Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Kullanımı

Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Kullanımı

Hem doğal hemde bitkisel bir krem olan çay ağacı kremi, cilt sorunlarını gidermek isteyenlere çözüm bulan bir kremdir. Çay ağacı kremi cildinizi pürüzsüz bir hale getirir ve yanık, diş ağrısı, apse, ağız enfeksiyonları gibi bir çok probleme çare getirir.

Çay ağacı yağı ile aynı olan çay ağacı kremi, vücuduna yağ sürmek istemeyenler için üretilmiş, mucizevi bir kremdir. Sizlere çay ağacı kremi kullanımı ve nelere iyi geldiğini açıklamaya çalışalım.

Çay Ağacı Yağı Kremi Neler İçin Kullanılır?

 • Cilt yanıkları için
 • Vücutta oluşan siğiller ve genital bölgede oluşan sivilceler için
 • Genital bölgede oluşan mantarlar için
 • Diş ağrısı ve diş eti iltihabı durumlarında
 • Apse sorununda
 • Ağız ve burun enfeksiyonlarında
 • Saçkıran tedavisi esnasında
 • Akciğer iltihabı ve öksürükte
 • Uyuz tedavisinde

Çay Ağacı Yağının Gribe Faydaları Nelerdir?

Gripten hemen kurtulmak için bir cezve içerisine su koyup kaynatın. Kaynamış olan suyun içerisine 2-3 damla çay ağacı yağı damlatın ve kaynamış suyun buharını yüzünüze tutarak derin derin nefes alın. Bu şekilde burun tıkanıklığını ve nezleyi hafifletebilirsiniz. Çay ağacı yağı aynı zamanda solunum yollarını açarken iltihaplı enfeksiyon oluşumunu ve hastalığın ilerlemesini durduracaktır.

Çay Ağacı Yağı ve Sivilce Tedavisi

Cildinizde oluşan sivilcenin üstüne çay ağacı yağını direk sürün. Sivilce kısa süre içerisinde sönecektir. Bu şekilde doğal bir tedavi yöntemine yönlenmiş olacaksınız. Unutmayın bir çok sivilce ilacı cildi tahriş eder ve yan etki bırakır.

Çay Ağacı Yağı ile Kepek Problemine Çözüm

Saçlarınızda kepek oluşumu veya saç derisi rahatsızlığınız bulunuyorsa bunun için çay ağacı yağı kullanabilirsiniz. Kullandığınız saç şampuanın içerisine 5-10 damla çay ağacı yağını ilave edin ve bolca çalkalayın. Bu karışım ile saçlarınıza masaj yapın ve şampuanı saçlarınızda en az 5 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayın. Saç probleminiz kısa süre içerisinde çözülecektir.

Çay Ağacı Yağı ve Bit Tedavisi

Saçlarında bir problemi olanlar için tamamen doğal bir yöntem olan çay ağacı yağı ile çözüm bulabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı yıkar gibi biraz yağı saçlarınıza damlatın ve saç diplerinize masaj yapın. Bit problemi kısa sürede geçecektir.

Çay Ağacı Yağı ile Ayak Mantarına Çözüm

Ayaklarında mantar olanlar için doğal ve bitkisel bir çözüm de çay ağacı yağıdır. Tedavisi çok zor olan bir mantar da ayak mantarıdır. Çay ağacı yağını her sabah ve akşam olmak üzere mantar bulunan yere sürün ve iyileşmesi için açık tutun. Çay ağacı yağını dilerseniz doktorunuzun vereceği tedavi yönteminin yanında da kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı yağının fiyatı yaklaşık olarak 18 TL ile 25 TL arasında değişmektedir. Çay ağacı yağı ve çay ağacı yağı kremini internet üzerinden, aktarlardan ve eczanelerden satın alabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Çayağacı dedi ki:

  Çay Ağacı kremi mucize bir bitki ve bu mucize ile tanışalı 8 sene oldu arkadaşlar birçok firma artık bu mucizeyi evlerimize ulaştırdı benimde evdeki eczane dolabımın ilk rafında yer alıyor. 4 Yaşındaki oğlum bile artık ne işe yardığını biliyor.Her evde mutlaka olmalı.

  1. blank zehra dedi ki:

   Ya peki nasıl kullanılıyor? Etkisini görebilmem için kaç defa kullanmalıyım? Söyleyebilir misin?

   1. blank Yaprak dedi ki:

    etkisini görebilmeniz için en azından 8 hafta düzenli bir şekilde kullanmalısınız

 2. blank Ümmühan dedi ki:

  Kremi sürdükten sonra yıkamaya gerek varmı