BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? BB Krem genellikle cildi nemlendirmek ve cildinize astar amacıyla kullanılan çok popüler bir all in one makyajdır. Bu makalemizi okuduğunuzda BB Krem Kullanımı , BB Krem Hakkında Bilgi , BB Krem nasıl kullanılır öğrenmiş olacaksınız.

BB Krem Seçimi

BB krem satın almadan önce BB Kremin tam olarak özelliklerini öğrenmelisiniz. Çünkü BB kremin birbirinde çok değişik efektler sağlayan çeşitleri bulunmaktadır. Ancak BB Kremin genel olarak özellikleri şunlardır;

 • Nemlendirici
 • Cilt Beyazlatma
 • UV ışınlarını engeller
 • Cilde astar çeker
 • Cildi renklendirir
 • Işıkları kırarak cildi daha parlak gösterir.
 • Anti-aging bileşeni içerir
 • İçerisinde bulunan vitaminler ile cildi zenginleştirir.

Dipnot olarak BB Kremi her yerden almamanızı tavsiye ederiz. BB Kremi satın alırken bilinmiş ve tanındık marka olmuş yerlerden satın almanızda fayda var.

Cilt Tipinize uygun BB Krem Seçin

BB Kremlerin çeşitleri bulunmaktadır. Bu nedenle BB krem seçerken cildinize en uygun ürünün hangisi olduğunu dikkatli seçmeniz gerekir. En etkili deneyim için 3 ayrı çeşidi bulunan BB kremin, size uygun özellikleri ve cilt tipine göre seçimine dikkat edin.

 • Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, mat kaplamalı olan BB kremi satın alabilirsiniz. Doğal birki özleri içeren BB krem , yağlı ciltlere hassas içeriklidir.
 • Normal bir cilde sahipseniz ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü istiyorsanız, nemlendirici BB kremi tercih etmelisiniz. BB Krem nemlendirici özelliği ile cilt tonunuzu dengelemeye yardımcı olur ve cildi beyazlatır.
 • Kuru bir cilde sahipseniz, kalın kremler cildin aşırı kuruluğuna sebep olabilir. Bu nedenle sulu kıvamda olan BB kremleri tercih edin. Aynı zamanda nemlendirici özelliği barındıran BB krem tercih etmeniz fayda var.

BB Krem Cilt Tonunuza Uygun Olsun

BB Krem tonlarında da çeşitlilik vardır. Bu nedenle BB krem seçerken cilt tonunuza uygun BB krem seçmenizde fayda görüyoruz. Doğal cilt tonuna yakın olan bb krem tam size uygun olacaktır. Eğer tester veya deneme imkanınız var ise elinizin üzerine sürerek test etmeyi unutmayın.

BB Krem Kullanırken Parmaklarınızı Kullanın

Bir çok insan bb krem kullanırken sünger veya fırça kullanır. Ancak fırça veya sünger kullanmak yerine parmaklarınızı kullanırsanız daha etkili sonuçlar elde edersiniz. Hem parmaklarınızla istediğiniz noktaya doğru atış yapmış olursunuz hemde etkili sonuçlar oluşturursunuz. Bu nedenle BB krem kullanırken parmaklarınızı kullanmanızı öneririz.

BB Krem Nasıl Uygulanır?

BB krem kullanımı sırasında nasıl uygulanacağı konusunda şüpheleriniz varsa ilk olarak 5 nokta uygulaması yapmanızda fayda vardır. Bu beş nokta uygulaması ve parmaklarınızı kullanarak önce kremi 5 noktaya sürün ve ardından kremi dağıtın.

BB Krem Kullanımı şu şekilde olmalıdır;

 • Önce alın, burun, iki yanak, çene kısmına noktalar halinde bırakın ve ardından parmaklarınızın yardımı ile kremi yüzünüze dağıtın.
 • Unutmayın BB krem miktarı 5 noktada da aynı miktarda olmalıdır.
 • Suratınıza BB Kremi uygularken çok aşırı veya sert bastırmadan sanki cilde masaj yaparcasına uygulamayı unutmayın.

Yağlı Cilde Sahip Olanlar

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, BB krem uygulamasını sürerken sünger kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni yağlı cilde sahip olanlarda kremin yağ ile daha iyi dağıldığını ve aynı zamanda el ile uygun sonuçlar vermediğine şahit olduk. Bu nedenle bb krem kullanan yağlı ciltlere bb krem kullanımı esnasında kesinlikle sünger ile kullanmasını tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.