Saçları Güneşten Korumanın Yolları

Saçları Güneşten Korumanın Yolları

Yaz aylarında güneşin ışınlarından yayılan yakıcılığı bir hayli artmaktadır. Cildimizi koruyabilmek için gösterdiğimiz hassasiyeti saçlarımıza da göstermeliyiz. Güneş ışınları saçlarımızı kuruttuğu gibi serinleyebilmek adına havuz ya da denize girdiğimiz de klor ve tuzun etkisiyle birleştiğinde tüm kış yapılan bakım boşa gitmektedir. Özellikle boyalı saçlar da uzun uğraşlar sonucu yakaladığınız renklerin tonunun açılması ya da bozulmasını hiç bir bayan istememektedir.

Saçları güneşten koruyabilmek için mutlaka koruyucu ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca evde yapacağınız bakımları arttırarak saçların dayanıklı hale getirilmesi mümkündür. Bunun dışında güneş en yoğun olduğu öğle saatlerinde gölge de olmanız ya da şapka kullanmanız daha doğru olacaktır.

Saçı Güneşten Koruyan Ürünler

Bu sorun için en kapsamlı ürün çeşidi ile Kerastase saç bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Keratase Soleil serisi saçları güneşten korumak ve havuzla denizden etkilenmemesi için gerekli bir şekilde üretilmiştir. Normal, kuru ya da hassas saç tipleri için farklı ürün çeşitleri bulunan seride güneş ışınlarının saçlarda sebep olduğu etkiler önlenmekte ve ortadan kaldırmaktadır. Koruma amaçlı ve güneşten zarar görmüş saçları onarma amalı olmak üzere ihtiyacınıza göre Kerastase Soleil ürünlerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu olarak kullanabileceğiniz Kerastase Soleil Micro Voile Protecteur Sprey, içerisinde UV filtresiyle saçı güneşten koruyan ürünler arasında yer almaktadır. Durulanmayan formülüyle saçlarınıza gün boyu parlak ve yumuşaklık verir.

Güneş sonrası bakım içerisinde saçlarınızdan klorun, tuzun ve UV ışınlarının yarattığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak saç banyosunu kullanmanızı önermekteyiz. Kerastae Bain Apres güneş sonrası saç ürününü kullanabilirsiniz.

Güneş sonrası saç bakımında son olarak Kerastase Soleil Lait Richesse’i uygulayabilirsiniz. Canlı ve parlak görünüşü tekrardan yakalayabilirsiniz.

Şapkaların çeşitliliği ve güzelliğiyle yazları şapka kullanabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce özellikle geniş kenarlı ve canlı renklerdeki şapkaları tercih edebilirsiniz. Açık renkli eşarplar da şık bir saç aksesuarı olmasının dışında saçı güneşten korumak için en iyi çözümdür.

Son olarak saçı güneşten korumak için argan yağı kullanımı da oldukça genişlemiştir. İçerisindeki vitaminler ve antioksidan etkisiyle saçı güneşten koruyan ürünler arasında yer almaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.