma sirkesi ilave edin.
 3. Elde ettiğiniz karışımı bir pamuk yardımı ile cildinize sürün ve 10 dakika bu maskenin cildinizde kurumasına izin verin.
 4. Maske cildinizde kuruduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Çil lekeleri için uyguladığınız bu soğan kürü ilk başta cildinizi yakabilir. Hatta cildinizde bir yanma hissi oluşabilir. Ancak korkmanıza gerek yok. Çünkü bu gayet normaldir.

İbrahim Saraçoğlu Çil Maskesi Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’nun internet üzerinde verdiği ve çok etkili olan bir çil maskesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Önce malzemeleri yazayım.

Malzemeler:

 • Su
 • Mısır unu
 • El kremi
 • Kil

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

 1. Kil, mısır unu ve el kremini uygun bir kasede (yetecek kadar) karıştırın.
 2. Bu karışımın krem kıvamına gelmesi için su ilave edebilirsiniz. Karışım krem kıvamına geldiğinde artık cilde sürülebilir.
 3. Maskeyi cildinize sürün ve en az 20 dakika cildinizde bekletin.
 4. Bekleme süresi sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz.

Haftada bir defa düzenli bir şekilde uygularsanız, cildinizdeki çil lekeleri zamanla yok olacaktır. Bu arada güneşe çıkmamaya da dikkat edin.

Çil Lekeleri için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sizlere tarifini verdiğimiz maskeler çil maskeleri geçici bir yöntemdir. Çünkü çil maskeleri, ciltteki çil lekelerini soluklaştırır ve çil lekelerinin görünümünü azaltır. Bu nedenle unutulmamalıdır ki, çil lekeleri için kesin çözüm bu maskeler değildir.
 • Çil lekelerinin rengini açabilmek için dilerseniz peeling yapabilirsiniz. Eğer peeling maskeleri arıyorsanız sizlere daha öncede yazdığımız evde kolay peeling tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer hiç yapamadıysanız şeker ve su ile de peeling yapabilirsiniz.
 • Güneş, çil lekelerinin daha da çoğalmasına sebep olur. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremleri kullanmalı ve mümkün olduğu kadar güneş altında fazla kalmamalısınız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım