Saç Bakım Yağları

Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağları ile saçlarınızı her zamankinden daha iyi gösterebilir ve saçlarınıza sağlık katabilirsiniz. Eğer saçlarınızda kuruma, kırılma, saç dökülmesi gibi saç problemleriniz varsa doğru saç bakım yağı kullanmamışsınız demektir. Dilerseniz saç bakım yağları hakkında biraz bilgi verelim.

Saç Bakım Yağları

Saçlarımız gün içerisinde çok zararlı maddelere maruz kalmaktadır. Bu nedenle kırılmalar, dökülmeler ve kuruluk gibi sorunlar yaşamaktayız. Bu etkileri ortadan kaldırmak ve saçımıza gün içinde koruyucu etki sağlaması için saç bakım yağları ürünlerini kullanabiliriz. Bu ürünler doğal bitkiler kullanılarak üretildiği için kimyasal madde içerikli ürünlere göre daha fazla etki sağlamaktadır. Saçlarınızın dolgun ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Bu ürünlerden çok farklı şekilde üretim yapılmaktadır. Bu sayede farklı saç tiplerine fayda etmesi sağlanmaktadır.

 

Koruyucu Etki Sağlayan Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağları, saçların sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olan doğal ürünlerdir. Saçların nemlenmesini, beslenmesini ve korunmasını sağlarlar. Koruyucu etki sağlayan saç bakım yağları, saçların dış etkenlerden zarar görmesini engellemeye yardımcı olur.

Koruyucu etki sağlayan saç bakım yağları arasında şunlar yer alır:

 • Argan yağı: Argan yağı, E vitamini ve antioksidanlar bakımından zengin bir yağdır. Saçların nemlenmesini ve beslenmesini sağlar. Ayrıca, saçların yıpranmasını ve kırılmasını önler.
 • Jojoba yağı: Jojoba yağı, saç derisini nemlendirmeye ve saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, saçların parlak görünmesini sağlar.
 • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı, saçların nemlenmesini ve beslenmesini sağlar. Ayrıca, saçların yıpranmasını ve kırılmasını önler.
 • Zeytinyağı: Zeytinyağı, saçların nemlenmesini ve beslenmesini sağlar. Ayrıca, saçların parlak görünmesini sağlar.
 • Avokado yağı: Avokado yağı, E vitamini ve antioksidanlar bakımından zengin bir yağdır. Saçların nemlenmesini ve beslenmesini sağlar. Ayrıca, saçların yıpranmasını ve kırılmasını önler.

Koruyucu etki sağlayan saç bakım yağları, aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

 • Banyodan önce: Saç diplerine ve saç uçlarına masaj yaparak uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkanır.
 • Banyodan sonra: Saç uçlarına masaj yaparak uygulanır. Güneşten ve ısıdan korumak için kullanılabilir.
 • Saç maskesi olarak: Saç diplerine ve saç uçlarına masaj yaparak uygulanır. 20-30 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkanır.

Koruyucu etki sağlayan saç bakım yağları, saçların sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca, saçların dış etkenlerden zarar görmesini engellemeye yardımcı olur.

Tercih Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak saçınızın en temel sorununun ne olduğu belirlemelisiniz. Kuru mu? Yağlı mı? Ya da kırılgan mı? Bu soruyu cevapladıktan sonra tercih yapmanız daha kolay olacaktır. Saç bakım yağları üzerlerinde saç tiplerine göre tercih etme işlemini yapabilirsiniz. Yanlış tercih yaparsanız saçlarınızı daha bakımlı hale getireyim derken daha kötü bir durum içerisine sokabilirsiniz.

 

Nasıl Kullanmalıyım?

Bu soruyu size kısaca açıklayalım. Saç bakım yağları arasından tercihinizi doğru bir şekilde yaptıktan sonra bu ürünün doğru kullanılması da önemlidir.  Doğal ürünler arasından oluştuğu için aktardan ya da başka bir yerden aldığınız ürün sırasında nasıl kullanılacağı bilgisi size aktarılacaktır.

Edindiğiniz bu ilgi ile kullanımını doğru olarak yapmalısınız. Birçok insan bu sayede daha sağlıklı saçlara sahip oluyor. Saç bakım yağlarını sizler için yazalım. Hepsinin farklı şekilde fayda sağladığını unutmayın. Argan yağı, ardıç yağı, biberiye yağı, buğday yağı, ceviz yağı, çam terebenti esansı, çörekotu yağı, defne yağı, hint yağı, ısırgan tohumu yağı, jojoba yağı, menekşe yağı ve sarımsak yağı. Bunlar bu doğal ürünlerden sadece birkaç tanesidir.

Sitemizde sizler için paylaştığımız saç bakımı yazılarımızı mutlaka okumalısınız. Eğer saçlarınıza önem veren birisiyseniz özellikle okumanızı isteriz.

YORUMLAR

 1. blank melis dedi ki:

  ben zeytinyağı falan kullanıyorum saçlarım için ama kesin çözüm olmuyor keratin uygulamaya karar verdim intensekeratinin dip bakım yağı ve ful setini kullandım saçlarım gerçekten çok güçlü oldu bi irtibata geçin derim