İbrahim Saraçoğlu ve Gözaltı Morlukları

İbrahim Saraçoğlu ve Gözaltı Morlukları

Gözaltı morlukları ciddiye alınacak bir konudur. Gözaltı morluğu tedavisi hakkında İbrahim Saraçoğlu’nun sizler için hazırladığı ve tarif ettiği gözaltı morlukları için maske ve gözaltı morlukları tedavisi için çeşitli kürler , bitkisel yağlar gibi doğal iksirler verdi. Bizde sizlerle paylaşmak istedik.

İbrahim Saraçoğlu ve Gözaltı Morlukları

Gözaltı morlukları bazen uykusuzluk , stres gibi nedenlerden olabilirken bazen bir hastalığın habercisi de olabilir. Özellikle karaciğerinde problem yaşayan kişilerde gözaltı morluğu daha çok görülür. Eğer sağlıklı ve net sonuç almak için mutlaka doktorunuza başvurun.

Göz altı morlukları neden oluşur?

Gözaltı morlukları aslında bir çok nedenden oluşabilir. Ancak genel bir hastalık durumunuz yoksa gözaltı morluklarının oluşma nedenine etken maddeler aşağıdaki gibidir.

  • Aşırı derecede sigara tüketmek.
  • Uykusuzluk
  • Yorgunluk

Gözaltı morluklarına en çok neden olan 3 etken yukarıdaki gibidir. Eğer bu nedenlerden dolayı gözaltı morluğu yaşıyorsanız bunun çözümü çok basittir. Bunlar için çözüm önerilerimiz aşağıdadır.

  • Gece geç saatlere kadar uykusuz kalmayın ve erken yatmaya çalışın.
  • Yorgun olduğunuz günlerde sırt üstü yatın ve ayaklarınızı yukarıda olmak üzere duvara yaslayın. Kendinizi dinlendirin.
  • Sigara tüketimini azaltın ve sigarayı bırakmak için sağlık kuruluşlarına başvurun.
  • Uzun süre bilgisayar başında durmayın.
  • Göz kuruluğu ilerledikten sonra gözaltı morluğu yapabilir. Bu nedenle göz damlası kullanın.
  • Sabah kalktığınız bir su bardağı ılık su içmeyi alışkanlık haline getirin. Sabahları içilen ılık su gözaltı morluklarına iyi gelecektir.
  • Geceleri yatmadan önce gözlerinize salatalık dilimleri veya çay poşeti koyun.

Tüm bunları uygulamanıza rağmen gözaltı morlukları devam ediyorsa hemen göz altı kremlerine yönelmeyin. Hangi marka göz altı morlukları için krem olursa olsun size çare olmayacaktır. Bunun dışında güzellik merkezlerinde yapılan göz altı morlukları için peeling maskesinin de pek bir yararı olacağını düşünmüyoruz. Sizin tek çareniz doğal , bitkisel göz altı morlukları kürleridir.

Göz altı morlukları için daha önce uygulanıp çok memnun kalınan ve hemen hemen göz altı morluğu sorunu yaşayan kadınların uyguladığı İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi akla geliyor.

Saraçoğlu’ndan Göz Altı Morlukları Tedavisi

Saraçoğlu göz altı morlukları için nar çekirdeği yağı uygulanmasını tavsiye ediyor. Özellikle bunu soğuk pres şeklinde yapılması gerekiyor. Akşam yatmadan 2 saat önce nar çiçeği yağını soğuk pres yaparak göz altına sürün. Yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde göz altı morluklarında iyileşmeyi rahatça görebileceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.