İyi Diyet Nasıl Seçilir? En İyi Diyet Yapma Yöntemleri

İyi Diyet Nasıl Seçilir? En İyi Diyet Yapma Yöntemleri

İyi Diyet Nasıl Seçilir? Her kadın arasında yapılan diyet sonuç verirse diğer kadında o diyeti uygulamaya kalkar. Ancak diyet işi bu şekilde değildir. Çünkü her diyet bünyeye göre farklılıklar gösterir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda iyi diyet nasıl seçilir başlığı altında kendinize göre iyi bir diyet programının nasıl seçileceği hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Kendinize ilk önce sormanız gereken şey en son yaptığım diyet iyi geldi mi? Eğer sorunuza evet yada hayır , aslında tam olarak iyi değildi gibi yanıtlar veriyorsanız, seçtiğiniz diyet size göre değil demektir.

İyi Diyet Nasıl Seçilir

Diyet seçerken yaşam tarzınıza uyacak bir diyet seçmelisiniz. Örneğin diyet yaparken aynı zamanda sporda yapılması gerekir. Ancak sizin spora uygun bir vaktin yoksa, diyet programını ona göre seçmelisiniz. Yada Yemek pişirme gibi bir durumunuz yoksa işten çok geç geliyorsanız, ona göre uygun bir diyet seçmelisiniz.

Eğer planlı bir diyet ve üç öğün diyetleri tercih etmeniz iyi diyet seçimi hakkında yapabileceğiniz en iyi seçim olacaktır. Yada bir vejeteryan olabilirsiniz. Bu nedenle vejeteryana uygun diyet programını seçebilirsiniz. En iyi diyet nasıl seçilir diyorsanız, diyet kitaplarından yararlanabilirsiniz. Kendi yaşam planınıza uygun bir diyet seçimini diyet kitapları sayesinde oluşturabilirsiniz.

Diyet ile Spor

En iyi diyetler spor ile birleştirilen diyetlerdir. Eğer hızlı ve sağlıklı bir şekilde diyet yapmak istiyorsanız, diyet programlarınızın yanına spor egzersizleri eklemeniz size hem hızlı bir şekilde kilo vermeyi hemde çok sağlıklı olarak kilo kaybetmenizi sağlayacaktır.

Mesela kafanızda 10 kilo vermek için diyete başladınız ve 10 kilo verebilmek için 3 aylık bir diyet programı çıkardınız. 3 ay uzun bir süre olduğundan diyet yanına spor egzersizleri kattığınızda bu 10 kiloyu diyet ve spor ile beraber 1.5 aya indirebilirsiniz.

İnternet üzerinden diyet programı seçmek

Diyet programınızı internet üzerinden de seçebilirsiniz. Ancak diyet programını seçtiğinizde tek bir web sitesi üzerinden değilde, o diyet hakkında araştırma yaparak seçmelisiniz.

Sizlere bazı sitelerde diyet programları veriyorlar ve o diyetler ciddi anlamda çok ağır ve 1 haftalık yapılması gerekirken size 3 hafta yapabilirsiniz diyorlar. Ardından 3 hafta uyguluyorsunuz ve sağlığınızdan oluyorsunuz. Bu nedenle bir diyet programı bulduğunuzda hemen bir kaç yerden daha araştırmasını yapın.

Doktorunuzdan Yardım İsteyin

Tüm diyet seçimlerinde özellikle gebe veya sağlık sorunlarınız varsa muhakkak doktorunuza danışın. Şeker hastalığı, tansiyon, kolesterol, kalp rahatsızlıkları, solunum yolu rahatsızlığı, gebelik gibi durumlarınız söz konusu ise diyete başlamadan önce muhakkak doktorunuza danışın. Yoksa sağlık problemleriniz artabilir ve kilo vermek yerine sağlığınızı bozabilirsiniz.

İyi Bir Diyet için İpuçları

  • İyi bir diyet programına girmek istiyorsanız, sadece diyet yapmak yerine o diyet programını egzersizler ve spor yaparak birleştirin.
  • Sağlıklı bir diyet seçimi yaptığınızda aynı zamanda gün içerisinde en az 2 litre su tüketin.
  • Eğer bir diyete başladınız ve diyet bünyenizde tansiyon, baş dönmesi veya dayanamama gibi hisler uyandırırsa kendinizi zorlamayın. Diyeti hemen bırakın.
  • Bazı siteler ve dergiler 1 haftada 20 kilo ver gibi şeylere inanmayın. Bu tür diyet programları kesinlikle doğru değildir ve sağlığınızı bozabilir.
  • En iyi diyet sağlıklı ve size zarar vermeyecek şekilde yapılan diyetlerdir.
  • Diyet programınızı her zaman yanınızda bulundurun ve gün içerisinde aldığınız kalori ile kaybettiğiniz kaloriyi not etmeye çalışın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.